Quantcast
Channel: Mitsuuko de Ak
Viewing all 127 articles
Browse latest View live

Smíšená, přesto vysušená pleť v zimě | Pleťová rutina

$
0
0


Se smíšenou pletí je to o balancování. Musíte přesně najít rovnováhu mezi hydratací, výživou, matováním, čištěním.. V létě se pleť víc mastí, v zimě bývá přesušená. Pokud tomuto koloběhu včas nepřizpůsobíte svou péči, máte o problémy postaráno. Já jsem to letošní zimu nechala dojít až tak daleko, že jsem měla velmi přesušenou pleť, nepomáhala na ni ani žádná hydratační maska a co hůř, nešel na ni aplikovat ani žádný makeup, protože to vypadalo ještě hůř. A co mi pomohlo dostat pleť zpátky do kondice ani ne za týden? Tak o tom bude dnešní článek.

Dneska to bude strohé. A pokud ne strohé, tak to bude asi divné, zvláštní, rozporuplné. Možná si budu místy i protiřečit. Mám prostě divnou náladu. Tak dlouho jsem chtěla jít ke kadeřnici, což je s Áňou téměř nemožné, domluvit společný termín kadeřnice a Ondry na hlídání taky, prostě jsem využila nabídky ostříhání doma rodinnou kamarádkou. Vždycky, když pižlala Ondru, tak jsem si říkala, že jsem ráda, že si to nechávám narůst a že mě nemusí barvit ani stříhat zrovna ona. Dokonce jsem se plácala v duchu po rameni, jaký jsem pašák, že jsem ustála i přes hormonální návaly všechny nabídky na ostříhání během jedné z posledních návštěv Ondrových rodičů, těsně před narozením Aničky. No a tentokrát jsem neodolala. A je to průser. A protože se to vše stalo asi před půl hodinou, tak si můžete asi představit, v jakém se teď nacházím zrovna rozpoložení. Koukám smutně na kulicha a říkám si, že teď už neudělám ani ten culík. No nic..

Teď už radši k té péči o pleť. Byla jsem tak rozmazlená ze své hormony nadupané hezké pleti, že jsem začala experimentovat i s levnějšími drogerkovými makeupy. No a pak přišel podzim a furt dobrý. Tak jsem začala pomalu experimentovat i s pleťovkou. Moje krémy už mi přišly nezajímavé, nudné, používala jsem je několikátý rok a toužila jsem po neznámých nepřírodních parfemacích a krásných, exkluzivních a hlavně neokoukaných nových lahvičkách v koupelně. To je trubka, říkáte si? No jsem, já to vím. Vyřadila jsem všechny domácí poklady ze své péče, naráz změnila čištění pleti a pro pořádné ozkoušení používala v zimě jen jeden krém (na smíšenou/mastnou pleť od Dulcia). A ono to nestačilo. Ještě pár týdnů se mnou měl můj obličej trpělivost. Ale čeho je moc, toho je příliš. A já se začala nejdřív červenat, pak se mi začaly dělat malinké vrásečky na tvářích a nakonec i šupinky na tvářích a nose.

Nejhorší bylo, že tento stav mega přesušené pleti nezakryje ani sebelepší makeup. S jakýmkoli nátěrem to bylo ještě daleko horší. A tak jsem se pokorně vrátila ke své péči, zařadila do ní pravidelnou nadstandardní péči (enzymatický peeling, masky), kvalitní čištění, spíš hydratační produkty.. Stačilo 5 dní a pleť je zase ve formě. A protože vím, že to trápí, teď v zimě, většinu majitelek smíšené pleti, šup na to, co mi pomohlo a jak dostat obličej rychle do kondice. Třeba to pomůže i vám.

Když jsem změnila jen jednu věc, třeba dala hutnější krém na noc, přidala olejíček, nebo začala používat navíc hydratační masku (Dr. Hauschka - Růžová maska), tak mi to vůbec nepomáhalo. Naopak, maska na mě byla moc hutná a osypala jsem se, po krému jsem nezaznamenala rozdíl, po olejíčku jsem se jen víc mastila, ale ráno jsem zase našla na obličeji šupinky. Až když jsem dodržovala kompletní denní i večerní rutinu, začaly být vidět už po dvou dnech výsledky.



Ranní péče


Čištění
Lehce vysušující a agresivnější mycí gel Juliet od Antipodes jsem vyměnila za odličovací mléko od Kimberly Sayer (Light Cleansing Lotion). Je speciálně určeno na smíšenou a mastnou pleť se sklony k vysušování. Voní nádherně po citronech, na pleti nezanechává mastnotu a jde velmi dobře smýt. Do mokrých dlaní tak 4x pumpnu, promnu a pak promasíruju celý obličej včetně krku. Smyju. Vše dělám vlažnou vodou, až po umytí přejdu na studenou pro zatažení pórů.

Lehké čistící mléko Kimberly Sayer (zdroj)

Péře na rty
Reve de Miel od Nuxe. Jedině ten. Už třetím rokem. Vysvětlení viz Edit v této recenzi.


Oční krém
Viz večerní péče níže.


Pleťová voda/tonikum
Když bylo nejhůř, tak jsem vysadila i Vyrovnávací tonikum od Mádary (Balancing toner). Byť mi nízký obsah alkoholu v ní nikdy předtím nevadil, teď jsem se opravdu potřebovala vyvarovat jakéhokoli potencionálního vysušení a podráždění. Pleť jsem jen hojně přestříkala Levandulovou pleťovou vodou od Karla Hadka. K Vyrovnávacímu toniku jsem se vrátila až cca po týdnu, kdy už pleť nevykazovala známky vysušení (ale přemýšlím, že si budu hledat něco úplně jiného, co nebude obsahovat alkoholu ani tu kapku).

Levandulová pleťová voda Karel Hadek (zdroj)


Jestli se ptáte na důvod, proč se ho chci zbavit, když jsem s ním poslední dva roky tak spokojená a kupuju ho pořád dokola, tak je to hlavně z obavy, že pleť mi přece jenom stárne a kromě větší péče potřebuje i víc hydratace. A nechci být vrásčitá jak stará kožená krokodýlí kabela. Tuto levandulovku však používám normálně jen jako podklad pod olej, protože jinak mi tato voda nikdy nijak nepomohla a ani ostatní vody od Hadka (citronová, tea tree, rozmarýnová - neměly žádné účinky).


Sérum
Tohle sérum, Whitening and Brightening serum Kimberly Sayer, jsem kupovala už na jaře a bylo speciálně určené na zesvětlování pigmentových skvrn (pro mě glavně těch po porodu), jizviček a skvrnek po akné, na celkovou regeneraci a rychlé hojení kůže. Opět je z řady pro smíšenou a mastnou pleť, takže by žádná z obsažených složek neměla dělat na pleti paseku. I toto sérum voní po citronech, ale bohužel ještě po něčem, co já moc nemusím, něco na způsob geránia, růže apod. Ale citron naštěstí převládá. Stačí jedno pumpnutí a natřu s ním celý obličej i krk. Po aplikaci se sérum hned vsákne a pleť po něm zůstane vláčná. Mastné pleti by sérum možná stačilo i jako denní krém. Ale v případě vysušené pleti se střídmosti v mazání raději vyvarujte a pěkně namažte ještě denním krémem.

Bělící a rozjasňující sérum Kimberly Sayer (zdroj)

Hydratační krém
Kdo maže jen oleji a másly a vyhovuje mu to, ať si to tu radši ani nečte. A kdo ještě navíc začne hudrat, že to, že pleť oleje vysušují, je nesmysl, že je v tom případě neumí používat, stačí přece jen aplikovat na namokřenou pleť.. Jasně, ale mě to furt nestačí. Moje kůže samotné oleje nemá ráda, potí se pod nimi a pak vysychá. A já nemám mastný pocit ráda ani psychicky. Nenaplňuje mě to žádným závratným štěstím, jako některé majitelky velmi suché pleti (pár jich kolem sebe mám a nejvíc jsem se vždycky nasmála nad větou "Hlavně, ať ten krém pořádně mastí, to já ráda!"). Jako pírko je hojivý krém s pryskyřicí benzoe a levandulí a i kdybyste mě zabily, nedokážu vysvětlit, jak je možné, že má sametový až matný finiš. Prostě štěstí. Protože jinak je čistě hydratační a pečující a já ho miluju (Zinek je taky fajn, ale ten v zimě používám fakt jen na osypanou pleť, která potřebuje okamžitý zákrok).



Večerní péče


Čištění
Čistící pěna Caudalie (zdroj)
Začínám stejně, jako ráno, tedy odličovacím mlékem od Kimberly. Následuje druhé čištění pěnou od Caudalie. Caudalie nemám zrovna v lásce, protože jsem dřív myslela, jaká je to přírodka a pak zjistila, že se to jako přírodka jen tváří (asi jako Lush). Nedělám si iluze o tom, že byť nemá pěna obsahovat žádné hnusy, něco dráždivého tam být musí, když mě po ní začnou vždycky neuvěřitelně štípat oči, které si s ní přitom ani nemyju. Je taky dost přeparfemovaná (což může právě dráždit ty oči), ale v náhlém nákupovacím těhotenském popudu jsem si koupila dvě za cenu jedné a ještě stále nemám dodělanou ani tu první. Pleť naštěstí nevysušuje, takže ji statečně dojíždím dál. 


Péče o rty
Reve de Miel od Nuxe.


Oční krém
Mám stále ještě ten Zázvorový krém GO od Ginger people, který jsem kupovala na veletrhu zdravého životního stylu na jaře (a teď si prostě nevzpomenu a nevzpomenu na název toho veletrhu). Taky aby ne, vždyť je ve 30ml balení. Ale ne, že by mě neštval. Obal je skleněný, pumpička nedosahuje až na dno a už měsíc vyškrabuju krém ze dna vatovou tyčinkou, což je prostě opruz. Nikdy jsem netrpěla na trable s očním okolím (kruhy, otoky, vysušená/přecitlivělá pleť..), kdyby jo, myslím, že by mi nestačil. Takhle mi stačí, je fajn, ale žádná sláva. Rozhodně se ráno nebudím s napnutým, krásně "naducaným" podočím. Až ho dojedu, přemýšlím o těžším kalibru a to zpět k Antipodes očnímu vyživujícímu krému.. Nebo všemi vychvalovaný Bobbi Brown? Uvidíme..

Zázvorový oční krém GO (zdroj)

Pleťová voda
Rozhodně nepoužívejte na večer tonikum. Tonika vyhlazují pleť, zmenšují (smršťují) póry a vůbec jsou vhodná svými účinky především na den pod makeup. Na noc rozhodně nic s alkoholem. Používala jsem Beauty Elixir od Caudalie a byl to tak silný driják, že jsem ho z noční péče prostě musela vyhodit a to prosím neobsahuje žádný alkohol. Jen je velmi silný. Nyní používám stále Levandulovou pleťovou vodu od Karla Hadka. Nechám zaschnout.


Sérum
Používám stejné jako ráno.


Olejíček
Po několika minutách působení a absorbování séra, kdy si například vyčistím zuby, přichází na řadu další bonusová péče. Do dlaně dvakrát stříknu levandulovou vodu a kapnu do té loužičky 3 - 4 kapky oleje Sacha Inchi (Oříšek Inků). Jemně jím promasíruju celý obličej včetně krku. Na co všechno je dobrý a že je vlastně geniální se dočtete v recenzi zde.

Olej Sacha Inchi (zdroj)

Hydratační krém
Několikrát jsem si vyzkoušela, že byť toho mám už na pleti dost (pleťovka, sérum, olejíček), tak stejně musím vždy dát ještě krém. Za prvé, krém pomůže lepšímu vstřebání séra a oleje do pleti a pleť ihned přestává být tak mastná. Za druhé, vždy když jsem na tento poslední krok zapomněla, ráno jsem to poznala z takové nijaké a lehce tahající vysušené pleti. Opět tedy zasahuje Jako pírko.



Doplňková péče

Velmi (velmi!) důležitý krok. Masky jsem začala používat zase pravidelně dvakrát do týdne a bylo to fakt znát.


Peeling

Regenerační enzymový peelingový pudr Kneipp (zdroj)

Enzymatický peelingový pudr Kneipp je prostě ten nejlepší enzymák, který jsem kdy měla. A to jsem jich vyzkoušela už fakt dost včetně té horní cenové hranice. Tenhle je prostě nejlepší (a koho napadla otázka, jestli je lepší než i mnou dosud vychvalovaný enzymák od Ilcsi, tak jo, je lepší. Strčí ho do kapsy všema deseti!). Pomůže vyhladit pleť, čistit póry, zneviditelňovat černé tečky (vršek ucpaných pórů) a pleť je po něm božsky hladká a jemná (šupinky pryč). Navíc, ani když ho na pleti zapomenu a nechám 20 minut (max. má být 10 minut), tak mi pleť ani nezrůžoví podrážděním, natož aby zrudla, jak mi reaguje na všechny ostatní enzymáky. 


Čistící a hydratační maska 2v1
A jaká že to je? Moje dříve a nyní opět milovaná Mask of Magnaminty od Lush. Naprostou náhodou se mi dostala do ruky nedávno od kamarádky se stížností, že už prý není co dřív, nezasychá a tak hezky nestahuje. Ono to sice vše bylo hezký, ale taky jsem byla po ní celá červená a majitelky citlivé pleti kolem ní musely procházet div ne se zavřenýma očima. Ale oni změnili složení. A kontrolou českých stránek jsem zjistila, že jaksi změnili jen to složení německé masky, kde ji kamarádka kupovala, což moc nechápu, ale budiž. U nás zůstává ve složení na první příčce stále jíl, v Německu je to již med. Nad tím by mohly zajásat všechny majitelky pleti suché, citlivé a smíšené, které především potřebují kromě čištění i hydrataci na suché partie. Kdyby ji však v tomto složení měli i u nás..

Mask of Magnaminty, LUSH (zdroj)

Maska s medovým základem totiž nezasychá, díky obsažené mátě krásně chladí a po smytí není pleť přesušená, ale působí zdravým, hydratovaným a čistým dojmem. Moc ráda používám tyto dvě masky po sobě. Enzymák mi pleť hezky připraví na čištění, jakoby otevře póry a čistící maska pak může plně uplatnit svůj cídící arzenál. Co však budu dělat, až mi hydratační verze masky dojde, to fakt nevím.



Speciální opatření


Zapomeňte na matující textury krémů a makeupů. Mně dokonce neseděla na pleti ani žádná podkladová báze, hydratační primer, prostě nic. I kdyby nic z toho nakrásně nevysušovalo, finiš mít matný měly a vypadala jsem prostě šupinkatě. Já trubka si zrovna v sušenkovém období koupila na testování 3 matující makeupy (mohly jste vidět na Instagramu nebo na FB) a co myslíte.. Po první aplikaci makeup letěl. Vypadal hrozně a pleť se zdála být v ještě horším stavu, než ve skutečnosti byla.

Tónovací hydratační krém Balm Shelter (zdroj)


Byť se to zdá být paradox, protože většina lidí po nich sahá spíš v letních měsících, tak jsem oprášila všechny BB krémy a tónovací krémy a také makeupy v tyčince a krémové makeupy v kompaktním provedení a byla to skvělá volba. První dny jsem si musela dát majzla i na fixování pudrem, protože jsem nesnesla ani ten - pleť po něm byla hned šupinkatá a flekatá. Teď už místo makeupu aplikuju hojnou dávku BB, nechávám vsáknout a pokud si to pleť vysloveně nežádá, jen zaťupkuju flíčky korektorem a lehce popráším pudrem. Na co jsem však ještě nepřišla, tak na pudr, který by udržel matovat T-zónu, která se mi samozřejmě jako smíšence stále dál mastí. A ne, nechci už Sexy mamu od the Balm ani vidět, vydrží mi tak dvě hoďky. Nemáte nějaký tip? Zahraniční youtuberky se dušují, že nej transparentní pudr, který vydrží matovat opravdu celý den, je Translucent od Laury Mercier.. Zkoušely jste?



A co vaše pleť, jak snáší zimu? Máte na to svůj speciální trik?




Oblíbené kanály na Youtube | Zahraniční inspirace

$
0
0

Youtube je pro mě poslední dobou podstata mého kyber počínání. Pravidelně s ním ulehám, když uspím Áňu a cca 3 - 4 hodiny na něm denně strávím. Když ne, mám deficit. Youtuber mě musí zaujmout jazykem, výslovností, stylem, originálností, přínosem.. Posledních pár měsíců odebírám kanálů celkem dost a pravidelně a každý je něčím jedinečný. Všechny spojuje však kategorie "beauty", takže pokud hledáte inspiraci, šup! pokračovat ve čtení. Počítejte však s tím, že se jedná čistě o zahraniční kanály.

Přiznám se vám rovnou, do teď jsem nesledovala české youtuberky. Mně se prostě příčí strojená čeština a pitvoření. Je to jako když koukáte na film a přesně víte, jaký herec umí hrát a jaký se tam dostal proto, že jeho maminka randila před lety s režisérem. A ať pak člověk přinese informaci pro mě sebevíc přínosnou, pokud ji přednáší výše zmíněným projevem, pak to vypínám. To samé, pokud není kvalitní zvuk, nebo se mi nelíbí barvy pozadí. A tak jsem na české youtuberky zanevřela (neříkám, že to platí o všech, jen jsem asi neměla šťastnou ruku tehdy při výběru). A to přesně do přečtení článku Janči z Essence of Rose. A tak jsem se dostala k Markétě Vaňourkové a Shopaholic Nicol. Jejich projev se mi líbí a jsou to snad první česky mluvená videa, která sleduju od začátku až do konce a ani mě nenapadne je přepnout. Protože je však sleduju (ehm, "sleduju") jen cca dva dny, tak se tu o nich víc rozepisovat nebudu, protože je v podstatě ještě moc neznám. Ale jsou ulítlé, mluví narovinu, mají originální projev a to se mi líbí.

Dnes to tedy bude jen ze zahraničí a vše v angličtině. Nebudu zmiňovat kanály, které jen znám a občas na něco kouknu, ale opravdu ty, které doporučuju, těším se na každé nové video a mám od nich zhlédnuto opravdu vše, co kdy natočili. A vezmu to hezky popořadě, jak je mám momentálně nejradši.




Wayne Goss (kanál)

Naprosto neuvěřitelný makeup artist. Je to prostě maskér/vizážista tělem i duší. Divíte se, že tu mám jako naprostého beauty favorita chlapa? Ale on je úžasný. Natočil tutorial snad naprosto na všechno od používání beautyblenderu, přes správné konturování až po makeupové triky používané celebritami, v módních magazínech nebo v TV. A to je právě ten fór. Tyhle triky se většinou tutlají. Aby ne, taky se pak dozvíte, že třeba není moc rozdíl mezi řasenkou za dvojku, nebo za osm pětek, co do efektu, protože je vždy potřeba přebytečnou barvu otřít jinam, než o hrdlo a  nanášet několik vrstev. Dle Wayna dokonce někdy i 15. Jako jo, je to masakr, ale pokud máte řasenku, která se neobtiskává, přes den drží, nemaže se a dobře se odličuje, jen vám na ní vadí, že neudělá efekt umělých řas, zkuste schválně udělat třeba 5 vrstev za sebou - budete koukat, já koukala.

Wayne Goss


Wayne se dělí o tipy, které se jen tak ke smrtelníkům mimo profi beauty svět nedostanou a řeknu vám, že jsou leckdy k nezaplacení. Schválně budu občas něco z jeho rad prověřovat a uvidíme, jestli to tak fakt funguje. Co třeba přidat do makeupu kapku oleje pro lepší aplikaci a konečný glowy efekt, nebo napudrovat loose pudrem pleť ještě před makeupem, aby se vám pak opravdu celý den nemastila pleť? A co až vám prozradí, jaké s obrovskou pompou prodávané produkty v drahých parfumerkách nejsou vůbec potřeba, většinou jsou na nic a byly vymyšleny pouze za účelem prodeje? Má dokonalou angličtinu, smysl pro humor, před kamerou je naprosto přirozený a videa uploaduje snad 3x do týdne. Chcete se pobavit? Začněte u něj s videem "Makeup trends that need to die in 2016!"



Evelina (kanál)

Pak zde máme spíše lifestylovou hvězdu, kterou je pro mě posledních několik týdnů Evelina. Pochází z Ruska, žije v LA, videa má v perfektní angličtině (mluví však i rumunsky, rusky a španělsky, kdyby vám aj nestačila). Je to ulítlá, vtipná a nápaditá holka, která dělá modelku, zároveň dekoratérku, vystudovala snad bytový design na architektuře (to si nejsem jistá, ale někde to zmiňovala) a podle toho její videa i vypadají. Miluju její povídací videa "Evelina´s Fashion Cafe", kde rozebírá tipy a triky, které se jí osvědčily. Např. výběr a pomoc při nákupu první luxusní highend kabelky, jak narychlo vypadnout z domu, pokud zaspíte a nestíháte (fakt mi něco z tipů pomohlo), nebo Jak se nestát obětí módy - doporučuju tím začít, zasmála jsem se.

Evelina


Její videa jsou profesionální, originální, s praktickými a přitom dost opomíjenými tématy. Je to prostě holka zábavná a baví mě ji i jen poslouchat. Jo a co mě u ní vždy pobaví a pouštím pořád dokola, protože se mi na to dobře dívá je toto krátké video s výukou shuffle dance.



Elanna Pecherle (kanál)

Elanna je Kanaďanka momentálně žijící v Irsku. Má skvělou angličtinu, vzhled andílka z Victoria Secret, je profesionální vizážistkou pracující pro Anastasia Beverly Hills. Její videa se mi líbí sledovat snad už kvůli tomu, jak vypadá.  A o to větší překvapení pro vás bude, když ji najednou uvidíte v tutorialu nenamalovanou! =D Dělá tutoriály líčení a jinak takové ty klasiky jako hauly, empties, swapy apod. Je poměrně nová, takže čekám, jak se dál vyloupne. Je mi hlavně blízká jak voleným líčením (přirozené, avšak s "do očí bijící" narůžovělou tvářenkou - kdo sleduje komentáře u mě na FB, pochopí =D), tak zjevem (super háro!). Začněte u ní třeba s videem, kde dělala ofiko look andílků Victoria Secret z fashion show, kde pracovala.



KathleenLights (kanál)

Kathleen je prostě živel. Je to mladičká (24 let) holčina, která začala natáčet před cca dvěma a půl lety doslova na podlaze v obýváku. Po prvních pěti videích, u kterých byla sledovanost velmi nízká a dle mého odpovídala i kvalitě, se najednou vyhoupla mezi špičku. Nevím, co to odstartovalo konkrétně, ale určitě to bude i tím, že tahle holka má prostě šmrnc, je hrozně ukecaná, pitvořivá (ale v angličtině se mi to líbí a u ní je to přirozené a fakt bezprostřední), miluje makeup a je to na jejích videích znát. V Čechách už je pomalu známá i mezi blogerkami díky její spolupráci s ColourPop cosmetics, v rámci které vznikly dvě série stínů na oči a dvě rtěnky. Protože byla druhá stínová paletka s tmavší rtěnkou uvedena do prodeje poměrně nedávno a způsobilo to poprask na zahraničních blozích, prosáklo to až k nám a není moc dnů, kdy by na mě z Instagramu nevyskočila fotka nějaké její rtěnky, nebo stínů na oči. Spolupracuje i s Ofra cosmetics, které poslavily zase jejich super matné rtěnky a právě na pár rudých odstínech měla Kathleen nemalý podíl.

Kathleen Lights


Kathleen má hlavně neuvěřitelné tutoriály na makeupy očí. Začala jsem ji sledovat a pokud tomu propadnete, samy si pak se šminkami začnete hrát jako ona - přejde to do vás docela samo a automaticky pak napodobujete její kroky. Takže, kdo se chce vypilovat v makeupu očí, jukněte na Kathleen. Jako nečekejte super profíka, je to ideál pro lidi, jako jsem já, které dávají makeupu očí dost na frak a Kathleeina videa vás do něj nenásilně pokopnou. Jinak, asi by mě bavila i péče, ale bohužel má K. pleť suchou a už mám vyzkoušené na několika produktech, že co vyhovuje jí, to na mou smíšenou pleť nesedne. Škoda, že to není na denní nošení, ale tenhle look z jejího videa naprosto žeru. Jo a nemyslete si, že je to nějaká mladičká slepice. Sice "je", ale psychicky má do puberťačky daleko - je vdaná za bývalého mariňáka a žije se smečkou psů, po kterých pojmenovává stíny na oči. =)



Alanna Davison (kanál)

Další kanadská mladá holčina s vystupováním občas dost trhlým, občas s grácií Audrey Hepburn. Moc se mi líbí typově - taková přirozená krása, řekla bych. Opět má super suchou pleť, takže co se týče tipů na péči, můžu se jít klouzat. Ale makeup má výborný, opět přirozenější a byť už poslední dobou sahá čím dál častěji po highendu, stále má dost rozumu na to, aby upozornila, kdy dupe je lepší, nebo stejný (když existuje) a že dát půl výplaty za pudr prostě nemůže, byť by někdy i moc ráda.

Allana Davison


Má melodický hlubší hlas, někdy až tak monotónní, že u jejích videí usnu. Ale moc ráda ji poslouchám, koukám na ni a doporučuju začít třeba videem s opáleným makeupem pro naprosto bílé bledule. Anebo s tímto - alá Marilyn Monroe, to je pecka!!



Lisa Eldridge (kanál)

Je vizážistickou ikonou a zná ji snad už naprosto každý. Líčí celebrity, dělá tutoriály, píše do magazínů a když vydá článek, nebo natočí video o pleťové péči, pište si, že se prodej daných výrobků nejmíň zčtyřnásobí. Má krásně pomalou příjemnou angličtinu a i když byste jí nerozuměly každé slovo, stačí se na ni koukat ;) Naposledy natočila video s Rosie Huntington-Whiteley a jukněte schválně na ten makeup, který Rosie uvádí na trh pod hlavičkou M&S "Rosie for Autograph". Nutně chci ten rozjasňovač v tužce.



Tati (kanál)

Opět další známá legenda. Dříve Glam life guru, teď už ji najdete pod hlavičkou More Tati. Tati je cca 35letá naprosto úžasná ženská žijící v LA a když koukáte na její videa a vlog, máte pocit, jakoby trochu toho hollywoodského pozlátka sedlo i na vás. Vypadá dokonale, mluví dokonale, makeup bere jako vášeň, svůj život, obživu i pobavení. Z jejích videí to na vás čiší. Najdete u ní, kromě naprosto neuvěřitelných haulů, kdy mám pocit, že na tolik kosmetiky by vám nestačilo ani sto zkušebních obličejů i rubriku "WTF", do které kupuje na testování velmi drahé luxusní produkty a zkouší, zda účinkují a jejich koupě se vyplatí. Divily byste se, že se většinou ukáže, že vyplatí.. Tatiino malování moc nemusím, na mě je to moc okázalé a dost těžkopádné alá Barbie styl, ale opět, jako u ostatních, baví mě ji poslouchat a sledovat. Navíc má smíšenou pleť, takže beru inspiraci jak na makeupy, tak na její péči. Kosmetické novinky a trendy sleduje pečlivě. Pokud chcete vědět cokoli o jakémkoli produktu, nebo o celé značce, jděte na její kanál - s nějvětší pravděpodobností to už měla doma, testovala a natočila o tom video.

Tati


Jo a jestli se chcete dozvědět o Tatině životě trochu víc a zároveň jí nakouknout do soukromí a zhlédnout snad nejoriginálnějšížádost o ruku jejího přítele, který pak na dalším videu natočil i Tatiinu reakci na to.. Fakt se pobavíte, doporučuju. Já potřebovala kapesník. Jako ano, je to trochu až hollywoodsky přitažené za vlasy, ale protože je to realita, přinejmenším jejich, dojalo mě to.
Beauty Broadcast by emilynoel83 (kanál)

Emily toho má hodně společného s Tati - pečlivost, detailnost, s jakou popisuje všechny produkty. Na můj vkus je někdy popisná až moc a je to spíš jak číst ve skriptech, než koukat na video. I u ní najdete podrobné popisy jednotlivých produktů, nebo videa zaměřená na celé značky. Nad to ještě závěrem každého roku vyhlašuje ceny "Emily Awards" s nejlepšími produkty za poslední rok a pak i v jednotlivých kategoriích podle druhu produktů. Dozvíte se u ní mnoho, všechno má pečlivě naplánované, videa mají danou strukturu, které se drží. Mám ji ráda, ale ne vždy mám náladu na tolik detailních popisů. Jukněte třeba na její top z top produktů zde.



Jessica Braun (kanál)
Můj poslední youtube objev. Zatím jsem od ní viděla jen pár videí, ale přišla mi krásně přímočará, lehce střelená, velmi pohotová a projevem příjemná na koukání i na poslouchání. Když na ni koukám, mám pocit, jako by to točila úplně normální holka od vedle.



Desi Perkins (kanál)

Druhý poslední objev. Kromě toho, že je to fakt nádherná ženská, tak žeru její suchý humor a vystupování, videa většinou elegantní, uhlazená a naprosto dokonalé tutoriály. konkrétně mě nadchnul např. ten,jak si vykreslit přirozeně působící zvětšené rty a zakrý nedokonalosti v jejich tvaru. Video najdete zde. Na hodně tutorialech vypadá jak JLo a fakt jsem z ní vedle. Jako schválně, koukněte se na sekci jejích halloweenských líčení!

Desi Perkins




Estée Lalonde (kanál)

Určitě ji znáte aspoň pod původním názvem blogu a kanálu "Essie Button". Essie jsem měla ráda, Estée už mi bohužel nic moc neříká. Jako neříkám, že její videa nesleduju pořád, ale už se na ně tolik netěším a pokud mám v merku jiná videa, ta její odsouvám na později. Původně to byla totiž střelená energická holka s bláznivým vkusem pro oblékání, originálním slovním projevem a fakt jsem se někdy až řechtala, když jsem ji poslouchala. Essie však nějak vyrostla do roviny, kdy jak sama říká, zaměřuje blog více na svůj osobní život a mě to nějak nebaví. Navíc mi přijde až taková zenově usedlá, ale zenově za každou cenu. Ale vy, které ji zas tak často nesledujete, jukněte, nebudete zklamané. Třeba jsem divná jen já, protože její vlogový kanál je po světě dost oblíbený a úspěšný.



Lily Pebbles (kanál)

Další stálice youtubka. S Essie tvořily pro mě jistou dvojku holčin, které jsem sledovala od začátku, co jsem objevila youtube. U Lily mě vlogová videa baví, kdy cestuje  po různých kosmetických akcích (a že jich není málo). Líčící videa už moc ne, protože mi to přijde pořádna jedno brdo. Péči mám ale ráda, ta je totiž, stejně jako u Essie, především přírodní.

Lily Pebbles


Pak jsou tu ještě klasiky jako Jaclyn Hill a duo Pixiwoo, ale bohužel  Jaclyn není můj typ a nebaví mě se na ni koukat a Pixiwoo se už dost změnily a taky mě to nebere. Když od nich přistane v seznamu nové video, většinou jen kouknu na titulek a jdu dál. Podobně "sleduju" i Zoellu, která je spíš lifestylovou a hlavně snad nejdýl na youtube působící ikonou a přitom je to opravdu mladá holčina. Dokázala toho však už docela dost - už má svou kolekci pečující kosmetiky i kosmetických doplňků (legendární jsou její super roztomilé Zoella makeup bags). Její kanál mám ve sledování jen proto, že se pořád snažím přijít na to, co na ní všichni vidí (kromě toho, že je fakt roztomilá a má super háro).

Kromě kategorie Beauty ještě pravidelně sleduju český kanál Jantar Dandové - maminy dvojčecích holčičích čertíků, která má velký talent na stříhání videí, vychytávání skvělých momentů a když kouknete na sestříhané krátké filmy, jak šel čas s jejími holčičkami 1 a 2, nebo testování doma vyrobeného barefoot koberce, tak snad pochopíte. Najdete u ní ale i spoustu nápadů na diy dárky, dekorace do bytu, vychytávky a mimo jiné je to šátkovací a látkovací poradkyně (Bamboolik), která přijede  až k vám domů - doporučuju.

No a to je asi tak všechno. Víte, česká youtubka  nejsou vůbec špatná. Bavila by mě však víc, kdyby to nebylo často o tom samém, co je běžně k vidění v drogérkách a většinu z toho už mám vyzkoušenou, nebo mě nezajímá, nebo se neobjevovalo i na dalších xy blozích..

Tuteate vám doporučuji už poněkolikáté. Je to super pletačka s těmi snad nejpochopitelnějšími, nejblbuvzdornějšími a nejlépe natočenými tutoriály na to, jak uplést snad cokoli na pletacím kruhovém stavu. Většina dárků, nejen těch vánočních, byla vytvořena na základě jejích návodů.



Znáte tyto kanály? Jak se vám líbí? Máte tipy na další podobné? 



Zdroj titulního obrázku

Přírodka, či syntetika? | Příběh zeleného mozku pokračuje

$
0
0

Už jsem dlouho nic nenapsala do jednoho z Šílených deníčků, ať pleti nebo hřívy. A způsobilo to ohledně mého "zeleného" počínání na světě nějaké dohady. Asi bych jen na jejich základě nezačala psát tento článek, ale už kvůli záznamu, který mi může posloužit jako ohlédnutí později, ho o tom chci napsat i pro sebe samu. Dnešní zamyšlení bude tedy o tom, zda jsem ještě tak "zelená", jak jsem se kasala před několika málo lety. Kde u mě striktně vyhrává přírodka a kde už nad syntetikou přimhouřím očko..

Když používáte syntetickou pleťovou péči a potkáte se s přírodkářem, jako jeden z prvních argumentů hovořících PRO přírodku uslyšíte, že sice její účinky nejsou vidět hned, ale zato jsou dlouhodobé a trvalejšího rázu. A tohle můžu potvrdit. Je to na mě vidět. A když nemám jeden ze svých hezkých dní, tak to na sobě aspoň pořád cítím. Zásadní změna se se mnou udála asi nejvíc na poli vůní. Na přírodní vůně éterických olejů a bylinek jsem si tak zvykla, že už i jemná vůně typu Nivea je pro mě ostrou parfemací. Když to tak napíšu, vypadá to možná až moc přitažené za vlasy, ale uvedu vám příklad. Když nebudete 4 roky vůbec solit, schválně si pak zkuste sníst chips, nebo solené pražené oříšky. Garantuju vám, že to bude nad síly vašich chuťových buněk. A takto to mám i s vůněmi. Prostě jsem striktně přírodní pečující kosmetiku používala už tak dlouho, že syntetickou parfemaci v produktech nesnesu a většinou takovéto produkty odsoudím ještě v obchodě z pohledu na složení a prostě si je nekoupím.

/Výjimku pro mě tvoří Lush, který má některé parfemace umělé, což bylo trnem většině přírodkářů, protože syntetický parfém je jedním z nejčastějších potencionálních alergenů. Nevím, proč ho tam cpou, když většina jejich produktů s čistě přírodními přívoněmi jsou úžasná, ale co jsem koukala, už se tento nešvar začíná pomalu vytrácet./

Vezmu to asi po jednotlivých oblastech kosmetiky, ať to není moc páté přes deváté. Stejně v tom udělám maglajz, už to vidím..



Pleťová kosmetika
Tam se držím striktně přírodky. A to opravdu striktně. Prostě mi nestojí za to, dát si něco na pleť, co třeba nese i slovutnou značku, ale složením stojí za starou belu. Do této kategorie však řadím i předraženou přírodku, která používá levné vycpaniny, jako jsou glycerin, voda, alkohol, namísto olejů, aloe, hydrolátů a pořádných aktivních složek. "Tonikum" z alkoholu a glycerinu si můžu udělat sama a za to fakt nehodlám dávat pětikilo. Někdy se mi takhle něco koupit povede, ale je to pak většinou pomatením smyslů z nádherných obalů, nebo obecným opěvováním z okolí, že si nestačím uvědomit složení. Naštěstí se mi tyto přehmaty moc často nestávají.

Většinu pleťovky si dělám. Ano a skvěle mi vyhovuje. Důkazem toho je i to, že pleť mám v mnohem lepším stavu, než když jsem začínala s přírodkou. A taky bych u ní nezůstávala jen proto, že si ji dělám doma na koleně, když by mi nevyhovovala. U mě spíš než sebeprotěžování platí "kovářova kobyla..", takže občas se na mě ani nedostane, protože všechno rozdám po rodině a známých. To pak sahám po nakoupených zásobách a s pláčem se po čase vracím zase ke svým krémům.



Když už si pleťovku koupím, můžete na to dát jed, že mi to funguje perfektně a obsahuje to něco, co si doma prostě udělat nedokážu a složky jsou většinou nedostupné. Takhle jsem si teď znovu objednala čistící gel Juliet od Antipodes a bělící sérum od Kimberly Sayer. Prostě obé stojí za to. Oba produkty obsahují mraky i exotických extraktů, které si prostě běžný smrtelník, natož z Česka, nemůže koupit. 

Jedinou výjimku u mě tvořila micelárka Bioderma k odlíčení očí. Mám citlivé oči, jsem čočkařka a navíc v nich nesnesu ani olej, ani mléko. Takže jsem snad od 15 let používala na odlíčení tuto micelárku. Tento problém však překvapivě vyřešil MakeUp Eraser - kouzelní ručník, který dokáže i voděodolné líčení smýt pouhým namočením v teplé vodě. Od té doby, co ho mám, sedá na flašku micelárky prach. 



Tělová péče
Opět i zde jsem striktně přírodní. Nepoužívám nic se sulfáty - proč taky.. Pěnu nepotřebuju a vysušení kůže mi za to nestojí. O vysušujících účincích sulfátů (i těch v přírodce používaných coco-sulfátů) mě přesvědčil stav mé kůže. Po několika letech jejich vyhýbání se můžu sprchovat i tvrdou pražskou vodou a poté se nenamazat, aniž by mě kůže bolestivě svědila, nebo šupinkovala, jako dřív. 

Mám ráda střídání vůní, takže sprcháče si kupuju různé. Poslední měsíce od Weledy, ale po jejich dost rychlé spotřebě, střídám i s gely od Alverde. Intimní gel mám už potřetí z Havlíkovy Apothéky a nějak u něj setrvávám dál, i přes mou nechuť k celé této značce. Tělové peelingy není problém sehnat čistě přírodní. Není problém si je udělat i doma. Mám ráda sůl, protože mi zatahuje ranky po holení, takže sůl a olej a hotovo. Já si je však kupuji, o tom až níže. 

Moje nová testovací vášeň dorazila dnes až z Austrálie. Základ všech produktů tvoří pravá káva a zatím chodím kolem a pořád všechno oňuchávám. a pro ty, které o tom u mě na Insta nečetly.. je to jedna ze svěětově vychvalovaných tělových kosmetik, o které naposledy mluvila i Lisa Eldridge na svém Insta účtu


Myju se mořskou houbou, která mi narozdíl od těch malých nepřipomíná kus mořského dna oživlého z Ániných animáků, spíš starý molitan. Ale upřímně, je mi to jedno, jestli se budu mýt houbou ze síťoviny, molitankou, nebo mořskou. Nepocítila jsem v tom žádný rozdíl. 

Tělová mléka a másla.. Toť otázka. Obojí si můžu udělat za chvilku doma, ale opět mě radši baví proces je kupovat. Mléka jsou však na můj vkus dle ingrediencí až nehorázně předražená (Weleda, Lavera a spol.), oleje a šlehaná másla mi na těle dlouhodobě nefungují a spíš vysušují (stejné to mám i s oleji na obličej) a ta luxusní jsou většinou opět předražené a někdy navíc pěkné srágory. Takhle jsem naposled od kamarádky odmítla půllitrovku tělového mléka od Clarins, protože složení bylo prostě směšné (parafin, spolu s alkoholem a pár silikonky, pecka, ne?).



Vlasová péče
Opět jedu striktně přírodní. Šampony střídám a zkouším pokaždé nové. Mám strop kolem 350,- Kč, protože mi fakt nepřijde normální, když něco co se smyje, stojí 500,- a výše. To už to dám radši do kondicionéru nebo masky. Což je u mě problém. Mám suché skoro kudrnaté vlasy, drátovité a velmi pevné. Nenašla jsem zatím, kromě John Masters Organic intenzivního kondiše žádný jiný prodávaný, který by mi fungoval. Kondicionér jsem si tedy začala dělat sama. Nejdřív to byly pokusy plné mastných vlasů. Oleje mi nefungují nejen na tělo a obličej, ale ani na vlasy. Jsem prostě vodní holka, moje kůže má z nějakého nepochopitelného důvodu ráda vodní složku v produktech a vyžaduje ji. 

Vlasy dřív barvené hennou


Po měsíci jsem dovedla k dokonalosti krémovou masku i kondicionér. Dělám si je, vyhovují mi, vůni si měním, podle nálady a moje vlasy jsou po něm rozčesatelné, hebké, lesklé, pružné a nezacuchají se ani po týdnu nošení drdolu (kudrnatky znají). Když jsem zjistila, že mně hlava svědí i po přírodních kondiších, držím se už jen těch domácích a těmi koupenými zbytky si holím nohy (pecka!!).

Jedinou vlasovou výjimku tvoří občasné použití suchého šamponu Batiste. Vím, že jsou i jeho přírodní varianty a  nejsou vždy drahé (např. poslední novinka suchý šampon od Alverde). Batiste mi však skvěle funguje, voní, jsem ztotožněná i s jeho cenou (narozdíl třeba od voňavějšího a trochu lepšího Lee Stafford, který je zase nehorázně drahý). Laky, tužidla ani jiný vlasový styling nepoužívám. Mám doma pouze kondiš ve spreji a uhlazující vosko-pastu od John Masters Organics, kterou už mám na poličce snad třetím rokem.



Péče o nehty
Tady už snad nejde zůstat striktně přírodní, pokud si chcete lakovat nehty. Přiznávám, že u laků jdu hlavně po barvě, ale musí mít i svou kvalitu a komfort aplikace (miluju široké štětky od Rimmel a Miss Sporty), po jiných v drogerce tedy nesahám. Základní péči mám však od Sparitual a  mám na to stejný názor, jako u pleťové péče vs. makeup (vysvětlím níže). Sparitual péči mám stále stejnou, viz tento článek, jejich laky jsou 5-fujtajblůFREE a je mi to milejší, než drasťáky z drogerek nazývané péčí. 



Odlakovač mám také Sparitual. Nádherně voní, není těkavý, jako ostatní odlakovače a díky obsahu acetonu, rychle odlakuje. Čtete dobře, "díky" obsahu acetonu - vím, že se proti němu brojí, ale daleko více vysušují nehty jeho náhrady, které pak díky svému slabšímu účinku musí být v produktu zastoupeny ve vyšším množství a to má pak i odpovídající vliv na kvalitu nehtu. Toť má teze.



Barvení vlasů
Teď už najíždím na chemku v péči a jak čekáte, rozhodně ne na zdravou. Z Deníčku šílené hřívy si možná ještě pamatujete moje peripetie s přírodním barvením vlasů, následným chemickým odbarvením na blond a pak skokem k zářivě zrzavé hřívě díky čisté henně. Kdyby to šlo, zůstala bych u zářivé zrz možná do teď, ale jak mi začaly odbarvené vlasy odrůstat, začaly mi také tmavnout mé nově narostlé vlasy v přirozené barvě a dohromady to už tvořilo nepěknou směsici napůl zrz a napůl téměř mahagonu. 

Nevím, co mě to popadlo, ale dala jsem si ještě před porodem do hlavy, že "maminka nebude zrzavá" a šla jsem se za strašné prachy svěřit do rukou profesionálky, ke které jsem s přestávkami chodila do jednoho z dražších prazských salonu už 15 let. No a ona to totálně podělala. Je fakt, že kdybych tak nelpěla na tom být okamžitě blond, možná by to i promyslela a řekla, že to nejde a zvolila jinou cestu. Navíc neměla absolutní zkušenosti s vlasy barvenými hennou. Dopadlo to blbě. Nejdřív se mi dvakrát pokoušela vlasy odbarvit odmývačem barvy, což na hennu nemělo ani ten nejmenší vliv (a jedna kúra stála 1500,-!!) a pak mi je celé vzala odbarvovačem na melíry. V jaké kondici se po těchto zákrocích nacházely moje vlasy, si asi dovedete představit samy.


Vlasy teď barvené chemicky

Po odbarvení vlasů mi vzniklo čistě oranžové háro, protože henna barvu nepustila, ovšem moje vlasy tu svou přirozenou, která hennu utlumovalo, jo. Takže jsem vypadala jako mandarinka. To už se kadeřnice uchýlila k poslednímu pokusu a to, že vlasy tedy ztmaví barvou. Pecka, mohla jsem vynechat předchozí šílené kúry za bůra, co mi zničily vlasy a obarvit si to doma tmavou barvou z drogerky za dvě kila. Věřte mi, že si za to nadávám do teď. 

Od té doby jsem už dvakrát rapidně zkrátila háro, takže hennu mám na cca 10 cm na koncích. Bohužel, stále se však biju s mou touhou o přirozené vlasy projasněné melíry. Melíry zbývající henna nepustí do délek, vlasy mi odrůstají do tmavé blond až našedlé hnědé a někde mezi tím válčím s x druhy barev, které mi vznikly po zásahu kadeřnice a mým zkoušením barev z drogerky. Momentálně jsem zase zrzavá, tentokrát do měděna, ale vlasy už barevně splývají a tvoří jakous takous jednotnou barvu. Momentálně přemýšlím, jestli se na to nevybodnout a nejít zase do henny, neb prostě nepočkat a nenechat vše odrůst. Je to docela oříšek, protože se mi v hlavě furt ozývají pochyby, co když se mi za posledních několik let přirozená barva už změnila, je tmavší a pak bych třeba stejně nikdy tmavé blond nedosáhla. Hmmmm.. 



Makeup
A tady došlo ke změně taky. Zatímco jsem dřív nesnesla na pleti žádný z drogerkových makeupů a ani nic, co by obsahovalo silikony, před rokem se to změnilo a od té doby je můžu používat, aniž bych se musela bát následného obsypání. Do té doby jsem si dělala vlastní minerální makeup a používala jsem ho opravdu denně poslední dva roky. Tím mi vzniknul deficit tekutých makeupů a taky nákupu dekorativky obecně. Od té doby si to čile vynahrazuju a zkouším jak drogerkové, tak parfumerkové makeupy. 


Já prostě makeup miluju!

Co si budeme povídat. U přírodky je hrozně těžké najít tekutý makeup, který by byl skvělý odstínem, aplikací i výdrží. Znám takový jen jeden, ten minerální a ten mě už nebavil. Ostatní byly většinou divné odstínově, cuckaté, špatně se nanášely, nedržely, byly moc oranžové apod. Šla jsem tedy do syntetiky. A je docela prča, že tato moje záliba v nakupování dekorativky, v jejím vybírání, kochaní se obaly, vůněmi, barvami a vším, co syntetická dekorativka skýtá, se stalo terčem některých radikálně smýšlejících zelených mozků. A víte co? Mně je to fuk. Jako jasně, kdyby mi to bylo úplně jedno, tak na základě toho nevznikl tento článek (tak trochu), ale je mi to natolik fuk, že nehodlám nic měnit a ani se přidávat k jednomu z táborů (přírodnímu, nebo syntetickému). Stejně, jako si koupím s velkou chutí makeup ze Sephory a budu si ho s náležitou grácii plácat na obličej, stejně tak budu nadšená z perfektního odstínu Alverde rtěnky, ale i rtěnky Essence za pade. 

Dalo by se moje "zelenomozkovství" shrnout do jednoduchého pravidla: Co je péče, to musí být přírodní, co je prozatimní a smývá se to, to může osahovat i syntetiku. Opět výjimku tvoří ty barvy na vlasy, no, ale já to nějak vykoumám. A byť se teď vyžívám v nakupování nepřírodní dekorativky, tak abych odpověděla před tím, než vás to napadne.. Stále považuji minerální makeup za nejlepší, nejpřirozenější a dokonce i s pleť ozdravujícími účinky, jaký jsem kdy používala. Až mě přestanou tekuťáky bavit, zase se k němu vrátím. A ta doba už se blíží..



Péče o domácnost
Opět, pokud potřebuju nutně třeba jar na nádobí, koupím klasický jar. Ale v dnešní době už se vám nestane, že by v obchodě nebyl k mání i ten ekologický, takže beru vždycky ten. Od té doby, co se nanarodila Áňa a máme sušičku, nepoužívám už vůbec aviváž, protože prádlo ze sušičky je samo o sobě měkké a jemné. Prací gely mám ekologické už několik let a na podlahy zase Orange Sanitol od Karla Hadka, což je úžasný univerzální pomocník na cokoli a celý byt navíc provoní vánoční vůní pomerančů. Nedávno mi domů přibyl parní vysavač, takže o starost míň s výběrem čističe podlahy. No, do myčky mám tablety taky ekologické, ale třeba ten postupně uvolňovaný WC gel mám od Domolu z Rossmanna, protože mi nejlépe funguje a nejvíc voní a jeho ekologickou variantu jsem nenašla. 



Péče o dítě
Bude se to zdát možná divné, ale Áňu většinou koupu jen ve vaně plné vody (máme obrovskou rohovku, takže jdu do vany nejdřív já s knihou a sklenkou vína, po hodině za mnou přijde Áňa a čvachtáme se další půlhoďku a pak jde po nás ještě Ondra. Hehe, takhle jsem nešetřili vodou snad ani, když jsme byli malí. A to fakt neúmyslně. Zpět k Áně.. Nepoužívám na ni mýdlo, jen když fakt musím a to je tak dvakrát do měsíce (třeba když jsem ji hlavu omylem polila mycím olejem, nebo se oplácala jabkem až lepila i za ušima) a to pak volím Alverde. Tím se občas umyju i já. 

Áňu mažu tělovým mlékem a mastí s lanolinem vlastní výroby. Díky používání látkových plen se jí neudělala snad nikdy žádná opruzenina, ale zase bojuju s občas suchou kůží, která se jí dře v místě plenky, když mi dojdou kalhotkové plenky a použiju narychlo čtvercovku. Na obličej jsem občas mazala zimní Alverde krém, ale jen se po něm osypala. Pak jsem přešla na měsíčkovou Weledu, ale to mi  zase strašně smrdí alkoholem. Začala jsem ji tedy mazat lanolinkou i na obličej a bylo. Možná bych používala Bepanthen z drogerky pořád, kdybych se jednou nekoukla na složení. Jako pardon, ale když už je na prvním místě voda, tak ksakru, proč hned na druhém je ropný základ místo třeba nejlevnějšího sojového oleje?? A v krému pro děti?? No nic.



Potraviny
A jako poslední papáníčko. No, není to dneska už nic zvláštního, ale snažíme se jíst regionální, čerstvé a nejlépe doma vypěstované suroviny. Pohrávala jsem si s myšlenkou i na vlastní elektrický mlýnek mouky, ale zatím to odsunuju do pozadí. =) Nezáleží na tom, jestli si ten den dám ovesnou kaši, nebo opečenou slaninu, ale mám ráda, když vím, jak vše bylo zpracované, odkud vše pochází, je to kvalitní a jestli se to slučuje s etikou, viz vejce, maso apod. 

Úlovky z loňského Biostylu


Vyhýbám se všem umělých dochudovadlům a konzervantům, ale když mám chuť na sušené meruňky a jiné po ruce nemám, koupím si i balíček sířených a to samé platí třeba u nějaké sladkosti. Snažím se dodržovat výše zmíněné. Žíly si kvůli tomu však netrhám.




DIY
Jako samostatnou kapitolu bych mohla uvést i problematiku diy kosmetiky. Docela mě překvapilo, když jsem nedávno někde četla názor, že když už si dělám diy krémy, tak proč utrácím za kupovanou kosmetiku a tím vlastně i nešetřím přírodu, protože hromadím obaly? A to je pro mě právě ta tenká hranice mezi nadšenectvím a už radikalismem. Prostě ráda nakupuju kosmetiku, ráda ji vybírám, zkoumám a testuju. Vyrábím si jen to, co jsem nenašla prodávat v takové kvalitě a mé pleti tak vyhovujícího. To, že však umím uvařit kosmetiku a namíchat dekorativní minerální šminky neznamená, že budu dělat jen to a používat jen to a jiná cesta je špatná..?!



Tzv. udržitelný styl života, tedy pomýšlející na ekologičnost i na to, jak se chováme k přírodě a zemi, aby nám dlouho vydržela, co po sobě zanecháváme dalším generacím je hezký a určitě záslužný. Sama bych si radši ruku urazila, než bych hodila igelit do komunálního odpadu apod. Je to už automatické. A je mi šumák, když většina ironických kecalů prndá, že to stejně pak hází na jednu hromadu, tak to nemá ani cenu dělat. Ale pokud dodržování eko stylu života hraničí až s šílenou umanutostí a následným napadáním lidí za jejich nedodržování všech možných zásad, které si opět každý jedinec určuje a vymezuje se tak sám, tak mě to s prominutím sere. Nepotřebuju se před nikým obhajovat, nikomu nic dokazovat a nejsem ani povinna se cítit špatně kvůli tomu, že nedělám něco podle něčích představ. Jasně, mohla bych žít líp, ale kdo ne? Tento styl jsem si nezvolila z čista jasna, sám se vykřesal z našeho způsobu života a možná právě proto se nám pak udržuje takto snadno. 

I když bych si občas ráda zase někdy koupila Elseve šampon už pro tu jeho vůni, nebo třeba Benefit pleťovku  pro ty jejich nádherné vůně i obaly. Ale už to pro mě není existující možnost. Prostě to neexistuje a nepomýšlím na to vůbec jako na možnou volbu. Všechny tyto změny však přicházely pomalu a byly velmi postupné. K některým jsem se musela dokonce několikrát znovu vracet, protože mi napoprvé nefungovaly, nebo jsem nevěděla, jak na to. Takhle jsem např. ze začátku používala na Áňu striktně kupovaný Bepanthen a držela se osvědčených papírových plen. A pak jednou jsem z ničeho nic zkusila látkové a už jsem se k těm papírovým nevrátila. A je mi šumák, jestli ostatní rodiče používají látkovky nebo papírovky, jen mě bere čert, když nedávají stejnou volnost mně a hned začnou útočit na to, že má Áňa červený zadek, že by se jí to s papírovkami nestalo, nebo že Bepanthen prošel výzkumy, které jsou mnohem jistější, než moje přírodní verze. A přitom ví prdlajs o tom, co, jak a proč. Prostě bych jen chtěla, aby si lidé víc všímali sami sebe a nešťourali do ostatních. Maximálně, aby je chválili, jako v té reklamě, kdy babička pochválila nějakého pána za recyklovanou flašku: "Šikulka!". =)



Tak co, šikulky, jaké jsou vaše zelené pochody?



Zdroj titulního obrázku

Original Coffee Scrub | frank body

$
0
0

A je to tady, konečně se mi podařilo splnit si jedno z dlouhodobějších přání. A taky o tom napsat.. O legendárním kávovém tělovém peelingu od australské značky Frank Body už mluvila i Lisa Eldridge, takže koho ještě láká a rozmýšlí si jeho koupi, možná mu pomůže tento článek.

Nejsem moc na tělové peelingy. Mám však odjakživa problém se zarůstáním chloupků (na nohou i na rukou) a po každém holení se mi časem začala na pažích a stehnech dělat drobná krupička. Samozřejmě jsem pracka nenechává, rozdrbala jsem si to a na končetinách mám už několikátým rokem parádní jizvy, které dokáže zakrýt jen dlouhý oděv, nebo silnější opálení. Pokud mě tedy v létě potkáte v dlouhých šatech - jo, asi jsem si zrovna rozdrbala nohy.

Zpět k peelingu. Peeling mi totiž ty nohy i paže skvěle léčí. Ne však ledajaký. Zjistila jsem, že je na drobné ranky po holení nejlepší ten solný. Sice to pálí, ale ranka se hned zatáhne a okamžitě nakopne regenerační proces. Pokud si to nerozdrbu, zůstane po tom jen světlý flíček. No a právě ty flíčky už mě začaly štvát. Solný peeling pomáhá na aktivní ranky, ale co s těmi jizvičkami? Doufám v zázračné účinky tohoto peelingu. Nechci předbíhat, takže vám ještě neprozradím, jak to dopadlo, byť mně je to touto dobou už jasné. Nechte se však ještě chvilku napínat.

Obaly Frank prostě umí

O peelingu Frank Body jsem se poprvé doslechla někdy na podzim, když jsem si projížděla celý youtube kanál Allany Davison. Frankův peeling zmiňovala v několikerých oblíbencích za uplynulé měsíce. Říkala jsem si, že to aspoň prolustruju, když už se dostala takový užitková věc jako je tělový peeling do oblíbenců, asi na něm něco bude.. Nadto ještě přímo doporučovala peeling lidem, kteří mají potíže se zarůstáním chloupků, že je má taky a skvěle jí funguje. Jsem ráda, že zmiňovala konkrétně ten základní Original, protože tam mají více druhů, např kokosový, kakaový, peprmintový.. Kdyby nemluvila o tom jednom konkrétním, že jí vyšel Original po zkoušení všech ostatních druhů jako nejúčinnější a nejlepší, asi bych byla na vážkách. Ale dámy, pokud vám cuká ruka stejně jako mně, uvažte, která z daných přívoní se vám nejlépe bude snášet s vůní ostré kávy. Aby to na konci nebyl docela smrádkový maglajz. Ale o vůni až dále.

Po projetí Frankových stránek jsem byla mile překvapená cenami produktů (na to, že Frankovy tělové peelingy mají být jeho hlavním tahákem, jsou ze všech produktů nejlevnější) a fakt potěšená zasíláním zdarma po celém světě. Když rozkliknete jejich stránky, budete nadšené, jak Frank oslovuje každou svou potencionální zákaznici "bejby" a je velmi činný na všech svých sociálních sítích (schválně juk na Insta, kam Frankovi zasílají zákaznice fotky před a po použití jeho peelingu). Líbily se mi obaly a co si budeme povídat, hrozně se mi líbil i nápad ze sekce balíčků "Bundles", ve kterých najdete různě seskládané produkty zaměřenými jen na rty, na obličej, na tělo, nebo poznávací balíček od všeho něco. Vše naprosto dokonale zabalené. Nechtěla jsem skončit jen u 15eurového peelingu na tělo, tak jsem přihodila ještě čistič pleti, lip duo (balzám a scrub) a obličejový peeling, který jsem předem zatracovala ze všech produktů asi nejvíc. Ale byl dost chválený, tak jsem ho vzala. Vše mě dohromady vyšlo na necelých 70 euro (při poslední objednávce gelu Antipodes a séra z Lovelula jsem se dostala na 50 liber a to jen za dvě věci).


A teď se podržte, zboží přišlo do 5ti pracovních dnů od objednání (ze Švédska)! Líbí se mi recyklované plastové bílé obaly jen s decentními popisky v kombinaci s hnědým písmem a růžovým pruhem. Fakt jo. A na papírových pytlících a tubusech, ve kterých přišly zabalené čistič s pleťovým peelingem to vypadá fakt skvěle. Tak čistě.. Tak prázdninově..



Když se řekne Frank..

Jdeme ke značce! Frank pochází z Austrálie a pyšní se používáním těch nej přírodních, nejlépe BIO, ingrediencí, které mají nejlepší účinky. Ve všech jeho produktech najdete buď čerstvě praženou mletou kávu, nebo alespoň kávový extrakt. Všechny produkty jsou vyráběné přímo v Melbourne a používá se co možná nejvíce lokálně dostupných přírodních ingrediencí (extrakty, oleje..). Frank, coby značka, začal právě na tom tělovém peelingu Original a podle zájmu přidával nové přívoně, až vznikla i celá kávová řada, péče od obličeje až po nohy. V jeho výrobcích nenajdete žádné sulfáty, parabeny, silikony, ropné oleje, prostě žádné hnusy, které mě vždycky dokážou nakrknout v drahé "jakopřírodce", nebo exkluzivní parfumerkové péči (týká se jen některých značek).

V jeho nabídce najdete i krémy. Ten na obličej jsem zavrhla rovnou, protože kromě obsaženého kakaového másla a kokosového oleje, jsem taky dost přecitlivělá a nesnesu třeba ani oční krém s kofeinem, takže pleťového krému s kávovým extraktem se upřímně děsím a na pleť mi nesmí nic jiného než můj Zinek a baobabový Jako pírko. Občas sice něco jiného zkusím, ale dávat za pokus dvacet eur se mi přece jen nechtělo. Samozřejmě zde najdete i tělový krém a pak tělový balzám, který je takový pomocník na namáhanou suchou kůži (lokty, kolena, ruce..). V komentářích jsem si ale přečetla několik výtek k podivné "vůni" tělového krému, takže ten mě taky nelákal a vlastně zbytek produktů jsem objednala (rozsáhleší sortiment zatím nemají).


Dnešní článek se bude věnovat právě onomu slovutnému tělovému peelingu ve verzi Original Coffee Scrub. Přišel v 200gramovém balení alá papírový zipbag. Bílá etiketa s prvky v lososové růžovce je hezky jemná a něžná. Nějak se mi k té péči, oslovení "babe" a celé etické stránce společnosti hodí.. Tento tělový, stejně jako pleťový peeling je prý nedocenitelným pomocníkem v regeneračním procesu kůže. Káva a její extrakt spolu s dalšími obsaženými složkami mají pomáhat v léčbě psoriázy, ekzémů, strií, jizev, akné a přímo i zarůstání chloupků. To je, co?!

Když držíte poprvé v ruce pytlík s peelingem, asi vás napadne, "Jak má tento obal, kurňa, vydržet sprchování a  používání ve vaně?" No, taky mě to napadlo, milý Frank však uvádí, že je pytlík voděodolný, takže si ho s sebou můžete vzít i směle do sprchy. Co však už neuvádí je to, zda peeling vydrží i několikatýdenní používání a sahání do pytlíku mokrýma rukama, aniž by jeho obsah shnil. Zipbag je sice znovu zavíratelný a opravdu solidní, ale papír se vám zamastí fleky a když se vám do umělohmotných drážek dostanou zrníčka kávy, buď si musíte dát práci s tím, že je všechny vymetete, sáček zapnete a příště budete nabírat peeling opatrněji, nebo to uděláte jako já a před každým peelingováním si odsypete potřebné množství stranou do misečky a půjdete do sprchy jen s ní.

Na celé tělo potřebujete zhruba dvě plné hrsti peelingu. Káva je sice lehká, takže je jí v pytlíku překvapivě dost, ale přeci jen vám hned dojde, že ani téměř 1/4kilový pytlík při tomto dávkovaném množství nevydrží moc dlouho. Schválně jsem to pro vás zvážila a vychází to na cca 32 gramů peelingu (samozřejmě podle velikosti dlaní a taky těla). To nevychází na moc dlouho, že? A to používám peeling 2x týdně, Frank však pro co nejdříve viditelné účinky doporučuje použití klidně denní. Hehe, jasně..


Byť je Original základní verze tělového peelingu, obsahuje pomerančový olej, který po prvním otevření pytlíku na vás zavoní opravdu nádhernou vůní. Hodně připomíná hořkou čokoládu Lindt s kousky pomeranče. 



A jak na něj..

Dle Franka byste měly mít kůži už zvláčnělou a připravenou tak na péči, stačí na to prý dvě minuty sprchování. A teď to důležité! Pokud chcete využít jen efektu peelingu, prostě nanesete kávovou směs na mokrou pokožku, hezky promasírujete (já to beru dvakrát dokola) a pak smyjete. Pokud však chcete zakusit i regenerační benefity směsi, pak musíte po promasírování nechat směs 5 - 10 minut na kůži účinkovat. A zde pro mě přichází kámen úrazu celého kávování. Samozřejmě, že chcete co nejsilnější účinek, proto jsem šla rovnou na desetiminutovku. Ale stůjte v chladnoucí koupelně ve vaně, mokré od hlavy až po paty, zapatlané neustále opadávajícím lógrem. Je to fakt opruz. Byť jsem si tam brala s sebou knížku a těch 10 minut jsem si četla, stejně to opruz nezmírnilo.

Bohužel ho nesnesu ani co do vůně. V kosmetice nevyhledávám a vlastně až spíš nesnáším papací vůně. Vůně jídla má být v jídle, ale v krémech a jiných produktech mi vadí, dělá se mi z toho zle. No a byť je vůně kávy spíš neutrální než potravinová, bohužel, tento peeling voní na mokrém těle úplně jinak než z pytlíku. Dost mi to připomíná, jako když vám voní pes a pak přijdete z venku z deště a prostě smrdí. Peeling mi voní ještě při nanášení. I přes obsažené oleje zrníčka při nanášení hodně opadávají, takže vám poměrně dost produktu skončí pod nohama. První minutu ještě dobrý. Kávová zrnka při styku s mokrou pokožkou ihned začnou pouštět barvu a získáte krásně zahnědlou barvu. Bohužel neuvolňují jen barvu, ale i smrádek. Z omamné vůně čerstvě namleté kávy se stává zápach několik dnů staré kávové sedliny ve spojení se zrezivělým hrncem. Ondrovi tam smrdí ještě cosi jako spálenina. Berte to čistě jako subjektivní záležitost, třeba vám to vadit nebude, mě to až s***.

Káva pouští při styku s vodou okamžitě kávové zabarvení. Po smytí zanechává pokožku opečovanou a vyživenou.

Když přetrpím deset minut ve smrádku, přijde na řadu smývání, což taky není zrovna lehká záležitost. Kávová zrníčka jsou lehoučká a sprcha je z kůže rozstříkne na všechny směry. Po každém peelingování jsem tak musela sprchovat i zdi kolem vany a sprchový závěs. Některá zrníčka putují na zdi okolo vás, zbytek se vás, díky oleji, drží jak klíště a musíte je mnout rukou, aby se vás pustila - samotný proud vody nestačí. Další minus peelingu (a teď myslím všech peelingů s pevnými nerozpustitelnými částmi) je splachování zrníček. Logicky vše spláchnete do odpadu. A v tu chvíli mi vždycky v hlavě zazní varování z cedulek snad všech společných kuchyněk v mých předchozích zaměstnáních "Nevylévejte lógr do dřezu". Smiřte se tedy i s častějším čištěním odpadu. Jako, není to taková nálož, jako byste si dělaly celotělovou masku z jílu, ale spočítejte si dvě hrsti kafe 2 - 3krát týdně, představte si tu hromádku a prožeňte to odpadem.. Co do úklidové stránky věci však musím poznamenat, že byť je peeling s obsahem oleje, působí lehce sušším dojmem (proto to opadávání), ale zato neudělá z vany skluzavku (po použití solného peelingu z Rossmanna jsem musela pod sebou vždy nejdřív vydrhnou celou vanu, než jsem se mohla pohnout ke kohoutku - klouzalo to jako blázen!).

Protože jsem často vídala na Frankově Instagramu fotky zákaznic, které se tam zvěčňují s tělovým peelingem i na obličeji (od přímo pleťového poznáte tak, že ten tělový tvoří jen zrníčka kávy, kdežto pleťový tvoří souvislou masku), hecla jsem se a vyzkoušela to taky. Verdikt zní, že to ani mému přecitlivělému a póry ucpávajícímu obličeji neuškodilo. Dokonce nebyl ani začervenalý. A to je asi tak všechno, neudělal totiž vůbec nic. Zatímco Frankův pleťový peeling stačí jen rozšmrdlat po obličeji a hned jsem viděla a cítila výsledky, tento jsem vmasírovala a ani po 10 minutách působení nic neudělal. Zanechal na pleti lehký namazaný povlak, který jsem tam pokusně nechala a pokračovala dál s večerní rutinou (pleťová voda - sérum - olej - krém), ale ráno pleť byla stejná jako jakýkoli jiný den bez peelingu. Sice se neosypala, ale vyživená, nebo super vyčištěná taky nebyla.

Balíčky mají fakt moc pěkné provedení, až bych řekla dárkové. Když si tedy budete chtít udělat radost, objednejte si jeden..



K výsledkům!

Peeling na kůži zanechá perfektně hydratovaný promazaný povlak, který ale nepůsobí mastně, jako když se namažete máslem nebo olejem. Ty, co nesnáší matné povlaky a lepení oblečení na tělo po každém namázání budou nadšené. Navíc, takto hedvábná pokožka vám vydrží nejen do rána, ale až do večera následujícího dne. Dýl jsem to nezkoušela, protože jsem zase vlezla do vany. A hádejte, co. Ještě ve vaně plné vody jsem z nohou cítila, jak jsou namazané a kapky vody klouzaly po kůži. Bohužel, stejně jako tento skvěle opečovaný pocit, vydrží z těla i ta supr trupr divná "vůně". Po smytí mi to bohužel smrdí ještě víc než během působení. Je mi to tak nepříjemné, že to ze sebe cítím celou noc a ráno i z pyžama.

Jestli to funguje na jizvy? Tak to jsem nezvládla vyzkoušet. Rozhodně to pomáhá, stejně jako solný peeling, zatáhnout ranky a velmi rychle je zahojit. Což je sice super, že to nepálí, ale zase byste si neměly dřít ostrými zrnky porušenou pokožku. Miluju sice tu krásně vláčnou pokožku, ale ten smrad a nutnost nechat peeling působit mě fakt štvou. Třeba u jejich pleťového peelingu mi stačí jen natřít a smýt a pleť je po něm nádherně hebká, aniž bych ho musela nechat působit. A navíc ten smrad.. fuuuj, to prostě nedávám. Miluju vůni kávy, ale tohle mi prostě smrdí. Takže za mě.. Je to skvělá myšlenka, perfektní složení, docela dobrá cena, nádherné balení, ale tento kávový trend mě u tělového peelingu asi mine. Asi ani nezvládnu dopoužívat toto balení, kdyby však jo, Frank slibuje, že při pravidelném používání by výsledky měly být vidět do 14ti dnů, takže pokud to dám, hodím vám update na Insta a FB stránky, zda to nějak pohne s jizvičkami.


Balení: 200 gramů
Cena: €14,95
Poštovné: FREE
Odkaz: klik




Slyšely jste o australských kávových tělových peelinzích? Jak se vám tato myšlenka líbí?



P.S.: Ještě existuje (asi konkurenční?) značka Body Blendz, která má exkluzivní vábivé černé obaly, taky papírové pytlíky, ale mnohem více druhů, za zhruba stejné ceny. Zaujal mě ten ovesný, takže byť je stále základ z kávy, třeba tyto nebudou tak smrdět. Uvidíme..

Zdroj obrázků 1, 5 a 7

Veletrh World of Beauty&Spa jaro 2016 | New in, zážitky a tipy na novinky

$
0
0

Dnes to bude něco mezi new in článkem, tipy na nákup a nové značky, zážitky z veletrhu, ale i zamyšlení nad českými vystavovateli a jejich vztahem k návštěvníkům/zákazníkům. A takovýto pro mě byl letošní jarní veletrh World of Bauty&Spa v Letňanech..

Už dlouho se mnou nic tak mocně vnitřně nepohnulo, abych měla pocit, že to musím vykřičet do světa pomocí článku, jinak mi snad hlava vybuchne. Naposled to byla chemkou odbarvená hříva po letech přírodní péče a své svědomí jsem si vylila nakrásně do tohoto článku. A tak usedám k počítači s rozříznutým prstem (nehoda v kuchyni aneb Ukažte dítěti, jak se to nedělá LIFE) o jedné ze vzácných chvilek o samotě a místo louskání pátého dílu Harryho Pottera se skleničkou vína přemýšlím, jak bych článek měla vlastně začít.

Úroveň veletrhu se oproti loňským ročníkům, dle mého, zlepšila. Byť jsem zaznamenala nadávky, ale kupodivu od lidí, kteří si na tento veletrh stěžují neustále a přitom na něj pořád dokola chodí. Hlavně se mi líbí vylepšené zázemí, kde už nestraší mezi vchody do výstavních hal provizorní stánek KFC, klobásy a pivo. Jejich místo zaujaly v jednotném elegantním designu malé dřevěné boudičky s nudlovými specialitami a stánek s kávou a štrůdlem (I kdybyste měly pak na nákupech škudlit, to kilo za tu dobrotu investujte, kafe i štrůdl byly úžasné!!). Taky je tam ATM, který tam může být od nepaměti, ale já na něj vždycky zapomenu a těsně před srazem s kámoškou na určitou hodinu, na který většinou chvátám na poslední chvíli, ještě hledám po přilehlém okolí bankomat a vybírám peníze. Nutno dodat, že chronické zapomíná přítomnosti ATM přímo v areálu výstaviště mi několikrát zachránilo krk při následném placení složenek, na které díky tomu zbylo.

Lístky jsem měla na své jméno přichystané hned u vchodu do haly. Velmi "milý" pořadatel mě div za límec nevytáhnul zpátky ven, dokud jsem mu z obálky lístek poslušně nevytáhla a pak před jeho zraky nevyplnila ("Sem a podepsat, jinak vás nepustím!"). Nevím, jestli za to mohla moje vztahovačnost, nebo nostalgie, že jsem na veletrh šla se spolužačkou z druhé třídy základky, ale cítila jsem se zase jako ve školních lavicích. Vím, že ještě "nic nevím" a vím, že pro někoho nebudu nikdy dost stará, ale stále si myslím, že slušné chování a vychování by mělo patřit k obecnému vzdělání. Že nás při odchodu z veletrhu ani nepozdravil nazpátek ani nemusím dodávat, že ne? A vztekla jsemse pak ještě párkrát..

Zdroj

Mohla jsem přijet až na třetí hodinu, takže jsem si už doma vytiskla seznam vystavovatelů a poctivě předem označila všechny stánky, které chci navštívit a prouzkoumat, abych tyto určitě neminula, když budeme mít na vše jen tři hodiny. Trochu jsem se sekla. Byly to nakonec hodiny dvě, protože většina vystavovatelů brala šestou hodinu jako za mezní termín "do výbuchu", tudíž vyklizení celého areálu a svá fidlátka si balila vesele už s 90minutovým předstihem. Když jsme tak po hodině dorazily do druhé uličky stále ještě první haly (do druhé haly už jsme ani nedošly), zela v ní už ob stánek prázdná místa. Pominu teď fakt, zda jsem si kupovala lístky, či ne, faktem však zůstává, že jako návštěvník očekávám, že za mnou koupené lístky uvidím v době otevření veletrhu všechny vystavovatele. Zvláště pokud veletrh, jako je tento, je zkrácený na pouhé dva dny (většina veletrhů bývá alespoň od pátku do neděle, popřípadě rovnou 4 dny s tím, že čtvrtek bývá rezervován odborné veřejnosti. Prostě jsem byla nas***. Navíc jsem si teda myslela, že veletrh je pro vystavovatele docela draze placená forma sebeprezentace sloužící k zaujetí potencionálního zákazníka. Očividně jsem se sekla a takto jsem to brala jen já a pár dalších stánků.

Jakoby nestačila balící činnost mnoha vystavovatelů, někteří ze zbylých nebrali návštěvníky jako hodné zájmu a dále nad svým kosmetickým zbožím svačili, obědvali, co kdo libo, další se třeba bavili mezi sebou a zákazníka nebrali na vědomí, nebo a tenhle bod mám hrozně ráda - je u stánku člověk (doufám, že brigádník a ne stálý zaměstnanec), který ví naprosté houby o tom, co vystavuje, prodává, nabízí a dokáže vám zapřít i to, před čím stojí (true story). Když jsem viděla, jak v přeplněné uličce mezi bavícími se lidmi, kteří svačili a pletli se dost blízko všeho a všude, dělali permanentní makeup, tak už jsem fakt nevěděla, jestli se mám smát, nebo se děsit. Vrcholem byla uštěkaná očividně velmi hrdá zaměstnankyně stánku BioBeauty, která mě uzemnila po požádání šamponu Neobio k nákuku na složení větou, jestli jsem kosmetička a jestli ne, tak proč mě to jako zajímá. Bohužel, ani ve svých 32 letech nejsem schopná na něco pro mě tak hrubého pohotově odpovědět. Takže jsem nastolila nechápavý výraz puku a dozvěděla jsem se další moudro "Ale k šamponu musíte mít i kondicionér, na školení nám to tak říkali. A nedoporučuj slečně šampon na zdravé vlasy. Tobě sice dělá dobře, ale ona má učividně úplně jiné vlasy než ty.." - ke své kolegyni. Bylo toho víc a tímto článkem to už konečně vypouštím, protože do teď mi ta slova strašila v hlavě. Ukončila vše větou, že mi nestačí navštívit jeden veletrh, abych se dozvěděla víc o jejich produktech, že jich prodávají okolo tisíce položek a to už jsem prchala a škodolibě si myslela něco o tom, co by asi říkala, kdyby se denně prohrabovala celým sortimentem na stránkách Biooo a dalšími mraky kosmetických eshopů a blogů jen tak pro zábavu.

Pokud vás veletrh zaujal, tak si napiště do kalendáře rovnou datum toho podzimního.. (zdroj)


Je to docela škoda, protože mě zrovna Neobio jako značka zajímala. A co jsem koukala na ty šampony, za těch cca 150,- fakt nebyly špatné a ten pro citlivky dokonce neobsahoval ani koko-sulfáty.. Ostatní stánky byly takové klasické "neurazí - nenadchne". Nejsem zrovna lovkyně vzorků a nejdu po tom, co mě konkrétně nezajímá, ale snad se dá poznat, zda člověk má o produkt a jeho vyzkoušení opravdu zájem, nebo si jen chce po veletrhu doma vysypat tašky a spočítat kusy, co všechno dostal zadarmo. Tady totiž vzorky nedával snad nikdo. Obdivuju kamarádku, která si u neznámé nové značky koupila za litr oční sérum, byť se mi složením i líbilo, ale bez vzorku bych za něj ty prachy prostě nedala.

Než se konečně dostanu k tomu hezkému - nákupům, tak se chci zastavit ještě k postoji zákazník alá BLB. To je totiž přístup, kterým hodně vystavovatelů oplývá a bohužel mě to coby zákazníka dost štve a odrazuje od zájmu i případné koupi. Jsem taková, chodím si po veletrhu a když mě něco zaujme, co neznám, začnu se vyptávat a chci o tom všechno vědět. Naprosto chápu, že někomu, kdo s tím dělá denně a ví o tom první poslední a od rána do večera celý veletrh jen opakuje to samé dokola, že ho to štve. Ale prosím, chtělo by to trochu trpělivosti a ne se mnou hned mluvit jak s nesvéprávným 5letým dítětem, které nemá všech pět pohromadě a neví, na co se používá peeling. Jak může ten člověk vědět, proč a na co se ve skutečnosti vlastně ptám? Z odpovědi na takovou jednoduchou otázku se dá vytěžit spoustu informací, např. co v tom je, tipy na speciální použití, originální aktivní látky a taky, jaký ten člověk je, co za značku sám používá (poku jinou, pak je to jasný)  apod. Tento přístup mi je v hodně věcech užitečný a většinou si kromě informací odnáším i obrázek o znalostech vystavovatele. Bohužel to s sebou nese i přidanou hodnotu v podobě tohoto jednání. No, ale za tu cenu to asi zkousnu. Jen mi to vždycky chvíli trvá.

A teď k těm světlým výjimkám. Bylo tam totiž pár stánků, kvůli kterým jsem na veletrh šla a u kterých jsem se vlastně zasekla po ty dvě hodiny a pak už nestihla obejít zabalený zbytek zamýšlených stánků. A začnu tím, kvůli komu jsem na veletrh vlastně vyrazila.



*



ZAO makeup
Na tento veletrh jsem byla pozvána od BIOkrása, která zaštiťuje výhradní distribuci francouzské makeup značky ZAO.  Za pozvání ještě jednou moc děkuji, moc si ho cením a ta prezentace výrobků byl úžasná (Katko!! =). ZAO mělo na veletrhu akci líčení profi vizážistkou. Z těchto akcí bývám většinou spíš rozpačitá, protože mám docela minimalistický vkus líčení dost odlišný od zamýšleného makeupu vizážistek (rozuměj, takovému, který by byl vidět). Tady jsem nechala slečně volnou ruku, protože mě značka zaujala natolik, že jsem toho chtěla vyzkoušet co možná nejvíc.

Obalovou techniku mají fakt propracovanou. Ty pylíčky jsou roztomilé a působí luxusně. Máte pak dojem, že si domů odnášíte malý poklad


První dojmy a opěvování jsem si vám vylívala už na Instagramu a FB s fotkami zakoupených produktů. Z líčení i všech produktů jsem byla nadšená! Jako jedni z mála měli i veletržní slevu (10 %), takže nakupování bylo hned příjemnější a co si budeme povídat.. Je to sice "jen" 10 %, ale člověku to pomůže otevřít peněženku a hned se utrácí s klidnějším srdcem. Mě teď spíš štve, že jsem opět zapomněla na přítomnost atm a koupila jen řasenku s obočenkovým stínem, protože jsem pro zbylé "nezbytnosti" musela dodatečně vyrážet do Kotvy =D.

Objemová řasenka a stín na obočí (ten nejtmavší). V kalíšku jsem dostala i vzorek tekutého makeupu 501 a je vážně skvělý!

Pokud vám první dojmy ze ZAO na Instagramu utekly, tak jen v rychlosti dodám, že se jedná o čistě přírodní značku, která ma specialitku v podobě znovu plnitelných bambusových obalů, čímž napomáhá šetřit životní prostředí a je prostě eko-friendly.  Když produkt dopoužíváte, můžete si do něj už koupit jen refill, který vás vyjde i o cenu obalu levněji. Navíc, ty obaly vypadají opravdu skvěle. Své mamče jsem se jen zmínila o dřevěném obalu a o zakoupení řasenky a dnes mi přiznala, že si ji byla ráno koupit. No, takže asi tak,  je to v rodině =D. Za mě bych určitě doporučila vyzkoušet jako první objemovou řasenku, stíny na obočí (naprosto úžasné přirozené odstíny), bronzery (odstín č. 346 je tak světlý, že vypadá jako tmavší pudr a i na hodně bledé pleti vykouzlí přirozený dotek od sluníčka), tvářenky, rtěnky (moje ideální nude č. 467 je samozřejmě všude vyprodaná, tak čekám na naskladnění - jsou krémové a na rtech až skoro balzámové). Byla jsem nadšená i z minerálního makeupu, který mají i v hodně světlounkém odstínu č. 500 (já mám teď v zimě 501) a kdybych si nedělala doma vlastní, hodně by mi cukala ruka. Možná si ho koupím už jen pro tu hedvábnou jemnost a skvělé krytí (no a nebudu vám lhát, taky pro tu bambusovou piksličku - pak si ji už můžu plnit svým MMU).

Tak ten úplné krajní alá "shnilá jahoda" (pardon, tak tomu říkám já, ale věřte mi, že s láskou, tento odstín miluju) bude můj!

Mají i tekutý makeup, ale nízkou kryvostí bych ho používala spíš jako bázi pod MMU, nebo jen pro sjednocení barvy. Aniž bych se ptala, a aniž bych si vůbec myslela, že je to možné, rovnou mi dali vzoreček, ať si makeup v klidu ozkouším doma. Zkusila jsem a asi ho chci - má matný finiš (nechápu, jak je to možné, protože se o tom nikde nezmiňují) a vypadá jako vaše pleť, ale hezčí. Vlastně celá ZAO kosmetika mi přišla, že nezakryje váš obličej cizí maskou, ale jen mu pomůže vyniknout a to se rozhodně s barvami nedrží vzadu. Nové kolekce obsahují i zářivě smaragdové tekuté linky, nebo fialové světle pastelové zářivé tekuté rtěnky. Více o ZAO asi v samostatném článku, protože ten bude stopro po takových nákupech a mém nadšení následovat.


*


BOMB Cosmetics
Tato značka je klasikou všech kosmetických veletrhů. Jejich stánek nemůžete minout - voní už z dálky a jejich stojany jsou hravé, veselé, barevné a zaujmou vás na první pohled. Ze začátku jsem se mu vyhýbala, protože ho většinou obkupoval pěkný dav mladšího zákaznického osazenstva. U této značky platí, že není všechno zlato, co se třpytí. Právě koukám do letáku a čtu "společnost vybírá ty nejlepší ingredience, přírodní másla a čisté esenciální oleje". No jo, ale ukázalo se, že některé jejich výrobky prý obsahují i ropné oleje. Zkoušela jsem projet stránky, ale nikde jsem složení jednotlivých výrobků nenašla, takže vám to potvrdit nemůžu. Ani na veletrhu jsem nenašla nic, co by je obsahovalo, tak nevím.



Každopádně budou vystavovat i na Biostylu už tento víkend, kde budu mít víc času vše omrknout. Zatím jsem koupila jen kyblíček sprcháče Kiwi a Limeta v akci za 70,- Kč a tělové máslo Angel´s delight. Po rozčarování z kávového peelingu od Franka ještě potřebuju nějaký tělový peeling. Mám ještě jednoho adepta, tak uvidíme (Norden níže), jestli ho koupím zde, nebo u objevené novinky.


*


KHADÍ
Khadí stánek s ajurvédskou přírodní kosmetikou a hlavně hennovými barvami je už klasikou veletrhů. Vystavuje na něm stálá dvojice vystavovatelů, kterých se můžete zeptat na cokoli a oni vám to hrozně rádi zodpoví (s kamarádkou vzpomínal pán na etikety šamponů 10 let zpátky a mně zase o rok dřív radil, jak barvit blond chemické vlasy zrz hennou). Jsou to jedni z nejochotnějších lidí a já jejich stánek navštěvuji pokaždé, i když zrovna nic určitého nechci. Stejně si pak pokaždé něco odnesu. Kdo jste propásly tento veletrh, můžete je zastihnout ještě na Biostylu tento víkend. Já se tam určitě chystám na pomerančovou sypkou bylinnou masku pro smíšenou pleť. Z jejich pleťových sypkých masek jsem už vyzkoušela Santal i Vetiver a byly to jedny z nejlepších čistících masek, které jsem kdy vyzkoušela. Tak jsem na tu pomerančovou docela zvědavá. Loni měli na Biostylu slevu 10 %, na B&S však teď žádná nebyla.


*


SpaRitual
Nemůžu opomenout tuto značku! Většina z vás je asi zná díky pestrobarevným  5-fujtajblů FREE lakům na nehty, ale mají i pečující tělovou a pleťovou kosmetiku a dekorativní řadu. Z poslední limitky, která je novinkou a v jejímž duchu se nesl celý veletrh, je nová řada Yuzu and Rose a najdete v ní i 4 bezlepkové lesky na rty v božských barvách. Já zaváhala a musím si pro něj dodatečně do jejich showroomu na Barrandov. Lesky jsem však zkoušela a jsou skvělé. Jak už jsem psala na Instagram - nelepí, pečují jak balzámy a pigmentaci mají skoro jako rtěnka. Objevila jsem tam i multifunkční desinfekci, kterou zamýšlím používat jak na Áňu, na pracovní prostor, tak na makeup..


Novinkou jsou i CC laky, který mají ve třech odstínech a měly by vlastně ladit jako makeup k barvě pleti - pro nejsvětlejší tipy mají narůžovělý, pro střední mléčně bílo - béžový a pro snědší tipy s olivovým podtónem nejtmavší. Během prvního dne byly první dva vyprodané a nyní nejsou k dostání v ČR už nikde (pokud nenarazíte na zbylé zásoby, já nenarazila). Koupila jsem tedy, co bylo, a to ten nejtmavší, který však vypadá pro mě jako tělový, tak uvidíme. Jejich velkým plusem je, že se jedná o 3v1 tedy pěstící a vyživující základ, barva a topcoat. Je to prostě makeup pro nehty a finiš má jako měkký polomat. Už se mi konečně oprýskala manikúra, tak jsem CC dneska poprvé lakovala a dojmy si můžete přečíst na Insta nebo FB a fot přikládám sem. Až dojdou zbylé dva objednané odstíny, určitě vám o všech najednou napíšu  zase jsem se trubka nadchla do nehtů, tak tu asi budou častěji.

Bezlepkové lesky na rty z nové limitky Yuzu&Rose

Co se týče jejich stánku, je perfektně vybavený a rozdělený do dvou zón - prodejní a pečující, ve které vám opečují tlapky jejich voňavými produkty a nalakují drápky dle přání (je o to však docela bitka, takže si musíte včas rezervovat termín). No, podzimní veletrh to jistí!


*


NORDEN cosmetics
A to je jedna z novinek, které jsem náhodou objevila a neměla jsem o její existenci ani ponětí. Jedná se o čistě přírodní lotyšskou kosmetiku určenou především pro použití v salónech. Proč, to vám dojde hned, když spatříte, v jaké podobě své produkty prodávají - jsou to kilové kyblíky produktů např. tělových peelingů, tělových másel, nebo tělových fluidů. Sice neměli vzorečky, ale s kámoškou jsme byly naprosto unešené. Všechny jejich produkty mají naprosto úchvatné vůně (zamilovala jsem si titanový solný tělový peeling, nebo takový čokoládový, který voní jako pravé ale opravdu hořké kakao - ne žádné nasládlé vůně alá čokoláda).

Na mini stánku byla jedna slečna s úsměvem od ucha k uchu, očividně znala své produkty velmi dobře, uměla ke každému něco říct a rozhodně nebyla na slovo skoupá, nebo dokonce neochotná. Fakt jsem se nasmála, když jsem se po nadšeném oňufání bambusových miseček např. s tělovým fluidem obsahujícím opravdové zlato, odvážila zeptat na cenu a slečna z povadlým úsměvem odpovídá, že s cenou už je to horší, ale zároveň ji hned omlouvala velkým balením. Víte, na kolik třeba vychází litrový kyblík zlaté emulze? Na 1200,-!! Není to pecka? Nechápu, jak to, že jsem o této značce ještě nikdy neslyšela. Peelingy vycházejí levněji a jen je mi fakt líto, že jsem byla docela nerozhodná a ten titanový se solí tam nakonec nechala. Teď se k němu budu pokoušet horko těžko dostat, tak uvidíme, jestli to vyjde. Pokud ano, pište si, že tu o kosmetice Norden ještě uslyšíte.


Zdroj
Totiž, pyšní se skvělým složením, vše s přírodním olejovým základem bez obsahu vody a přívoní stejně jako druhů produktů od tělových olejů, přes masážní svíčky až po nové obličejové řady, mají ohromné množství. Co do vůní si na své přijde u Norden snad naprosto každý  jak milovnice parfémových vůní, květinových, bylinných, kořeněných, tak sladce potravinových, nebo ovocných. Zapomněla jsem ještě na něco? No jasně, citrusové mají také a věřte mi, že jsem nikdy tak reálné vůně grepů, bergamotu apod. neočuchávala. Škoda jen, že podle katalogu se Biostylu už neúčastní, protože by na ně padlo moje prasátko.


*


Alassala
Pro mě další novinka. Jedná se o kosmetickou mnoha certifikacemi ověnčenou marockou kosmetiku, jejíž základ tvoří marocké zlato aka arganový olej. Vím, že se na našem trhu roztrhl s produkty s arganovým olejem pytel, ale většina jich má v nabídce pouze co do odlišnosti objemů čistý olej, případně balzám na rty. Tato značka je něco naprosto jiného. Kromě kosmetické větve, která obsahuje např. černé mýdlo, kaktusové oční anti-age sérum, nebo dvojici velmi slibně vyhlížejících produktů šamponu a kondicionéru po rovnou 300ml flaškách, Alassala má i kulinářskou odnož, jejíž  Maroccan Amlou Paste (arganová pomazánka) vyhrála zlatou medaili v nejznámější světové gurmánské soutěži Great Taste Awards 2013. Až je mi líto, že tam neměli ochutnávky.

Zdroj

Na stánku byly velmi ochotné a složení znající slečny, které vám zodpověděly jakýkoli dotaz a až na absenci vzorků, což by se u poměrně dražších položek docela šiklo, jsem byla nadšená naprosto ze všeho. Bohužel vzorky v cenových relacích této značky jsou pro mě ke koupi více než nezbytné - nechci si lajznout investovat přes 500,- za šampon a po prvním použití zjistit, že mě po něm třeba svědí hlava.. To prostě ne. Jo a kamarádka to výše zmiňované drahé oční sérum kupovala právě tady. =)


*


SIGMA
Poprvé jsem naživo mohla obdivovat jemnost a krásu Sigma štětců. Jsou fakt nádherné a ta koženková cestovní pouzdra alá tubusy!! No nic, nechala jsem si zajít chuť. Štětců mám dost a jiné nepotřebuji, bohužel.. Měli tam i Real Techniques.. Docela mě však překvapily ceny RT štětců, kdy za jeden ceněný na cca 400,- jsem na iHerb měla celou 5ks sadu.


*


Jordana, Milani
Tady mě fakt dožrali. Vždycky jsem se tomuto stánku vyhýbala, protože mi přišly obaly levné a pofidérní a neměla jsem chuť ani nic zkoušet. Youtubeří blogomasírka však udělala své a já prahnoucí po zapečené tvářence Milani v odstínu Luminoso, nebo Jordani Best Lashes Mascara jsem se vydala na lov těchto údajných nezbytností.

O řasence Best Lash Extreme Volumizing Mascara slýchám už hodně dlouho od zahraničních youtuberek. Nejvíce o ní mluví Tati, která si ji oblíbila jako jednu z the best of drugstore. Jordana EasyLiner for lips je zase stálicí Kathleen Lights - zkoušela jsem ji a bohužel jsem nenašla světlejsí odstín, takže tento se mým rtům pro nude líčení moc nehodí, je spíš do červeno-hněda. Ale linka je to fajn, je měkká, nezvýrazňuje suchá místa a vůbec se neobtiskává, takže na ní asi něco bude.

Byl to zrovna jeden z těch stánků, které začali balit o víc než hodinu dřív a i přes můj dotaz, zda by mi nevyndali ještě jednu věc, když jim dám přesný popis i název, mě poslali dost nevybíravě někam. Hrála jim tam na plné pecky muzika a po dvou dnech vystavování mi málem nevzal tisícovku k zaplacení s tím, že nemá nazpátek. Vážně nechápu, proč s takovou ochotou jedou na veletrh za, počítám, ne zrovna malé prachy vystavovat. Asi je jim to šumák. 


*


Sleek
Tak tady jsem pásla po zlaté paletce rozjasňovačů - oblíbenci Tati, ale samozřejmě ji vůbec neměli. Mile mě však překvapily vystavené testery Sleek BB krémů, které jsou podle Wayna Gosse jedny z nejlepších drogerkových BB/makeupů na trhu. I podle testerů dělají střední krytí, přesto jsou jemné a nádherně sametové konzistence jak pečující pleťový krém.

Zdroj


Co mě však trochu dožralo/překvapilo bylo, že měly pouze 4 odstíny, z toho jeden naprosto bílý a další tři hnědé, ale opravdu hnědé, ne jen tmavší. Až teď mi došlo, že by ještě přicházela v úvahu možnost, koupit ten bílý a jeden tmavý a pak si to mixovat, ale to už by pak v závěru při ceně cca 200kč za kus nevycházelo jako drogerkové BB. Hmmm..


*


Makeup Revolution
Co jsem od nich zkusila, tak mě zatím moc nezaujalo. Trochu odmítám tezi, že pokud si kupuju něco za pár kaček, musím počítat i s odpovídající kvalitou. Jelikož většina věcí mi opravdu nevyhovovala, tak si odmítám koupit šmejd jen proto, že je levnější, nebude mi pak sloužit a vzávěru si stejně budu muse koupit něco jiného, co tu službu slpní, takže to budou zbytečně vyhozené prachy. Nemyslím, že je špatné vše, to ne, ale bohužel pro mě, ne podle mých představ. Uvedu na příkladu.. Už docela dlouho sháním dobrý rozjasňovač se zlatavými odlesky, nenápadný, ale zkrášlující a sedící mému tónu pleti (docela fajn je zlatý Whatss´ Up! od Benefitu, ale moc nenápadný na očích. Mary-Lou manizer je fajn, ale zase moc bílý. Nejlépe tomu barevně odpovídá rozjasňující část U Fine One One - Benefit se sílou Mary-Lou.). Hodně z vás si chválí zlatavý Vivid právě od MUR. Byl by fajn, ale bohužel se mi nelíbí až moc třpytková část, chci něco, co víc splyne s pletí. Zřejmě se budu muset kouknout po nějakém krémovém, ale nevím kde.

Zdroj

Po čem jsem tam šla, je novinka PRO Illuminate powder, která vypadá krásně zlatavě, ale nedovedu si představit, jaký dělá efekt. Jestli to nebude jen zlatavý pudr na celý obličej, nebo bude oplývat i nějakým rozjasňujícím efektem. No a samozřejmě tento tam neměli (neměly by sloužit veletrhy, kromě rozšíření povědomí o značce, i k propagaci novinek?). Ale po zkušenostech s MUR se mi zrovna nechce dávat 249,- kaček za pokus. A v Rossmannech jsem ho taky nenašla.


*


No a to je asi tak všechno. Abych vám pravdu řekla, tak jsem z tohoto veletrhu byla, i přese všechno, co jsem napsala výše negativního, opravdu nadšená! Ono objevit přírodní dekorativku, která se vám líbí a plus vám sedne a k tomu nějaké nové značky, které vás vážně lákají vyzkoušet, tomu já říkám úspěšný veletrh. Jsem zvědavá na Biostyl, protože ten je pro mě přece jen spíš o jídle, než o kosmetice a péči. Tak uvidíme, doufám, že tam taky pár pokladů najdu.




Znáte tyto značky? A chodíte rády na veletrhy?




P.S.: Nejsem si moc jistá, jestli vás články tohoto typu zajímají. Píšu je ráda, proto tu jsou, ale zajímaly by vás třeba i tipy, po čem půjdu na Biostylu, co mě zaujalo, abyste se třeba mohly inspirovat?

Zelený ZRZ mozek je zpět! | Z deníčku šílené hřívy III.

$
0
0

A je to tady. U hlavy se objevuje centimetrová vrstva odrostlých vlasů, já mám ruce zpocené a v oku mi začíná nervózně tikat. Z kuchyňské linky na mě po více jak roční pauze pomrkává starý známý - půlkilový balíček čisté henny a vzájemně odhadujeme své síly. Byť se ve mně stále ještě snaží dostat mé blonďaté já k moci, už jsem se rozhodla. Napadá vás, o čem bude dnešní článek? =)

Dneska mě chytla nějaká nostalgická nálada. Začala jsem na blogu pročítat staré články a po hodině jsem se už třískala smíchy. Zcela nepokrytě a samožersky přiznávám, že jsem se bavila nad svými slovními obraty a zábavnými historkami, které prolínaly každý článek. Pak mi ale došlo, že už si tak zábavně z posledních článků nepřipadám. Kde jsem asi udělala chybu? Kde nastala ta změna? Možná to z článků poznat ani nebylo, ale já tu změnu v sobě cítím. A teď chci zpátky své staré já. Nebo ne to staré původní, ale to nadšenecké, které si nestěžuje, ale snaží se brát všechno s humorem. A které bezhlavě zkouší, hledá novou kosmetiku a nadšeně se vrhá do každého článku.

Takže se pokouším o návrat. A mám k tomu i ideální příležitost. Štrapáce s mou šílenou hřívou pokračovaly při poslední návštěvě kadeřnice - byl to můj snad tisící pokus o návrat k blonďaté hřívě. Takže po všech těch amlách, hennových zábalech (článek zde), zkoušení barev Khadí a Henné color, pak kompletním chemickém odbarvením vlasů na blond ananas (článek zde) a následném opětovném obarvení tentokrát na sytou zrzavou (článek zde) jsem se u kadeřnice snažila dopracovat ještě před narozením Áni k aspoň melíry světlejšímu háru. Jak se to (ne)povedlo se dočtete zde. Nazvala bych to docela drahou srandou, která mi parádně zničila vlasy. Ještě teď jsem naštvaná, jen nevím, jestli víc na sebe, nebo na kadeřnici, která mi hned na začátku neřekla, že nikdy vlasy s hennou nebarvila a nemá s tím žádné zkušenosti. V závěru by moje vlasy dopadly daleko líp, kdybych si v drogerce koupila tmavou barvu na vlasy a šla se k ní jen oštucovat. Každopádně by mě to vyšlo aspoň o 3 třisíce míň (jóó, až tak jsem po blond háru toužila).


Víno na kuráž.. Ale po pravdě, dopila jsem ho až po baarvení.


Dva z mých posledních domácích pokusů o návrat k blondu dokonce hraničily se zdravým rozumem. Nejdřív jsem si vzala v drogerce ve slevě těžce odbarvovací studenou velmi světlou blond (bez amoniaku, zato s pěknou dávkou peroxidu, čehož jsem si všimla až poté, co mi barva při aplikaci málem sežrala kůži z hlavy). Nedivím se, že se doprodávaly, byly fakt nebezpečné. Měla jsem spálenou hlavu a stroupky ve vlasech ještě 14 dní. Vlasy velmi nepěkně chemicky zežloutly a v závěru jsem musela barvě přiznat aspoň jedno plus, opravdu se věrně podobaly mé vlasy vlasům slečny na krabičce. Jen ta drogerková světla jsou tak šílená, že jsem v dobré víře v přirozenou blond zvolila tuto šílenost sama. Kdybyste na ni náhodou ještě někde narazily, ruce pryč. Jo a byla to Nectra Color, odstín 900, Schwarzkopf. 

Druhý pokus už byl vysloveně známkou čirého zoufalství. Kývla jsem na střihání známé z vesnice, kde Ondra bydlí, která stříhá jeho maminku s kamarádkami u nich doma v kuchyni a výsledkem bylo radikálně střižené háro, které jsem od té doby, pro naprosto nebepečný sestřih (fakt mě pro to nenapadá vhodnější výraz), musela nosit kudrnaté a ještě v drdolu. Doufala jsem tak, že už zrzavá, coby pozůstatek henny natolik odrostla, že se jí tímto navždycky zbavím. Kdyby můj plán vyšel, nepsala bych tu asi teď ódy na zrzavou hennu. Hehe

A teď je to všechno zase zpátky, čímž se vyvrací jedna z teorií podporujících evoluci, že člověk je nad všemi ostatními tvory proto, že je schopný poučit se z vlastních chyb. Kdo mě sledujete na Insta nebo FB, asi už tušíte, vlatně víte, jak to dopadlo. Jsem zrzavá jak liška. Samozřejmě jsem za tu dobu lehce pozapomněla, jak jsem tu hennu nanášela, takže proto jsem se i vracela ke svým starým článkům - pro návod!!A abych zase příště netápala a nemusela si projíždět celý blog, zopakuju si to tu teď tady s vámi..

Omlouvám se za nekvalitní fotky, ale ať máte představu o původních barvách. Ta první je ze začátku ledna, druhá je ze začátku února, třetí z konce února, přičemž jsem osobně neviděla rozdíl mezi 2. a 3., až na fotkách, když to bral takto rozdílně foťák..


Vlasy jsem si před barvením pořádně vydrbala šamponem a pak je vzala ještě lávovkou (která prý napomáhá vymývat zbytky chemických sajrajtů a chemkových barev z vlasu a tím ho líp přípravit pro hennu). Rázem získaly úplně jiný povrch na omak, než jsem byl zvyklá. Horko těžko se mi je podařilo rozčesat.. Odvážila jsem si  175 gramů henny (s tím obrovským dlouhým hárem, které jsem hennovala dřív, jsem používala cca 250 gramů henny. Vlasy se sice zkrátily, ale objem zůstal, takže mi to množství akorát vyšlo.) a v závěru naředila cca 3 dcl kohoutkové horké vody (mám vyzkoušeno, že nám teče max. 52°C), 70 ml octa (do ruky mi jako první padla flaška jablečného) a protože to byl opravdu odérek, zakápla jsem pár kapkami pomerančového a hřebíčkového éteráku. Notně jsem si přihnula vína a šla jsem barvit.

Vlasy, ať už sobě nebo mamče, barvím od svých cca 15ti let a už na to mám svou rutinu.. Vždycky začínám vlasy kolem obličeje, pak beru po pěšinkách odprostřed nejdřív na jednu stranu, pak na druhou, pak dokola od ucha k uchu a pak vezmu nakonec po pěšinkách - řadách temeno hlavy odshora dolů. Délky pak barvím po menších pramenech, jak mi to padne do ruky, ale hlavně odspoda nahoru. Hennové blátíčko vlasy dobře slepí, takže je jen tlakem připlácnu zakroucené k hlavě a pak dám celé dílo na dvě hoďky do igelitové tašky a do ručníku.

Původně jsem plánovala rudý odstín, který tato henna bez problémů dokáže, ale až díky jedné z vás, která mi psala do mailu dotaz, co přidat do henny, aby byla tak hezky zrzavá, jako je ta moje, mi došlo, že tím octem jsem nádherně potlačila červené odlesky a udělala si liščí oranž. No, tak příště bez octa i jiných kyselinek, no.. Každopádně už jsem zase "zelená" až na půdu a hrozně mě to baví. Je to sranda. Sice doma to vidí trochu jinak, ale co naděláte, že? Nikdy se nezavděčíte všem. Hlavní je, že já se zase při pohledu do zrcadla cítím jako já. (Hm.. teď mi došlo, že jedu na Velikonoce na venkov k tchýni, hehe, to bude zrzavé pranýřování, to si ještě užiju, no nic..)

A tahle tmavá je ve skutečnosti ta samá barva jako foto výše uprostřed.


Jo a pro všechny, které to zajímá, už podruhé jsem si barvila vlasy hennou po předchozím chemkovém odbarvování a nezezelenaly mi. To jen tak na okraj, do zápisu. Vlasy jsem si od té doby nemusela umývat - vždycky mně po této henně vydrží v pohodě i 14 dní, což se ukáže jako docela problém, pokud si z veletrhu donesete domů nový ajurvédský Ibiškový šampon od Khadí a nemůžete (nemáte proč) ho hned vyzkoušet. Ještě dodám, že už od nepovedeného zásahu kadeřnice jsem měla vlasy rozdělené po horizontálních pruzích (do teď jsem netušila, že je to možné a ani ona sama nevěděla, jak to udělala!) v různých barevných provedeních, což nebylo ani trochu slušivé, navíc se to nedalo vyfoukat dorovna, protože by to bylo ještě patrnější. S čím si neporadilo ani několik různě barevných chemkových barev - tmavších, či zesvětlujících - to henna zvládla napoprvé. Už mám zase jednolitou barvu.. SUPER ZRZ!

Na začátku tohoto článku jsem měla potřebu se vypsat - byla jsem zmatená a promýšlela jsem, jestli do té henny zase jít. Bohužel jsem se obarvila dřív, než jsem stihla dopsat tento článek, takž se někde uprostřed jaksi vytratila jeho myšlenka. Kdybych to měla shrnout, původně jsem byla z vlasů nešťastná a už rok s nimi nespokojená. Potácela jsem se  mezi chemickým barvením a odrosty a hledala jsem v drogérii pokaždé nový odstín, který by byl ještě víc podobnější mé pravé barvě. A víte co? Až teď zpětně přicházím na to, že jsem poslední rok šla slepě už jen za svou představou o ideální přirozené barvě, ale ve skutečnosti si už tak moc ani nepamatuju, jak vypadala.. Od obarvení na zrz jsem zase veselá, spokojená a hrozně mě baví, jak na sluníčku zářím do dálky. Tak nějak mi to samo o sobě stačí zvedat náladu.

Masku už jsem zkoušela a je úžasná! Ale na ten šampon se zatím furt jen těším - věděly jste, že prý funguje i jako kondicionér?


A co se týče článků, chutě do nich, psaní, hledání, spravily mi to dva veletrhy (jo a nakonec jsem se rozhodla jít i na ten třetí v řadě - dubnový Interbeauty), zvedlo mi to náladu i chuť do života. Zase mě to baví a doufám, že to bude i z článků znát. Dost jsem o tom přemýšlela a na většině českých blogů se mi nelíbí/nebaví, že většinou čtu recenze na to, co vidím všude, na marketingové články (nechci globalizovat spolu se sponzorovanými články. Myslím zde konkrétně ty, kdy marketingová oddělení rozesílají blogerkám balíčky výrobků plošně), nebo na hype produkty cloumající youtube zahraniční scénou. No, mně totiž chybí ta vlastní chuť a verva něco najít proto, že to člověka jen baví, protože si to našel sám, že to chtěl prozkoumat a pak se podělit o to, na co přišel. Chci si přečíst i ten příběh, tu cestu.. A pokud se někde mezi tím vším blogerce samotné ještě podaří navázat spolupráci, pak je to paráda. V tu chvíli totiž má asi ten nejlepší zdroj informací o daných produktech nebo značce - zdroj přímo oficiální, zastoupení značky samotné. Kdyby se nakonec ukázalo, že jí to nestálo za to, nebo že ji to zklamalo, pak o tom buď po pravdě napíše, nebo nenapíše vůbec. I pro čtenáře je to pak fajn, protože se nemusí obávat, zda bloger nepíše o něčem hezky jen proto, že to dostal.. Co myslíte, je to tak?

Neříkám, že rozesílání produktů na zkoušení je špatné, to vůbec ne, ale přeci jen to člověka trochu zavazuje. Ať si každý tvrdí, co chce, je to tak. Dobře, opravuju se, aspoň já to tak cítím. Pokud něco dostanu k recenzi, byť třeba i napíšu, že mi to nevyhovovalo, vždy to napíšu jemněji tak, aby se to nedotklo člověka, který mi to dal (protože mi ho je pak líto). Kdežto, když si věc koupím za své, jsem samozřejmě naštvaná, když to nesplní, co má a co slibuje, protože jsem si to kupovala s důvěrou a v dobré víře ve funkčnost produktu.Takže asi tak.. =) 

Foto už asi znáte z Insta, ale takhle si na světle opravdu zářím =D


Hehe, teď úplně vidím, jak si některé z vás říkají, že žárlivost je sviňa.. No jasně, byla bych pěkný pokrytec, kdybych nepřiznala, že občas mě osten žárlivosti bodne. Naposled třeba, když mi bloglovin zavalila kopa článků na jedno brdo.. Daný produkt dostaly blogerky jenom proto, že mají velkou čtenářskou obec, které se o tento druh produktů nikdy dřív nezajímaly, nic o něm neví a kdyby jej nedostaly, ani by je nezajímal. Pak si řeknu, že já na tento druh produktu už cílím několik let, mám poměrně velké srovnání  a navíc se mě na to denně někdo ptá po mailu a nedostala jsem nic.. No, neštvalo by vás to?

Taky dostávám dost dotazů, zda znám tu a tu značku, že jsem se o ní nikdy nezmínila, nebo že jsem o ní nepsala. Má to dvě možná vysvětlení.. 1) Produkty dané značky jsem zkoušela a nesloužily mi dobře (nebo mě nudily, nebo nic nedělaly), takže jsem od nich rychle upustila a darovala dál. Nemám moc chuť, když mě něco zklame, nebo nejsem s něčím spokojená, troubit to do světa a ještě zabíjet hodiny volného času na hate článek. Produkty, o kterých píšu, jsou většinou mnou vyhledané, které mě něčím zaujaly a věřila jsem, že si je vybírám tak, aby co nejlépe sedly mé pleti. Proto se tu objevují články především oslavné. Prostě se snažím dobře si vybrat. Můj příjem (momentálně spíš "nepříjem" z mateřské fakt není neomezený, takže nechci cíleně zkoušet věci jen proto, že je to zrovna trend, i když se pro mé potřeby zdá produkt evidentně nevhodný).  2) Opravdu jsem o tom ještě neslyšela. Jednoduché jak facka.  

A samozřejmě, pak jsou tu má chvilková vzplanutí, kdy se zamiluji do  značky a chci od ní vyzkoušet všechno. Pak už jde rozum do haj**u a to pak nakoupím přesně i to, co pro mě není vhodné/určené/využitelné a lámu si hlavu, jak zakomponovat do ód na značku i to, že mě od nich pár věcí zklamalo. No, nebudu vám tu kecat, pár takových zkušeností z poslední doby se najde. Ale nevadí, třeba se poučím do příště (haha), aspoň to vyzkouším a nebudu na to myslet dnem i nocí. Jsem ráda, že mě zase tohle všechno chytlo a baví mě to. Baví mě to až tak, že přemýšlím o rekvalifikačním kurzu na  kosmetičku (základy o pleti se vždycky hodí) a pár cílených kurzů aromky, míchání a působení éteráků zevně i vnitřně a léčení jejich pomocí. To asi tak pro začátek.. A doufám, že to nečte nikdo z rodiny, kdo by mi vmetl do tváře, že bych si nejdřív měla dodělat ty státnice! =D




Jak se máte? Co jaro, taky na vás tak působí a máte hned chuť na změnu?





Co mě zaujalo na Festivalu Evolution 2016 | Novinky, nákupy

$
0
0

Škoda, fakt velká škoda, že jsem tento článek nezačala psát hned po veletrhu. Alespoň ten začátek. Entuziasmus by z něj jen prýštil. Z tohoto veletrhu totiž, narozdíl od World of Beauty and Spa, jsem se vrátila strašně unavená, ale maximálně nadšená a pozitivně naladěná. Přišla jsem na spoustu kosmetických novinek, do kterých jsem se okamžitě zamilovala a znáte to.. Pro něco se nadchnete a nedá vám to spát, dokud o tom všechno nezjistíte, dokud si to neobjednáte/nekoupíte, dokud si to nedonesete domů a poprvé neočucháte, pak vyzkoušíte.. Áááách!

Pokud jste už unavené neurvalostí, nerudností, neochotností a neosobností některých vystavovatelů z Beauty and Spa (dále jen B&S), na letošním ročníku Biostylu jste si mohly spravit náladu. Narozdíl od B&S a Interbeauty na něj chodím pravidelně už posledních pár let a líbí se mi na něm hlavně to, že se nejedná o prvoplánově kosmetický veletrh (tedy fakt serepetičkový a spíš pro ženský). Je fakt, že letos pro mě byl mimořádný možná právě tím, že jsem tam našla pro sebe tolik úžasné kosmetiky. Což bylo velmi milé překvapení, protože jsem čekala zase jen klasické přejezení, čerstvou kokosovou šťávu, mangové lassí a hybaj domů. Rozhodně to není špatný program, ale korunovaný kosmetickými objevy je jaksi ještě o stupeň lepší.

Vždycky mi spíš jen náhodou a špatným naplánováním vycházela návštěva veletrhů na poslední den. Ani nevím, ke kolika úžasným věcem jsem se tak nestihla dostat, protože už byly po předchozích dvou dnech veletrhu totálně rozebrané. Kolik jsem toho tak prošvihávala, jsem se dozvěděla až z letošního roku, kdy jsem poprvé dorazila už první den veletrhu. Tam bylo věcí! Takže pro někoho možná tip zcela nezajímavý a nudný, já jsem však pro sebe objevila Ameriku - navštěvujte veletrhy hned první den, i kdybyste si na to měly brát dovolenou (já jsem zase do dovolené uvrtala Ondru, nu což..).

Zdroj


Co do slev se Biostyl vyplatí - vystavovatelé si jsou vědomi vyššího vstupného (200,- Kč na osobu) a běžná veletržní sleva tak dělá obvyklých 10 %. Někteří na to jdou zase zvýhodněnými balíčky produktů. O novinky tu není nouze, takže opět, oproti B&S nejdete po těch samých stejně vyhlížejících stáncích co každý půl rok, ale tady je to natřískáno novinkami a každý se snaží zaujmout originálním způsobem, aby upoutal. Aby ne, nedělám si iluze o výši ceny stánku..

Lidé na stáncích vás budou zvát ať už na ochutnávky, ukázky produktů, vyzkoušení, nebo vám nabídnou aspoň leták. Asi jen u třech stánků se mi stalo, že mě nevnímali, tak jsem šla hned dál (času málo a proč ho utrácet s lidmi, kteří ani nedokážou pozdravit - normálně se na naši skupinku ani nekoukli, to jsme byly jedinými "zákaznicemi" a mám takové podezření, že jeden z ukecaných na stánku byl přímo i majitel - no, kdo chce kam..). Jo a ještě doplním. Pokud máte před veletrhem hlad, odolejte a nechte být stánky s klobásami na matějské, nebo u vchodu do Fučíkárny. Počkejte si pěkně na všechny ty bio mňamky, raw snacky, domácí pečené dobrůtky, chleby a koláče. Okradly byste se tak o jeden velký vjemový - chuťový - zážitek z veletrhu. A pití si s sebou taky netahejte, neustále u všech vchodů do sálů doplňují zásoby půllitrovek balené vody zdarma (mamča měla samozřejmě obligátně nabalenou batožinu, takže pak skučela pod váhou litrovky s vodou a doma udělané svačiny, které pak i přinesla zpátky domů). Jo a vezměte si určitě batoh (na nákupy, věci) a třeba hadrovou tašku přes rameno vhodnou na rychlé odložení letáků, abyste měly volné ruce pro další ochutnávky a zkoušení (většinou vám ji ale u nějakého stánku dřív nebo později dají).

Mangové lassí si prostě nesmíte nechat ujít! Když budete mít štěstí, budou mít i jahodové a pak je nejlepší si dát obě ;)

Tolik asi co do úvodu a už se vrhneme na konkrétní značky, které mě zaujaly, něco jsem si od nich odnesla domů, nebo počítám s koupí produktů později, třeba jako dárky apod.. Několika značkami udělám radost i vám, čtenářkám, protože na ně buď budete mít slevu, nebo o nějaké produkty uděláme soutěž. Jednat o tom neumím, ale přišla jsem k tomu náhodou, jako slepý k houslím, protože jsem byla tak vyplesklá, že jsem žádala pořád víc a víc info, pak si toho od nich hodně koupila/odnesla a pak jsem posílala maily s prosbou o další ještě podrobnější informace. No a k jedné takové bomba kosmetice mě doslova za rukáv dotáhla i Andrejka z Lohas se slovy "To musíš zkusit, ten rozjasňovač je boží!" a tím jí vděčím nejen za pozvání na veletrh, ale i za seznámení s jednou super přírodní anglickou značkou. Takže Andrejko, ještě jednou moc díky za všechno!!

Každoročně začínám veletrh prostřední halou, ve které se nachází sekce bio styl. Většinou mám hlad, takže to je i praktická volba, protože zde se soustředí všechny papací firmy. Některé jsou i v jiných halách, ale tady jsou opravdu v největší koncentraci. Pokud máte fakt velký hlad, skončíte, jako já letos, u prvního stánku s něčím teplým a dobrým a do ruky, což se pak u pohankových palačinek plněných velkou dávkou rybízovky ukázalo jako velmi mylný dojem. Palačinky byly ale fajn. Jen nevím, proč s nimi měli na veletrhu celou výstavku, když se dají už několik let sehnat i po Rossmannech. Zaujal mě i stánek Coffee to love, který jsem stejně jako kokosovou šťávu z čerstvého koko-ořechu měla naplánované hned v pořadí, ale ty palačinky mě nějak dostaly. Ponaučení - nenechat se před veletrhem vyhladovět, ale naopak postupně roztahovat žaludek a připravovat na četné ochutnávky..?

Zastoupení stánků mělo především regionální charakter a moc si nevybavuju, že bych narazila na jiné než u nás vyrobené věci.. Zaujala mě značka I LOVE HUMMUS se svým hummusem. Tu klasickou verzi bych si velmi ráda nechala ujít, ale ty ostatní s příchutěmi byly skvělé! Bohužel to bylo pouze testování nových příchutí, které se dostanou do prodejen se zdravou výživou (zřejmě Country life apod..) až za nějaké 2-4 měsíce, dle slov jednoho z kuchařů.

Zdroj


Jedny z věcí, které si nechávám na později na narozeniny, Vánoce apod. pro mužské rodinné osazenstvo, jsou proteinové nápoje Your Super Foods, které jsem ochutnala v hodně variantách a řeknu vám, že to vážně není špatné. Pro sportovce je jako dělaná Muscle Power, na energii zase Energy Bomb, nebo jako chutná zdravá svačinka přes den pro milovníky čokolády Chocolate lover. Hodně se mi líbí i verze Forever Beautiful s antioxidanty a Super Green pro podporu imunity. Do dnes tak populárních smoothie je to praktický doplněk, navíc i dobrý, jak jsem zjistila. Vše je baleno v přírodních papírových tubusech a působí dojmem alá v jednoduchosti je krása a zdraví.

Déle už jsem to bohužel  nevydržela a prostě jsem vlítla do pravého křídla/haly, kde se nachází kromě sekce bio styl i sekce zdraví a tam už je papání mixlé i s péčí a kosmetikou. Hlavní typy, kam zajít, na co se zaměřit a kde jsem se vlastně zasekla já, jsem vám házela do souhrnu na Instagramu a FB, abyste nemusely čekat na článek a prošvihnout tak případnou  možnost koupě na veletrhu (jak prozřetelná jsem byla mi dochází až teď, kdy po více jak dvou týdnech od veletrhu jsem se teprve dostala k napsání jeho shrnutí, hmm..).


*


HERBAVINUM

Jedná se doslova o první stánek, na který jsme natrefily při vstupu do haly - byl hned naproti dveřím. Jestli vám nic neříká Herbavinum, pak Herbadent jako společnost, pod kterou odnož Herbavinum, zpracovávající léčivá vína, spadá, už asi znát budete. Dělají bylinné pasty na zuby a mimo jiné je stejně nazvaný i jimi sponzorovaný ženský florbalový tým, který je na prvním místě v tabulce.  Zpět k vínům!


Léčivá vína Herbavinum byla cca do třicátých let 20. století hrazena zdravotní pojišťovnou. Škoda, že už se tak v dnešní praxi neléčí a radši se cpou lidem chřtány antibiotiky a brufeny.. Na letošním veletrhu byla představována léčivá vína Condurango a Maltoferrochin. O těchto vínech jste mohly slyšet i od holek z Herbáře, které opěvovaly zvlášť to "na železo"- Maltoferrochin. Je skvělé při chudokrevnosti, podporuje rekonvalescenční proces a zdá se mi výhodnější variantou tabletek železa, u kterých jsou známé i jejich vedlejší účinky.


Condurango je zase digestivní víno podporující lepší trávení, podporující chuť k jídlu a srovnávající bolavý žaludek (a funguje!! Bohužel, vyzkoušeno pár dní poté na mém vlastním žaludku po jedné sekané). Naštěstí byla na stánku i velmi milá slečna s ochutnávkami, takže jsem si nakonec vzala lahvinku Conduranga, které narozdíl od železitého vína nechutnalo jako stará rezavá pětikoruna, naopak bylo dokonce moc dobré (chutnalo těžce a sladce jako medovina střihnutá portským a lehce nahořklé jako fernet). Je to fajn nápad, praktický dárek a pro mě v domácnosti naprostá nezbytnost - ne vždy mám chuť na pivo, ne vždy mám po ruce černé uhlí a fernet mi nechutná. A nebojte se, jestli si myslíte, že by vám ho doma někdo upíjel. Je vážně silné, jak chuťově, tak účinky, takže ani jako milovnice této medovinové chuti jsem nezvládla víc než decku (a příště si dám už jen půlku, protože i ta decka byla, myslím, příliš).


*


EcoPure

Hned za rohem, kdy jsme odešly s cinkajícími taškami plnými léčiva od stánku Herbavinum, mě do očí praštil (já vím, že přeháním, ale ono to nejde říct jinak) stánek jako vytržený z pláže. Vše laděné do barev dřeva, zlatavé, čokoládově hnědé a uprostřed se skvěly dvě z dálky se usmívající sympatické opálené slečny. Promiňte mi ty "duchaplné" popisky, ale ono je v dnešní době docela um narazit na někoho, kdo se na vás usmívá, aniž by vás znal a je úplně jedno, že na veletrhu by to mělo být vlastně standardní jednání.


Začalo to takhle..

Už si nedokážu vybavit, co mě na tom všem zaujalo, jestli logická argumentace, proč si dávat v samoopalováku na tělo nějaké sajrajty, když můžu mít i ten v přírodním složení, že jejich produkty kůži nejen obarví, ale jako bonus i opečují a regenerují atd.. Nehrnuly to na nás, naopak jsme se u nich v družném rozhovoru zasekaly na necelou hodinu, výsledkem čehož bylo, že si každá z nás odnášela domů přinejmenším samoopalovák (a to byla naše sestava ve věku 31-31-64 let =D). Mamča si navíc koupila textilní peelingovou rukavici, já jsem si zase odnesla "Kokosáčka" aka kokosový deodorant ve spreji, o kterém jsem vám na Insta už také psala.

Řeknu to takhle.. Ještě nikdy jsem se nesetkala s tak sympatickými, zároveň příjemně ukecanými, produktů i složek znalými, obchodnicky smýšlejícími a v závěru i velmi milými osůbkami, že to prostě muselo vyústit v to, v co to vyústilo.. A to ve velmi příjemné následné domlouvání po netu, po vyzkoušení světlejší verze samoopalováku Winterskin a jejím opěvování, dokoupení zbylé tělové péče Eco by Sonya, domluvy nad vyhlášením slevy na nákup pro čtenářky blogu v rámci článku - tedy pro vás - a obdržení dárku v podobě samoopalovacího toneru na obličej a tmavšího krému Invisible Tan.

Můj kamarád Kokosáček

Výsledek mého prvního samoopalovacího pokusu s mírnější verzí krému Winterskin jste viděly na Insta a podle reakcí to většinu z vás rozhodilo tak, jako mě. Schválně koukněte na foto. Je to úžasně přirozený efekt! Sice klamu tělem i barvou, takže domů si vždy donesu špatný odstín makeupu a nesedící velikost kalhot a jak se ukázalo, i špatný odstín samoopalováku. Ten mírnější byl na mě opravdu slabý a chtělo to 4 vrstvy, abych dosáhla tohoto viditelného výsledku. Ale! Nechám si ho na zimu, kdy nebudu chtít v zamračeném počasí zářit a teď si pěkně vyzkouším ještě ten tmavší. Světlý je fajn i pro bledulky, které se bojí šíleného flekatého oranžového odstínu, nebo pro ty, které chtějí jen dodat barvu. Winterskin se dá totiž výtečně vrstvit, jak jsem si už vyzkoušela. Edit: A jak jsem si vyzkoušela teď o víkendu, ten tmavší - Invisible Tan - stačí v jedné vrstvě a byla jsem opálená jko v půlce léta (tmavší typy asi snesou klidně vrstvy dvě).

A takhle to nakonec dopadlo =D

Co však beru jako největší plus, které mě udolalo, že holky na veletrhu opravdu nekecaly ani v jednom bodě, které na nás chrlily na stánku. On totiž nejenže neflekatí, nejde do oranžova (mě krásně opálil do mého přirozeného opalovacího odstínu alá hnědá oliva), nedělá mapy a když jsem ho zkusila na obličej několikrát po sobě, tak mám i potvrzeno, že neucpává póry a snese ho i mastná pleť naprosto v pohodě.. On ten samoopalovák, mám pocit, že kůži i léčí. Jak jsem se vám několikrát zmiňovala o svých nenechavých ručičkách a jizvičkách po zarostlých chloupcích, tak po 4 dnech aplikace krému byly jizvičky míň viditelné, citelně měkčí, kůže jemnější a krásně vláčná. Další podrobnosti už nechám na samostatný článek, ale představte si, jaké účinky ten krém musel asi mít, když ve mně nechal tak hluboký dojem, že jsem si do týdne musela pořídit celou jejich tělovou péči!



*



LIFEBAR

Náš naprostý entuziasmus z předchozího stánku vystřídala studená sprcha v podobě ignoranstkého dědka ve stánku s nějakými bylinkami, kam jsem původně i chtěla zajít a na něco se zeptat, ale když mě nikdo nebral ani po pozdravu na vědomí a pokračovali dál v družném rozhovoru s druhou prodávající, šla jsem dál. A tam jsem narazila na mladého kluka (pochopte, už jsem ve věku, kdy je pro mě "mladý kluk" oslovení pro muže 30 - 40 let, ne-li výš =D), který nadšenecky povídal o raw-paleo-vege a jiných supr trupr přídomcích energetických tyčinek Lifebar, složených ze samých dobrých věcí v někdy až velmi nezvyklých kombinacích.

Naštěstí tam dělal i ochutnávky, protože až ty mě přesvědčily, že to vše výše popsané může být nejen zdravé, ale i velmi dobré. Ještě teď si nadávám, že jsem jich vzala jen 6 a z toho vlastně 4 pro Ondru. A přitom ty kokosové!!! A to kokos nejím, ale tyhle byly výborné! No nic, snad na ně někdy narazím, protože objednávat se mi je z netu samotné nechce a ty běžně dostupnější Schimpanzee mi vůbec nechutnají a přijdou mi na použité suroviny dost předražené.

Tím jsme si udělaly malou svačinku a šlo se dál. Touhle dobou už jsme byly na veletrhu téměř dvě hodiny a neměly jsme prošlou ani jednu celou uličku ze čtyř v pravém křídle. Musely jsme si pohnout. Energy tyčky jsme zapily obligátním přípitkem u stánku s mangovým lassí, které je už naší veletržní povinností a ještě štěstí, že neměly i jahodové jako vloni, protože to jsem do sebe nalámala asi litr lassí a po zbytek veletrhu mi bylo lehce nevolno. Je to opravdu výborné pití, ale taky pořádně syté. Kdo chcete získat trochu energie a zároveň ještě nemáte hlad na pořádné jídlo, doporučuju tento jogurtový nápoj ;)

Příchutě, které mi chutnaly nejvíc..

Nevím, čím to je, ale vždycky mi přijde ta levá ulička po obvodu haly taková divná, nijaká. Jsou tam pro mě nezajímavé stánky (letos tam byly nějaké léčivé krystaly, udělátka typu kráječ 50v1 alá teleshopping a klasicky i šílená máta jako léčivý éterák, kolem čehož jsem musela proběhnout, protože to je tak silné a stříkají to snad i na zem, že pak po zbytek veletrhu necítíte už nic jiného).

Překvapilo mě, že jsem nikde nenarazila na avizované stánky například Bomb cosmetics apod., které byly na B&S a měly být i na Biostylu, ale asi se na to vybodli, když od sebe oba veletrhy dělil jen týden. Co mě však mrzelo, byla absence ajurvédského stánku s Ayumi a Siddhalepa produkty. Loni jsem tam zvládla za bezkonkurenční ceny nakoupit zásoby Neemového prášku, Multani Mati, nebo ajurvédských past na zuby na celý rok dopředu. Pochybuju, že budou na Interbeauty, ale doufám, že na ně zase někdy narazím, protože vystavující tomu nejen rozuměl, ale měli k dostání i produkty, které jsem v našich eshopech s přírodkou snad nikdy neviděla.


*


KHADÍ

Tak se mi nějak zdá, že se opakuju. Khadí jsem zmiňovala už ve článku z letošního B&S, ale bohužel jsem zaváhala a nekoupila si to, na co jsem pak celý týden až do návštěvy Biostylu myslela. Tentokrát už jsem tu samou chybu neudělala a domů si tak přinesla nejen vytouženou pomerančovou masku Orange pro smíšenou pleť, ale i Ibiškový šampon. Ráda bych si vzala ještě něco dalšího, protože třeba s jejich pleťovými/tělovými/vlasovými oleji nemám žádnou zkušenost, ale nějak jsem nevěděla, pro co sáhnout a po čem vlastně jít a protože jsem už nic konkrétního nepotřebovala, tak jsem odešla jen s tímto a k dobrému pocitu zadostiučinění z nákupu mi to stačilo.

Šampon fajn, ale ta pomerančová maska.. Pecka!

Každopádně jsem už obě novinky doma zkoušela a musím vám říct, že ani tato prášková Khadí maska mě nezklamala. Dokonce bych ji účinky zařadila na stejné místo jako petrželovou od Aesop a to je setsakra velký cenový rozdíl! Co se týče Ibiškového šamponu, jsem trochu rozpačitá. Za prvé jsem ho stihla zatím vyzkoušet jen jednou, takže je na nějaký názor ještě brzo. A za druhé jsem ho zkoušela použít podle návodu zároveň i jako kondicionér a asi se rozcházíme v požadavcích na kondicionující účinky, ale vlasy jsem měla absolutně nerozčesatelné a v jedné lehce šustivé houni, jako když si myjete vlasy lávovkou, nebo po barvení hennou. Po uschnutí jsou vlasy příjemné, hladké a lesklé, ale nemožnost projet si jimi rukou mi trochu vadí. Do teď jsem na šampony měla nároky jen takové, aby mě po nich nesvědila hlava, takže jsem po tomto možná pro začátek čekala příliš mnoho. Uvidíme. Zatím je to takový standard.


*


DIOCHI

Na Instagramu jsem se o Diochi zmínila jako o čarodějnické kosmetice. Je to sice přehnané, ale léčitelské a bylinkářské kořeny v Diochi najdete. Dokonce začínali pouze na léčivých kapkách a až postupem času, vývojem trhu a tužeb zákazníků vznikla i kosmetická odnož plná krémů a gelů. Co je na této kosmetice zvláštní je, že se nejedná "jen" o příodní kosmetiku, navíc českou, ale kloubí v sobě právě všechny čarodějnické profese od krystalterapie, přes psychotroniku až po homeopatii, fyzioterapii, nebo ozonoterapii a další.

A právě tím posledním bodem mi přijde Diochi kosmetika natolik rozdílná od ostatních, originální a  rozpoznatelná mezi tisíci dalších produktů. Má v sobě ozón. Teda, ne samotný, ale většinou v podobě ozonizovaných olejů. Podle výzkumů má ozón na pokožku neuvěřitelné regenerační a detoxikační účinky. Na veletrhu jsem zkoušela masáž rukou ozónovým balzámem Diolift. Dva dny předtím jsem si rozřízla kolmo do hloubky bříško prstu. Ránu jsem měla už zacelenou, ale ještě byla citlivá na dotek. Druhý den po masáži Dioliftem už nebyla ranka citlivá ani narůžovělá. Prostě, něco tam funguje, jak má a funguje to skvěle.

S pomocí těchto tří kapiček si uděláte tonikum na míru vaší pleti, to zní jako sci-fi, že?

O této kosmetice jsem nevěděla před veletrhem lautr nic, takže jsem si neriskla kupovat nějaké krémy, nebo specifické prostředky na pleť, ale co mě zaujalo, byl letáček na pultíku, který propagoval, že při zakoupení tří druhů produktů (minerálních kapek, bylinných kapek a směsi silic) si můžete namíchat podle daného receptu tonikum vaší pleti na míru (koncentrace se lišila dle typu pleti). Stačí jen přidat kapky do jakékoli minerální vody (já použila levandulovou květovku). A tohle mi už přišlo jako taková hravá domácí alchymie, která se mi líbila. Takže jsem troje kapičky zakoupila a mám teď o tonikum postaráno. Budu si ještě hrát s poměry, abych zjistila, jak to na mou pleť funguje a odlišně na to reaguje, ale zatím se mi to zamlouvá. V budoucnu by měl být sestaven a zákaznicím Diochi na internetu k dispozici receptář, co všechno si mouhou s přípravky Diochi doma vytvořit a k čemu je použít.

Znáte Diochi? Používáte něco od nich? Fakt mě to zajímá a ještě jsem o tom neslyšela.. Nezajímá mě to jen kvůli kosmetickému použití, ale moc se mi líbí i myšlenka celkové detoxikace organismu a tzv. celostní medicíny, která se nesnaží jen potlačit následky, ale najít příčiny a při zkoumání neopomíjí ani psychické pochody a traumata. Je to taková vyšší forma bylinných čajů transformovaná do kapek, extraktů, mastí a gelů, obohacená o "nějaký ten ozónek". =)



*


NOURISH

Nejlepší nakonec? Největší nákonec? Rozhodně pro mě největší bomba, protože to bylo velice milé, přátelské, rozhodně jsem to nečekala a hlavně už jsem byla na odchodu a o této značce jsem neměla na veletrhu ani tušení. Těchto spoustu náhod mi ze setkání s úžasnými človíčky - majiteli firmy, kteří se rozhodli přinést tuto přírodní anglickou kosmetiku na český trh, udělalo nezapomenutelnou tečku na závěr celého veletrhu. 

Co říct o Nourish? Je to anglická certifikovaná přírodní kosmetika, která v sobě však kloubí i laboratorní výzkumy a - jak to říct - upgrady v podobě bio-aktivních látek (tak tomu říkají).  Většina nepřírodkářek, které pořád zarytě kupují drahé krémy v parfumerkách, tvrdí, že potřebují na pleť něco silnějšího, než jen oleje a bylinky, že v jimi kupovaných krémech jsou laboratorně získané, nebo koncentrované, účinné složky, které dělají na pleti okamžitý a hlavně viditelný efekt. Proti takovýmto krémům nic nemám, ani proti takovýmto tvrzením, snad jen, že mě nikdy žádný zázrak neudělaly a prostě mě nezajímají. A právě pro ty z vás, které by i tu přírodu chtěly, ale zároveň se nechtějí ochudit o tyto laboratorní "upgrady", je tu Nourish. A bacha, není to kloubení přírodních látek a syntetiky, je to fakt čistě jen přírodka, jen prostě laboratorně vytuněná.


Sama jsem na ni hrozně zvědavá. Na veletrhu jsem dostala kupu vzorků a mimo to i ten úžasný rozjasňovač alá tekuté zlato, který jste už mohly obdivovat na Insta a FB. Do teď byla kosmetika Nourish po ČR dodávaná čistě k salónnímu použití a naštěstí se to rozhodli změnit a teď, v nejbližších dnech, by už měl být spuštěn e-shop pro nás normální smrtelníky. K nám nebude dovážen celý Nourish sortiment, ale pouze jejich největší trháky, které jsou často ověnčené mnoha cenami a opěvované ve světových beauty magazínech (Vogue, Cosmo, apod.). Co jsem koukala, tak mají ucelené řady produktů nabízené i v cestovních baleních podle typu pleti, ve kterých většinou najdete tonikum, sérum, čistítko a krém. Arganová řada zase obsahuje nějaký suprt trupr regenerační krém vhodný por všechny typy pleti, sérum a taky tekutý rozjasňovač (dále už jen Zlaťák).

Zlaťák v akci

Zatím jsem zkoušela jen Zlaťáka, takže vám víc o péči neřeknu, protože z pidi vzorků si nerada dělám nějaký názor. Na Zlaťáka tu však v blízké době čekejte článek, abychom se mu jukly blíž "na pumpičku" a těšte se na soutěž, popřípadě vyhlášení nějaké slevy na nákup, na kterých jsme se na veletrhu s vystavovateli této anglické krásy domluvili. Co mě fakt zaujalo a na co se chystám, je super řada s obsahem výtažků z kadeřavé kapusty, ve které najdete enzymatický peeling 3v1 (Kale Enzymatic Exfoliating Cleanser - čistič pleti, enzymatický peeling, maska v jednom) a oční krém (Kale Biomimetic Anti-ageing Eye Cream) s peptidy a enzymy z granátových jablek a maqui berry. Nezní to úžasně tropicky? A oční krém mi teď nedávno došel, tak bych mohla rovnou začít nový (jak si jinak omluvit shromažďování produktů ;). Jo a ještě mě napadl hezký dovětek.. Taky to máte tak, že si radši koupíte něco někde, kde vám přijdou milí lidé? Tak tito vystavovatelé byli tak milí a hlavně úžasní, že jsem se zpětnou vazbou od jedné z vás dozvěděla, že na mnou doporučené produkty na Instagramu dostala u stánku slevu. A na tom jsme domluvení nebyli, vlastně jsem ještě nebyli domluvení skoro na ničem a ani jsem o tom nevěděla. To byla jen taková perlička k Nourish na závěr. ;)


*


Toť byl můj letošní Biostyl.. Hodně z vás se mě ptalo, jestli si myslím, že vůbec stojí za to na něj chodit (rozuměj, dávat za vstup ty prachy..). Za mě určitě. Jak už jsem psala, u B&S mi přijdou ty pololetní veletrhy tak nějak stejné. Vlastně na ně chodím především kvůli dokoupení produktů, které se jinak musí objednávat přes eshopy, nebo si je chci osahat, kouknout na barvy, apod.. Kdežto Biostyl bych si ujít nenechala. Vždycky tam najdu plno novinek a nikdy tam snad není stejná skladba stánků se stejným zbožím jako předchozí rok. Prostě Biostyl má pevné místo v mém kalendáři a aniž bych chtěla, tak jsem touto zábavou nakazila i svou mamču a k občasné návštěvě i kamarádky.Moje peněženka sice upadá do deprese, ale já ho stopro doporučím (aspoň jednou na něj zajděte - na zkoušku, jestli vás chytí).



Co vy, byly jste letos taky? A co jste tam pořídily?






Vegan CC Créme Correct+Care "lak" 3v1 | SpaRitual

$
0
0

Když jsem poprvé sdílela své nadšení z CC laků Sparitual na Instagramu, vzbudilo to poměrně velké jásavé odezvy. Ani se nedivím, sama jsem už jen z myšlenky podklad-barva-nadlak, tedy laku 3v1 byla nadšená. A to nejen z důvodu ušetření času. Během pár dní už jsem nadšeně zkoušela a přikoupila si k béžovému podtónu i světlounce růžový. Po dalším zkoušení mé nadšení opadlo a vystřídalo ho dokonce i naštvání z produktu, jehož funkce jsem si opravdu představovala jinak. Pokračovala jsem však dál a začala jsem z něj být zase nadšená..


Já vím, už úvod zní poněkud zmateně, ale věřte mi, že já sama jsem z těchto laků zmatená slušně. Po skončení veletrhu Beauty and Spa (článek zde) jsem nelitovala ničeho víc, než že růžový i mléčně bílý odstín byly vyprodané a já jsem si tak domů odnášela pouze jeden, nejtmavší - Natural Tan. Ale bylo mi to jedno. Na veletrhu mě cenově vyšel na 386,- a nad cenou jsem se ani nepozastavila (mám víc laků Sparitual a mimo to i celou jejich pečující řadu, takže s jejich cenami jsem byla srozuměna předem). Zaskočilo mě však, že při koupi světle růžového odstínu Natural Medium jsem už cvakala v obchůdku Greenwave něco přes 500,- Kč. Takže dámy, pokud se něco opravdu vyplatí kupovat na veletrhu, pak je to Sparitual. Mají fakt znatelné veletržní slevy.

Jen z jedné strany lehce zkosený štěteček nejtmavšího CC Nattural Tan

V CC Créme řadě najdete tři odstíny, z toho nemám jediný - mléčně bílý Natural Light, který jsem už nesehnala. Škoda, že jsem na veletrh nešla o den dříve, protože dle vystavovatelek byly oba světlé odstíny  - Light i Medium - rozprodané hned první den. Na mě zbyl už jen ten do béžova - Natural Tan. Jak nám vysvětlovala slečna na stánku, jedná se o tři typy laků, jehož barvu si zvolíte podle vašeho odstínu pokožky. CC créme lak pak funguje jako dobře ladící odstín makeupu k vaší pokožce - dá vyniknout barvě nehtů i kůže. No a samozřejmě ten bonus, že zastane funkci podlaku, barevného laku (protože má barevné tónování - a rozhodně ne slabé) i nadlaku, ten mě prostě dostal. A také to, že tvoří polomatný finiš.

Asi tedy už chápete, proč mi nepřišlo divné za něj vysolit skoro 4 stovky na veletrhu. Vlastně mně i za těch 500,- běžné prodejní ceny přišel v pohodě a dala bych za něj klidně i 700,- Kč, kdyby však naplnil veškerá má očekávání, viz dále. To jen tak na okraj, proč nedokázaly některé z vás pochopit, proč horuju pro tak drahý lak. Kdyby plnil vše, co jsem o něm na stánku slyšela, pak bych tak dlouho nedumala nad každou napsanou větou tohoto článku - jsou velmi pracně vypocené. A tady by bylo asi dobré zmínit, že ač jsem dříve byla na Sparitual školení, mám od nich péči i nějaké barevné laky a nedávno jsem vám dávala na Insta fotku čerstvě koupené půl litrové lahve jejich odlakovače, vše mám koupeno za své, včetně toho kurzu, takže povinnost, se kterou píšu tento článek, je spíš jen pro mé dobré svědomí. Naposledy jsem vám ho totiž tak vychválila na Insta, že si ho většina z vás chtěla jít hned koupit (kdyby nebyl vyprodaný). A časem, jak jsem ho zkoušela, myslím, že by bylo jen fér, abych se k němu vyjádřila, jestli tedy za mě "jo", nebo ne a proč (abyste pak po ne/koupi nebyly na mě dožrané).

Natural Tan.. Nahoře bez laku, dole dvě vrstvy

Ještě se na chvilku zastavím u té ceny. Jak jsem psala, myslím, že Sparitual péče je kvalitní a proto jako do takové se ani nebojím do ní investovat větší sumu peněz. Prostě jim věřím. Aby ne, jejich laky na nehty mi drží jak přibité - jednou jsem udělala rekord  16 dní nalakovaných nehtů bez jediné uštíplé špičky, nebo narušeného laku (pouze byly běžným mechanickým otěrem lehce setřené okraje špiček). Foto jsem vám dávala i na FB s asi 2mm odrostem. Pokud bych tedy chtěla vyargumentovat vyšší cenu CC laku, mohla bych i tím, že vyjde dvakrát levněji, než když si koupíte každý lak (nadlak, podlak, barevný lak) zvlášť. A teď zpět do poveletržního zkoušení.



Odstíny, výdrž..
Béžový Natural Tan je prý vhodný pro tmavší typy. Já vám nevím, ale za mě je ta barva prostě špatná. Nedovedu si představit, že by komukoli i sebevíc opálenému tento odstín udělal nějakou službu (teda dobrou, jsem myslela). Nehty po něm chytly takový nepěkný nažloutlý nádech jako po vyloupání pytle čerstvých ořechů bez rukavic. Bohužel, odstín mi tak nesedl, že jsem ho na nehtech měla jednou a pak už jsem mazala do Greenwave a koupila poslední Natural Medium - světle růžový. Je to přesně ta barva francouzské manikúry, která na mě působí čistým, upraveným a zdravým dojmem a vracím se k ní už od střední školy (to se ještě nosily ještě navíc ostře bíle podlakované špičky, pamatujete? =D). Oproti Natural Tan tedy "nebe a dudy".

Široký a po obou stranách stejně mírně zakulacený štěteček u růžového Natural Medium

Nemohla jsem se dočkat prvního nalakování. Od předloňského podzimu, tedy po celou dobu těhotenství, jsem se nemohla k lakům na nehty ani přiblížit, protože mi strašně smrděly. Po narození Dračice jsem na to zase neměla moc myšlenky a když jsem se k lakování začala v lednu zase vracet, chtěla jsem i nějakou běžnou hezkou variantu nehtů např. na focení šminek, produktů na blog, nebo jen tak ven. První nalakování tedy proběhlo ještě ten den večer. Když jsem se chtěla ráno podívat na svoje hezky upravené ruce, tak jsem začala nadávat jak špaček - jen za noc (plnou kojení, ale jinak opravdu nenáročného převalování) se mi půlka nehtů odloupla od stran a některé měly oprýskané špičky. A to jsem nechávala lak zatéct pod nehet. CC je hrozně tekutý, tak si asi dovede představit, jaká byla práce se začišťováním a ještě ke všemu se mi pak přes noc lak takhle zničil?

1 vrstva Natural Medium

Říkala jsem si, že jsem prostě jen nějaká divná, tak to zkusím jinak. Abych to shrnula.. Zkoušela jsem jednu vrstvu, dvě vrstvy, zkoušela jsem nechat zatékat pod nehet, nenechat zatékat pod nehet, lakovat silnější vrstvu, lakovat slabší vrstvu, nehty těsně předtím odlakovat a tím odmastit, pak ruce i umýt mýdlem, každý den přelakovávat novou vrstvou (vydržela jsem jen dva dny, protože se na to nedalo koukat a loupalo se to ještě rychleji).. Zkoušela jsem všechno možné a lak mi prostě nevydržel déle jak dva dny. Pokaždé udělá to samé - začne se odchlípat od krajů, udělá se pod ním vzduchová kapsička a pak se celý kus odloupne, oprýsknou se špičky, někdy i prostředky.

Růžovák - 2 vrstvy


Normálně totiž funguje metoda zatékání laku pod nehet naopak v mnohonásobném prodloužení výdrže laku na nehty (a taky se uzavře nehet ze stran, aby k němu nepronikala vlhkost, nehet se neničil, neštěpil a lak neoprýskával apod.). Debakl s výdrží "pouze přes noc" lak ještě předčil poměrně nedávno, při chystání na veletrh Interbeauty. Poučena z předchozích zkušeností, lakovala jsem si nehty až ráno (na veletrh jsem vyrážela ve dvanáct). Když jsem si u jednoho článku prohlížela složení, koukám na nehet a půlka palce v tahu!

Oba odstíny, které jsem si kupovala - Natural Tan i Natural Medium - mi dělaly to samé. Natural Tan měl navíc zakulacený štěteček jen z jedné strany - asi chyba, ale lakovalo se s tím překvapivě dobře. U Natural Tan jsem až na abnormální tekutost neměla problém s jeho nanášením. Lakoval se velmi dobře. Řůžovka, oproti tomu, už měla poměrně obvyklý nešvar pastelových laků a to v podobě čárkování a bylo naprosto jedno, jestli jste lak daly v jedné nebo dvou vrstvách (u levnějších pastelových laků se mi to taky stávalo, ale stačilo přetřít druhou vrstvou a obvykle byla už krásně rovnoměrná, u CC nikoli). Nehtařky teď asi řeknou "No jasně, protože špatně pokládá štětec na nehet a dělá si tak za štětcem stopy, nebo tam toho laku dává moc/málo!".

Růžovák v 1 vrstvě v jiném světle


Ano, může to být mou chybnou aplikací, ale faktem je, že béžový lak to nedělal a tento už dělal kocoury slušné. Co jsem viděla fotky a slyšela stěžování Klárky z Claires petite obsessions, tak největší "kocour" na to byl právě nejsvětlejší mléčně bílý odstín Natural Light. Ta měla navíc velké trable (kromě jednodenní výdrže) i se štětečkem - zmetkem, který byl zřejmě vadným kusem, protože oproti ostatním krásně tlustým a dokulata zastřiženým v CC řadě měla mrzáčka v podobě vypelichané a tenké štětky). Takže co do výstupní kontroly produktů si zatím CC nevede nejlíp. Navíc, argument o nevhodné "neprofesionální" aplikaci mi nepřijde zrovna fér vzhledem k tomu, že se CC prodávají právě za účelem domácího používání.


*


Teď to shrnu do bodů, ať už se k něčemu dostaneme:
  • vydržel mi maximálně dva dny (obvykle však jen jeden), pak se začal odlupovat
  • rekordní NEvýdrž byla dvě hodiny
  • jakmile jsem lakovala ke krajům, začal se mi loupat nejdřív tam
  • zatékání laku pod nehet naopak podpořilo jeho rychlejší odlupování po velkých ploškách
  • jedna vrstva lépe přilne k nehtu, nehet s ní však není tak hezký (vlastně lak není ani vidět)
  • nedá se denně přelakovávat, dělá to rozdíly jak v barvě, tak ve struktuře laku a není to hezké
  • nejlépe lakovat na zrovna odlakované nehty (odmaštěné) - to vydrží i dva dny
  • na nohách vydrží i týden, ale nelíbil se mi efekt (jak nehty najednou splynou s kůží a vypadá to, jako bych žádné neměla)
  • matný vydrží pouze chvíli po aplikaci, pak se z něj stává klasický lesklý lak (mechanicky se ošoupe, nebo stačí "doleštit" krémem na ruce) - to mi bohužel dělá i speciální matující SpaRitualí topcoat
  • jako podlak pod barevný lak mi bohužel zkrátil životnost i toho druhého laku na max. 2 dny 
  • je abnormálně tekutý (nevím, jak ten bílý, ale růžový extrémně, víc než béžový)
  • super rychle zasychá
  • nepečuje, jak bych si představovala, viz níže

*


Resumé..
I přese všechno výše napsané jsem se vám původně chystala lak vychválit. Odstín Natural Tan ne, ten se prostě, dle mého, pro evropský trh nepovedl. Nehty většinou chcete mít hezké, světlé, čisté a ne jak ušmudlané od ořechových slupek.. Zato růžovoučký mě mile překvapil. Dělá super barvu i opečovaný a pěstěný vzhled. Navíc, beru v potaz, pro koho je tento lak dobrý a momentálně já, jako matka na pochodu, která má sice volný čas pro sebe, ale je rozkouskovaný po minutách během celého dne, tak si nemůžu lajznout dělat manikúru, která mi v kuse zabere hodinu. Dřív nebo později musím něco někde chytit, sebrat, uklidit, umýt, cokoli a zatím napůl nalakované nehty jdou do háje a mohla bych začínat od začátku.

To si tak nalakujete nehty v deset ráno a chvilku vypadají jak na titulní fotce a po 3 hodinách toto..

Taky jsem zjistila, že je to super hezký vzhled nehtů, až téměř instantní, jak na cesty, tak na nějakou akci, nebo na rychlé focení. Prostě nalakujete jednu ruku a než začnete lakovat druhou, už máte první prst zcela suchý. A takhle to funguje i ve druhé vrstvě! Prostě ideál! Když jsem si s tím lakovala nehty poprvé a právě si dolakovala poslední prst druhou vrstvou, Áňa něco shodila, já to chytla a normálně bych měla po laku, ale ani škrábanec, lak už byl suchý! Rychlost schnutí se vám bude hodit i na nohách, když se rozhodnete na poslední chvíli jít třeba do bazénu (známe ty hurá akce na horách apod.).



Já jsem si třeba na týden na hory vzala radši lahvičku odlakovače a tento lak, protože ráno jsem měla nové nehty za 5 minut, než jet bez laku, nebo riskovat, že se mi oprýská těžce dělaná manikúra, na kterou jsem stejně neměla ani čas (výjimečně jsem chtěla mít na horách nalakované nehty a neptejte se mě proč, já to nevím). A byla to paráda! Takže třeba na služební cesty, obchodní jednání, do kanceláře pro nenadálé schůzky.. No a potud je happyend, takže kdo nemá rád smutnější konce, nepokračuje dál ve čtení.


Lak by mi i za tu cenu, i přes výdrž pouhých maximálních dvou dnů, stál za to. Jenže.. Jak se zastoupení SpaRitual nechalo slyšet, že je potřeba k odlakovávání jen jejich odlakovače a že špatná výdrž laku tkví v tom, že se vlastně nejedná o lak, ale primárně o péči kvůli obsahu kyseliny hyaluronové.. Tak když už je řeč o jeho pečujících účincích.. Lak mám od veletrhu, tedy přes měsíc a od té doby ho stále používám. A bohužel, kvalita mých nehtů se mi velmi zkazila - nehty jsou křehčí, lámou se a třepí a kůžička je kolem nich dost rozcitlivělá, suchá, plná záděrek, které nemůžu vyléčit a dělají se pořád znovu a znovu.

Kde je lak na nehtech znatelně světlejší, jde o vzduchovou bublinu a lak už nedrží na nehtu a odlupuje se


Asi vás to taky napadlo, že? Když budu neustále odlakovávat nehty, je naprosto šumák, jestli je pak budu natírat péčí s kyselinou hyaluronovou, když to pak zase vezmu do dvou dnů acetonovým odlakovačem - svou daň si to vybere. A vybralo. A jo, i SpaRitual odlakovač je prostě odlakovač s acetonem, který vysušuje a pak nehty mohou vykazovat všechny výše zmíněné neduhy. Za mě tedy bohužel velké ne. Kdyby byl třeba slupovací, beru, myšlenka se mi zdá super, ale za zničené nehty mi to nestojí.

Na Insta se rozjela diskuze a už tam lítaly i tipy na podobné laky. Vypadá to, že trend CC "laků" letos zaplaví i naše regály. V drogeriích už můžete najít obdoby od Essence, Catrice a jedna z vás psala i perfektní tip na nový Barry M pečující lak alá CC Créme a je dokonce i matný, přesto nešmouhuje a výdrž má zatím výbornou. Tak uvidíme, třeba mezi nimi najdu i ten svůj ideál, který jsem v CC hledala a nenašla..



P.S.: Vím, že je to se mnou co do četnosti psaní článků dost bída. Bohužel jsem v tomto asi chlap a když jsem doma s Áňou, můžu dělat jakoukoli činnost mechanickou, ale přemýšlet nad poskládáním slov do kloudných vět se mi prostě nedaří. Proto píšu článek někdy i 20 dní (ehm, právě teď). Snažím se vám to ale vynahrazovat na Instagramu a FB, kde to žije velmi rušným aktivním životem, takže jukněte tam, jsem tam téměř nepřetržitě a v podobě kratších recenzí (jak maximum znaků na Insta dovolí) přispívám i několikrát denně..

Krásné jaro!!



Samoopalovací a pečující kosmetika ECO BY SONYA | ECO TAN

$
0
0


Opálení.. Pro někoho věc zcela všední, pro někoho dokonce zbytečná, ale pro někoho záležitost neobyčejná, která třeba dokáže zlepšit den i náladu a třeba zvýšit i sebevědomí. Já se řadím rozhodně do té poslední skupiny. A jako milovnice přírodní péče jsem hrozně ráda, že jsem našla značku, jejíž samoopalovací produkty nejen skvěle fungují, ale jsou i 100% přírodní. A navíc mi dodají krásný prázdninový pocit, i když venku prší nebo je zima. Dnes to tedy bude na téma samoopalování s Eco by Sonya a pro mě osvědčené tipy na aplikaci..

Příprava spolu s podklady na tento článek mi zabraly skoro měsíc a půl. To si vlastně můžete přesně i na den spočítat - se "Soninými" produkty jsem se poprvé seznámila na festivalu Evolution (veletrhu Biostyl, článek z něj zde). Klidně hned na začátku, bez jakéhokoli napínání, vám povím, že článek bude sršet nadšením, neutuchajícím opěvováním produktů a čistým pozitivismem. Možná právě proto, že jsem si udělala na produkty hned od prvního seznámení takto kladný názor, jsem chtěla vše pořádně prozkoušet. Svůj názor na "Soňu" vám tak píšu až poté, co mi zbyla v botelách od všeho cca půlka a zkusila jsem je v opravdu snad všech možných druzích aplikace a kombinacích. Tady vám jen shrnu, co nakonec nejvíce vyhovovalo mně a jaký postup se mi osvědčil.

A ještě malé vysvětlení.. Tímto článkem neříkám, že je hezká jen opálená pokožka. Mám ráda světlé typy, bohužel mezi ně nepatřím, takže jsem v zimním období místo krásné Sněhurky spíš jako zlobří verze Fiony - do zelena. Proto mám na sobě ráda aspoň trochu barvy.



O značce..

Na tuto samoopalovací kosmetiku jsem narazila náhodou na veletrhu a moje první dojmy z ní jste mohly číst buď v souhrnném článku z veletrhu (odkaz výše), nebo v krátkých postech na mém Instagramu a FB. A že jich na "Soňu" nebylo málo! Jen vám tak shrnu, co považuju na značce Eco by Sonya za podstatné. Bude to jen malé povídání, protože víc si můžete přečíst na stránkách českého zastoupení zde, nebo rovnou zabrousit na oficiální "Soniny" stránky sem.

Eco by Sonya pochází z Austrálie a stejně tak i všechny produkty, které se tam vyrábí (poslední dobou mám spoustu úžasné kosmetiky právě odtamtud - Aesop, Frank´s Body, téměř Antipodes - Nový Zéland, coby kamenem dohodil..). Vznikla, jak už to tak někdy u geniálních věcí bývá, naprostou náhodou - z emocionálního pohnutí. Když Soniné sestře diagnostikovali rakovinu kůže, začala prozkoumávat samoopalovací produkty na trhu (rakovina byla naštěstí v počátečním stadiu, ale se sluníčkem a opalováním na něm byl konec). Zatímco u nás je opalování "mimo sluníčko" ještě stále na nezdravé úrovni solárek, v zahraničí si už léta užívají nástřiku opalovacím sprejem (pamatujete na Rosse z Přátel - "One Mississippi, two Mississippi.."?!! =D). Ale ono ani samoopalování není tak neškodné, pokud se provádí často, pravidelně a na bázi syntetických látek pronikajících kůží do těla. Soňa chtěla pro sestru přírodní a neškodnou variantu opálení. A tak vznikla samoopalovací kosmetika Eco by Sonya.

No, nakonec jsem tu pohádku docela protáhla, ale nemohla jsem si pomoct. Je potřeba zmínit i kritéria, proč by člověk měl sáhnout radši po samoopalováku, než jít na solárko a proč sáhnout radši po přírodním samoopalováku, než po tom vyrobeném ze syntetických látek. A zde přiznávám, že jsem do solárka chodila roky. Skončila jsem s ním vlastně až po otěhotnění. Pak tu máme ještě jedno kritérium - cenové - které zase dělí přírodní samoopalováky podle kvality a pečujících účinků (to třeba dost podstatně odlišuje Soniny výrobky např. od levných "za pade" samoopalováků od Alverde). A kdo si potrpí na certifikáty, tato společnost je ověnčená hned několika. Kromě klasických Cruelty free, 100% Vegan aj. (pro více juk sem), obdržela v roce 2011 značka i vysoce ceněný a australskou vládou schvalovaný a mezinárodně uznávaný certifikát Organic Food Chain (ve zkratce - používají jen to dobré a nikomu a ničemu tím neubližují, ani po sobě nezanechávají spoušť).


Když mi po veletrhu dorazila doobjednávka tmavšího samoopalováku i spolu s dárky.. Byla to pecka!


U této značky se mi opravdu líbí, že nemá přírodu jen v popisu PR a že neuznává, co do složení, žádné výjimky. Sama Sonya Driver říká, že nemáte věřit žádným reklamním prohlášením a vždy si máte samy zkontrolovat složení (rozhovor s ní můžete zkouknout v tomto videu). U jejích produktů klidně můžete, najdete jen 100% přírodní složky, tečka. Žadný chyták. Takže místo syntetických potravinových barviv najdete kakao, bylinky, květinové a ovocné extrakty, heřmánek apod. Stejné je to i s vůněmi. Pokud čekáte nějakou šíleně voňavou parfemaci alá tropický ráj ve spreji, pak jste na omylu. Jako tropický ráj to všechno voní, ale velmi jemně a velmi věrně. Kokos voní jako kokos. Jako čerstvě vyloupnutý kokos ze skořápky, ne jako kokos, na který jsme zvyklé z tyčinek Bounty a přívoní Balea. Nejčastější ingrediencí je kokosový olej a kokosový extrakt, kakaové máslo, aloe vera, různé bylinné, květinové a ovocné extrakty.. Díky perfektnímu složení můžete všechny produkty používat jak na tělo, tak i na obličej. Dokonce i tu peelingovou rukavici, o které budu psát dále.. Jo a obaly a papír jsou recyklované a inkoust přírodní. Ha!

Eco by Sonya má příjemně ucelený a ne zbytečně rozsáhlý sortiment. Najdete v něm jen tolik, kolik na péči o pokožku potřebujete, byť svůj sortiment stále rozšiřují. Tahle specializovanost mi přijde lepší, než když se pak značka snaží pokrýt od dekorativky, přes pleťovou péči až po laky na nehty a pak většina z toho nestojí za nic. Kromě dvou tří věcí jsem vyzkoušela všechno a mé nadšení neopadlo ani po měsíci používání.. Ještě musím dodat, že od veletrhu mám ve sledování na Insta i ofiko stránky EcoTan (Eco by Sonya v novém kabátku), kde uvidíte i nové produkty, které se k nám třeba ještě nedostaly - např. repelent (ale co vím od českého zastoupení, "už jsou na cestě" =). Edit: Repelent už se prodává a já se na něj během akce chystám! A ještě jsem zapomněla dodat - složení je tak čisté a nekonfliktní, že produkty mohou s klidem používat i těhotné (samozřejmě podle individuálního zdravotního stavu - alergie apod).Je mi docela líto, že jsem tuto kosmetiku neznala loni, kdy jsem byla těhotná, protože jsem měla kvůli splašeným hormonům dost problematickou pokožku (zvlášť výstřih, záda a nohy) a tohle by z velké části pomohlo řešit i zakrýt, za co jsem se tak styděla (takže jsem i ve vedrech sahala po maxi šatech a byl mi opravdu hic!).

Jak to tak vidím, tento článek bude setsakra dlouhý. Takže ještě malé prohlášení, než se vrhnu už na samotné produkty. Jak jsem avizovala, na konci článku budou informace k domluvené slevě na nákup Soniných produktů na ecopure.cz (na stránky se můžete prokliknout pomocí ikonky vlevo tady u mě na blogu). Od tohoto českého zastoupení, které k nám "Soňu" dováží teprve od loňska (a díky jim za to) jsem dostala Invisible Tan a Water Tan a Natálce moc moc děkuji, protože jen prohloubila moje už dřívější nadšení z jejich produktů a naprosto sdílím její radost a chuť šířit povědomí o těchto produktech dál. Všechno ostatní, co v článku uvidíte, jsem si koupila za svoje chechtáčky a prosím, abyste si na to vždycky vzpomněly, když se vám bude zdát mé nadšení místy až neúměrné a třeba i podezřelé - já tu "Soňu" prostě žeru, takže jsem do ní i investovala a jsem za to ráda. A teď už jdeme na to!



Samoopalovací mléka WINTERSKIN a INVISIBLE TAN


WINTERSKIN (200 ml 925,- Kč) 
Winterskin je určen, jak už název napovídá, pro světlejší typy pokožky. Pokud je někdo bledule bledulovitá a samoopalovacích přípravků se bojí jak čert kříže, aby se ráno neprobudil jako Umpa Lumpa, nebo jinak nepatřičně flekatý a vybarvený, pak je pro něj tento krém ideální. Na veletrhu jsem se dlouho rozhodovala, zda koupit WinterSkin nebo InvisibleTan a nakonec to vyhrál právě Winterskin, jako rozumná a praktická volba (to, že to pak nebyla nejlepší volba pro můj odstín pleti je už zase jiná věc). Co do praktičnosti je totiž ideální pro všechny, které dosud samoopalovací kosmetiku nikdy nezkoušely, jsou velmi světlé typy a bojí se nepřirozeného zbarvení.

Efekt WinterSkin.. Vlevo ruka před, vpravo ruka po 4 vrstvách (stejně vypadá i po 1 vrstvě InvisibleTan)


Toto mléko totiž můžete narozdíl od InvisibleTan postupně vrstvit až do požadovaného odstínu (InvisibleTan můžete samozřejmě vrstvit také, ale je už po jedné aplikaci o hodně tmavší). Prostě před spaním natřete, ráno zjistíte, že byste chtěly být opálené ještě víc, tak večer ještě jednu vrstvu přidáte. Toho vrstvení jsem se trochu bála, protože některé samoopalováky mi po více aplikacích začaly flekatět. Tento je na vrstvení ideální! 

Winter Skin - složení


Sice se ukázalo, že klamu barvou, takže jsem potřebovala 4 vrstvy WinterSkin, abych docílila opravdu opáleného vzhledu (toho samého, kterého jsem dosáhla po jedné aplikaci InvisibleTan), ale aspoň můžu na vlastní kůži potvrdit, že vám ani tolik vrstev nezflekatí. A protože jednou z nejčastějších otázek, které jste mi posílaly, byla, zda koupit světlejší, nebo tmavší samoopalovák, snad to tímto článkem konečně rozkřísnu. Bledule tedy kupují WinterSkin. Jak opaluje se můžete kouknout i na foto zde (já mám své nohy momentálně opět v dezolátním rozškrábaném stavu, takže vám je sem fotit teď určitě nebudu). A koho by zajímala vůně, tak mému čumáku voní jemně a květinově a klasický samoopalovací čmuch jsem u něj nezaznamenala.



INVISIBLE TAN (150 ml 950,- Kč)
Toto mléko/krém je určeno pro středně tmavý až olivový typ pokožky. Berte to ale jen jako vodítko. Nebo to neberte vážně vůbec. Mě totiž právě toto určení tak zmátlo, že jsem místo toho vzala světlejší krém a pak litovala, protože na mě byl slabý. InvisibleTan asi určitě nebude pro úplné a celoživotní sněhurky (typ pleti). Všechny ostatní typy jej ale určitě užijí (zvlášť teď, kdy už začíná být pomalu léto). Zásadní rozdíl mezi Winter a Invisible je, že Winter je mírný a tmavého opálení dosáhnete až vrstvením (světlejší typy si tak můžou dobře korigovat intenzitu opálení), kdežto Invisible vám udělá z nulového opálení skok na středně tmavý tón pleti už po jedné aplikaci, nic mezi tím. Mně osobně stačí pro prázdninovou náladu a dobrý pocit ze sebe sama jedna vrstva InvisibleTan a když se potřebuju opravdu povzbudit (i samoopálení na mě totiž psychicky působí stejným efektem, jako sluníčko), tak si dám dvě vrstvy po sobě. Je to efekt jako po dovolené, ale pořád si pak nepřipadám uměle, jako solárková královna.


(Zdroj fota)



Taky bych to brala jako jasnou volbu pro ty z vás, které už se samoopalujícími produkty a jejich aplikací mají zkušenosti. Ty se pak správnou aplikací vyvarují í případných fleků (koncentrací nánosu krému) a nebudou se jí bát. Ono, upřímně, když to odfláknete, tak se můžete samoopalovat třeba celý život a pak si prostě jednou uděláte flek na ruce, protože si nerozetřete krém, nebo naopak ruce omylem vynecháte a budou bílé (protože na ně zapomenete - true story), zapomenete promastit kolena a jedno budete mít hnědé a druhé ne apod. Jen je potřeba se nebát a pokaždé si uvědomit, že se nejedná o permanentní barvu, ale že to už třeba pozítří bude splývat s okolní pokožkou. Takže moje rada, nebát se aplikace! A pokud se vám přeci jen nějaký flíček podaří, dobře jde zjemnit citronovou šťávou, nebo kašičkou z vody a jedlé sody. Co do pečujících účinků, přijde mi Invisible ještě intenzivnější než Winter. Jo a z tuby mi voní jako unisexový parfém, na kůži už se spíš rozvíjí do klasické samoopalovácké vůně, ale stále mi voní.


Invisible Tan - složení


To byly základní rozdíly mezi krémy a teď zde shrnu, co mají oba společné:
  • Oba jsou hustší konzistence, spíš připomínající gel/krém, než mléko
  • WinterSkin o poznání jemněji a víc květinověji voní, kdežto InvisibleTan už má spíš takovou univerzální krémovou přívoň
  • Oba při aplikaci voní a při roztírání bělí (prý je to tak schválně, abyste poznaly, kde jste již mazaly a co je třeba ještě rozetřít, což se mi zdá praktické, protože u ostatních samoopalováků je toto někdy řešeno přidáním pigmentu, který pak ale barví oblečení i vše, čeho se dotknete)
  • Krém sám o sobě nebarví, nešpiní tak oblečení, ložní prádlo, ručníky..
  • Oba krémy jsou určené i pro použití na obličej (zkoušela jsme na svém citlivém, smíšeném a na ucpávání pórů náchylném čumáku a je to bezpečné)
  • Doba působení na rozvinutí plné barvy opálení je 8 hodin (ideální tak je aplikace na noc, kdy máte zaručené, že nepřijdete do styku s vodou)
  • Oba krémy jsou po pár hodinách působení cítit (prostě jsou cítit jako klasický samoopalovák - WinterSkin jen velmi málo, až skoro nepostřehnutelně, InvisibleTan už cítím dost)
  • Krémy musíte pořádně rozmazat, pak se plně vstřebají a nebyla jsem po nich mastná ani ulepená
  • Oba krémy mají pro mě nečekaný a naprosto neuvěřitelný benefit v podobě péče o pokožku a její regenerace (rychleji se mi hojily ranky po holení i ty, co jsem si rozrýpala a kůži nádherně hydratovaly - cítila jsem je na kůži i druhý den večer - ve vaně mi o sebe klouzaly nohy =D) 
  • Opálení se vytrácí přirozeně a rovnoměrně (u Alverde mi šlo třeba do nepěkných fakt viditelných fleků) a ani při kumulaci vrstev nemá krém tendence flekatět - to mě na dosud poznaných samoopalovácích neskutečně štvalo 
  • Opálení má přirozenou barvu - do zlato-hnědé a fakt nedělá ani vzdáleně oranžádu připomínající "umpalumpovský" odstín
  • Oba krémy lze bez problémů vrstvit



Samoopalovací pleťové tonikum FACE TAN WATER (100 ml 800,- Kč)
Voní po geránii a růži. Sice obě tyto vůně moc nesnáším, ale tohle je jemné, až skoro květinové, příjemné a po absorbování už vůně navíc není ani cítit. De facto se jedná o samoopalovací tonikum, které se stejně jako tonikum nanáší (tedy na vyčištěnou pleť), nechá se vstřebat a pak pokračujete ve vaší pleťové rutině, tedy sérum, olejíček a krém (=> moje večerní rutina). Má dobrou skluznost, takže se skvěle jednoduše nanáší,díky čemuž ho stačí fakt maličko. Tonikum je určené přímo na obličej, takže pokud byste z nějakého důvodu nechtěly, nebo se bály, používat krémy i na obličej, můžete k tomuto účelu použít tonikum. Někde jsem našla dokonce noticku, že je vhodné pro všechny typy pleti (od citlivé až po problematickou) a že neucpává póry. A já to potvrzuji. Aspoň na mém čumáku, to nic neudělalo (ale to ani ty krémy).

(Zdroj fota)


A k čemu je tedy dobré mít ještě tonikum, když můžu pohodlně použít na obličej krém? No, tak mě osobně napadlo hned několik důvodů. Například, že pokud se v noci i jen lehce zpotím, může mi krém zalézat do vrásek na krku. Nebo, že na můj obličej může bý krém moc hutný a můžu mít pocit, že se mi pod ním pleť potí (ale to jsem nezaznamenala). Nebo, kdyby se některá z vás nechtěla vzdát svého běžného krému, ale nechce ho dávat ještě přes ten samoopalovací. Anebo prostě proto, že je aplikace vodičky pomocí vatového tamponku čistší, jednoduší a na přesnost aplikace a rozetření méně náročná. Tonikum moc hezky hydratuje, tak cca minutu trochu lepí (než se vsákne), pak už zbyde jen hladká pleť. Jednou jsem se kvůli tomu pak zapomněla na noc natřít i krémem. Co do intenzity je na tom zhruba stejně jako InvisibleTan. Tedy, namažu tělo krémem, pleť tonikem a ráno mám všude jednotnou barvu opálení. A budu se tu opakovat, ale stejně jako u samoopalovacích krémů výše a u Kokosového tělového mléka, jsem zaznamenala patrné regenerační účinky na pleť - rychleji se mi hojily neplechy a pleť byla hezčí, taková opečovaná.


Face Tan Water - složení

Ještě je dobré podotknout, že z důvodů častějšího namáhání pleti obličeje (mytí, masky, peelingy, odličování), je pro udržení intenzity zbarvení dobré aplikaci cca po třech dnech opakovat. Takže za mě.. Tonikum není nezbytně nutné, ale je to taková příjemná nástavba, pokud se "samoopalujete"častěji. A mně osobně je na pleti příjemnější než samoopalovací krém. Co se týče jeho efektu, vypozorovala jsem, že má barva opálení tendenci skrývat flíčky a pigmentové skvrny. To byla jen poznámka pro ty, které si na obličej samoopalovací přípravky nedávají - že je to velmi nečekaný a příjemný bonus. Jo a kdybyste byly zvědavé, zda se dá tonikum použít i na celé tělo - jo, dá, zkoušela jsem to, nepadne na to ani moc produktu, dobře a jednoduše se nanáší a aplikace je oproti krémům super rychlá. Bohužel však nemáte moc kontrolu, kam jste už vodičku nanesly, nebo ne (na obličeji tu malou plochu uhlídáte, ale na těle už to jde hůř), pak vzniknou neopálené bílé fleky, nebo naopak moc koncentrované hnědé. A ruce budete mít díky super vstřebatelnosti hodně zabarvené, protože už to nepůjde smýt. Ale přijde mi, že na těle dělá ještě o stupeň tmavší barvu než InvisibleTan.




Aplikace aneb Jak se to osvědčilo mně

Zde zazní i to, co běžně najdete v doporučeních "Co nedělat před aplikací samoopalováku a během ní", takže mějte na paměti, že je to postup, který ze všech možných pokusných druhů aplikací vyšel jako pro mě nejvíce vyhovující s opět pro mě nejlíbivějším výsledkem. Což znamená, že každý to dělá po svém, každému vyhovuje něco jiného a berte to jako tip na možnou aplikaci, ne jako nakázanou jedinou správnou cestu.

Na přímém denním světle je to špatně vidět, ale celý hřbet ruky zůstal bílý, protože jsem ho zapomněla natřít

  1. Nejdříve provedu celou mou pleťovou maskovací rutinu (abych si to opálení pak např. několikerým smýváním masek a peelingem hned druhý den nevyzmízikovala)
  2. Poté si udělám peeling těla, oholím si nohy (podle většiny návodů byste přesně tyto kroky měly dělat aslespoň s denním předstihem - já to zkoušela a mělo to na mě spíš negativní efekt, kdy se mi krém usadil k čerstvě rostoucím chloupkům do pórů a byla jsem celá tečkovaná jak oškubaná slípka)
  3. Po sprše se celá namažu hydratačním tělovým mlékem - používám "Sonino" Kokosové tělové mléko - moc hezky se vůní i účinky se samoopalovákem doplňují (tento krok se mi osvědčil jako nejspolehlivější prevence proti flekům, který mi zajistil rovnoměrné rozvrstvení samoopalováku - od té doby, co jsem začala "před mazáním mazat" se mi už nedělají fleky)
  4. Celá chodidla i s prsty, ruce i s prsty (včetně dlaní - mastná vrstva nepropustí barvivo a nezbarví vám ruce), kotníky, lokty, zápěstí, kolena, podpaží i pupík namažu nějakým mastným mazáním (momentálně mažu šlehaným bambuckým máslem s mangem od Karethic) - v místech, kde se kůže krabatí, shrnuje, nebo ohýbá, má krém tendenci zalézat a pak tam taky dost kontrastně zhnědne
  5. Samoopalovacím tonikem navlhčím tamponek a natřu celý obličej, oblast uší i krk
  6. Natřu celé tělo (natírám normálně rukama), vynechávám jen oblast plavek na prsou (páč by měla ráno Áňa asi hnědý obličej), na kotnících a prstech na nohou vše pořádně rozetřu, podpaží vynechávám, tam by se ani sluníčko normálně nedostalo (a díky mastnému balzámu, který jsem aplikovala dřív, docílím plynulého přechodu světlého podpaží s opálenou kůží na pažích)
  7. Roztírání, aspoň mně, dává docela zabrat a pak mě vždycky bolí ruce. Roztírám až do vstřebání krému, takže nikde nenechávám zaschnout ještě bílé šmouhy od krému
  8. Pořádně mýdlem vydrbu ruce a nejlíp i kartáčkem kolem nehtů (když se pořádně nevymyjí zbytky krému, můžou způsobit efekt alá loupání ořechů)
  9. Když už vím, že si nebudu namáčet ruce, vezmu dva vatové tamponky, rozetřu mezi nimi větší hrášek krému a každým tamponkem pořádně rozmažu po hřbetu každé ruky (od nehtů k zápěstím a raději se ještě několikrát vrátím, aby byl krém dobře vmasírovaný - pro mě je kritická právě oblast zápěstí, která často končí buď bílá, nebo naopak tmavší než okolí)
  10. Hotovo! A teď už se jen po dobu následujících 8 hodin vyhýbat vodě. Opět - vlastní zkušenost - po nakrémování jsem si omylem ohodila stehno vodou, když jsem si umývala ruce. Jen jsem lehce poťupkala ručníkem, abych nesetřela krém a šla jsem spát. Ráno jsem koukala na bílou neopálenou šmouhu, která tam po vodě zůstala..


A tady jsem si prozměnu po aplikaci tak dobře umyla ruce, že mi na zápěstí zůstal viditelný pruh =D

    Ještě doplním, že pokud budete nános opakovat, pak je dobré před aplikací opět vydrbat kůži peelingem, abyste se zbavily zbytků předchozího opálení a měly zase rovnoměrný nános. Nic se však nestalo, když jsem na to zapomněla. Ten peeling samořejmě nepoužívejte, když budete chtít druhý den aplikovat další vrstvu pro zintenzivnění opálení (to byste si ho zase zdrhly a byly byste na začátku =). Aplikace zabere asi 5 minut, když se s tím fakt mažu, takže to není žádné drámo. V podstatě to trvá tak dlouho, jak rychle si dokážete natřít tělo normálním krémem.




    Výdrž a efekt samoopálení

    Co vás asi bude zajímat nejvíc, je výdrž a celkový vzhled.. Tak za mě to působí opravdu velmi přirozeně a toho důkazem je i to, že si můžu aplikovat dvě vrstvy InvisibleTan pro opravdu intenzivní opálení, ale přesto se cítím dobře a ne kříklavě (kdo mě znáte, víte, že přirozený vzhled mám ráda i v líčení a barvách na oblečení, takže bych pro nějakou oranžádu, nebo křiklavou do očí bijící nepřirozeně hnědou nikdy nebyla). Na trhu je spoustu jiných typů i značek samoopalováků, zvlášť poslední dobou vídám jednu značku poměrně často a všude, díky blogerské kampani. Ale ať jsem zkoušela všemožné krémy, spreje, vodičky, pěny, kosmetika od "Soni" mi vyhovovala nejvíc. Jako jo, vidíte, kam pěnu/krém/mléko nanesete (protože se do nich přidává většinou pigment, nebo barvivo), ale u Sonya produktů taky, jen to vyřešila přirozením roztíráním krému do bíla (dá se toho docílit např. přidáním určitých druhů másel, vosků apod.), ale bez barviv, která by pak až do smytí zanechávala všude stopy.

    Na přímém denním světle po 1 aplikaci InvisibleTan (vlevo Po, vpravo Před)


    A co se týče výdrže.. Intenzivní zbarvení mi vydrží cca tři dny po aplikaci (+ dvě sprchování), pak se tak o 30 % zjemní. To pak vydrží další 3 - 5 dní a pomalu se vytrácí. Do týdne už mám cca 50 % barvy oproti původní aplikaci. Nutno však dodat, že pak mi tento opálený "stain" vydrží klidně i další týden navíc. Pro udržení intenzity barvy bych musela mazat každé 4 - 5 dnů, ale nechávám to cca jednou za týden, nebo jak jsem zrovna ne/líná mazat. Mám pocit, že když jsem měla aplikované ty 4 vrstvy WinterSkin, barva mi vydržela intenzivní skoro týden. Více aplikací tedy umocňuje a prodlužuje i dobu opálení. U InvisibleTan je deklarovaná výdrž nějakých 7 - 10 dní. Ale záleží to na mnoha faktorech - jak máte suchou kůži, jak dlouho se sprchujete (nebo koupete ve vaně), jak si často holíte nohy, jak hrubou používáte žínku na mytí apod.. A já se rácham hodinu ve vaně téměř ob den.

    Sonya nabízí i produkty "Po opalování", které díky obsahu jemných přírodních mycích a pečujících látek prodlužují dobu opálení.. Kromě sprchového gelu a pěny v obřích baleních (a jsem ráda za pumpičkový aplikátor, byť u pěny v ne moc praktickém provedení) tu najdete i Peeling s himalájskou solí, deodoranty, peelingovou rukavic aj. Navíc, o barvu na pokožce je třeba dobře pečovat - nenechávat kůži vysychat, pořádně mazat, aby nedocházelo k rychlejšímu šupinkatění a olupování svrchní vrstvy odumřelých buněk, což sebou vezme i barvu. A dobře hydratovaná a namazaná pokožka vyniká intenzivnější a hezčí barvou a déle trvajícím zbarvením.



    Jemná sprchová pěna Foaming Body Wash (375 ml 800,- Kč)
    Svěže bylinkově voní - po rozmarýnu a mátě. Je to opravdu echt bylinková vůně, takže nečekejte žádné ovocné ani papací podtóny. Jemností složení i použitými bylinkami mi trochu připomíná sprchový gel Antipodes, ale tento mi o hodně víc voní. Vůně nadchne ty z vás, které se sprchují ráno a potřebují pořádně občerstvit, protože spojení citronové trávy a máty dokáže po ránu pěkně nakopnout.  

    Spolu poprvé ve vaně.. Pumpička není klasická, ale je potřeba přidržovat lahev i druhou rukou, takže já osobně ocením spíš tu u klasické gelové verze Body Washe.


    Pěna je opravdu velmi jemná (s čím mám trochu problém, protože je tak jemná, že už moc necítím, že bych se myla), dovedu si představit, že díky hotové pěně už nemusíte používat žínku (ani to moc nejde) a díky jemnému mytí dlaněmi vlastně nenarušujete tolik barvu opálení, protože pokožku nebudete zbytečně dřít.  Pěna je ideální pro někoho, kdo nepotřebuju moc mydlící konzistenci (třeba milovnice mycích olejů apod.), já jsem si s ní moc nesedla. Mám ráda trochu víc klouzavý mydlivý pocit. 

    Foaming Body Wash - složení


    Časem vyzkouším ještě originální Body Wash - gel. Pořád se mi totiž líbí ta myšlenka, že je složením tak jemný, že jej můžete používat na obličej, na tělo, na vlasy a navíc celá rodina - tedy i děti. A půllitrová botela mě opravdu láká.




    Tělové mléko Coconut Body Milk (500 ml 950,- Kč)
    Tak z tohoto jsem vážně unešená. Pečuje a hydratuje ještě víc, než to dokážou samotné samoopalováky. Tomu jsem až nevěřila. Nemám problém s extra suchou pokožkou. Aspoň ne od té doby, co jsem přestala před pár lety úplně používat cokoli se sulfáty. Vlastně se po koupeli ani nemusím nutně mazat a nic mě nepne, nešustí, nesvědí, jako dřív. Stejně se mi ale s některými tělovými mazadly stávalo, že jsem se ráno probudila a měla třeba šupinky. Nebo jsem si mohla nohy uškrábat, jak mě svědily. Hodně se mi to stávalo s krémy pouze na bázi olejů, nebo s čistými oleji (byť jsem je dávala na mokrou kůži) a s lehčími mléky od Alverde, Weleda, apod.. Po Sonya kokosovém mléce mám nohy namazané ještě dva dny na to (za účelem tohoto pokusu jsem obětovala i sprchování). 

    (Zdroj fota)


    Mléko navíc nádherně jemně voní, asi jako byste udělaly z kokosového mléka a oleje puding - kokosově ale nasládle přesto přirozeně jako čerstvý kokosový ořech. Miluju tu vůni! Jo a i přes mega pečující pocit se mléko hned vstřebává (mamča ho zkoušela a reptala, že se roztírá do bíla, než se vsákne, ale oproti samoopalováku je to jen pár vteřin, takže mi to vůbec nevadí), nelepí a kůže je po něm heboučká (dělají to zřejmě ty vosky a je to opravdu úžasně příjemné). Pokusně se s ním mazala kamarádka s velmi suchou pokožkou a byla z něj nadšená. Takže suchá a zralejší kůže ho velmi ocení.


    Coconut Body Milk - složení

    Moje pokožka ho oceňuje také, ale.. Po pravidelném používání mám pokožku hladší, pevnější (když kůži zmáčknu mezi prsty, už se mi na ní neudělá malí vějířek vrásek) a prostě mi připadá hezčí. Mám z ní dobrý pocit. Vypozorovala jsem však, že když používám toto mléko každodenně, je na mou pokožku už trochu moc vyživující a začnou se mi dělat drobné pupínky (jako při zarostlých chloupcích) na pažích a stehnech. Když jsem koukla na složení, musím uznat, že za to asi můžu poděkovat glycerinu hned na druhém místě a hned mi docvaklo, že těch pár nových neplech na zádech bude mít na triku taky on. Prostě jsem náchylná na ucpávání pórů nejen na obličeji, ale bohužel i na těle. Začala jsem tedy Kokosáčka střídat s jinými mazadly a problémy přestaly. Takže jen upozornění pro ty, které na to také trpí - je možné, že na vás bude působit stejně, jako na mě.




    Exfoliační rukavice Extreme Exfoliant Glove (550,- Kč)
    A tohle mě dostalo. Když jsem si přinesla rukavici z veletrhu, v podstatě jsem si nad nákupem klepala na čelo, že jsem byla ochotná vyhodit 5 stovek za rukavici. Zdála se mi to jako blbost. No jo, jenže já ji pak jednou vyzkoušela. A dostala mě! Je to ta nejpraktičtější, nejjednodušší, nejrychlejší a nejpohodlnější forma peelingu, kterou jsem kdy vyzkoušela. Je z velmi drsného přírodního materiálu (bohužel na origoš ani českých stránkách jsem materiál nenašla a na krabičce to má přelepené českou etiketou, ale píšou, že je přírodní), proti sklouzávání zakončená gumou. 


    Jak na to tak koukám, že by byl materiál nějaká speciálně upravená bavlna? (zdroj fota)

    Rukavici používám jednoduše na mokrou pokožku se sprchovým gelem. Takže se umyju a vypeelinguju zároveň. Podle výrobce se prý dá použít i na sucho. Peeling vám poskytně poměrně drsný a pro mě hrozně příjemný. Např. ve srovnání s cukrovým (větší nestejnoměrně velká zrníčka, která se hned rozpouští), nebo se solným (dosud mnou nejoblíbenější forma peelingu, ale rukavice je stále o stupeň lepší), nebo s kávovým (rukavicí nezasviníte vanu a voníte podle vámi zvoleného sprcháče, nebo bez přívoně peelingujete jen vodou, kávový šmuk moc nesnesu), se pro mě rukavice ukázala jako několikanásobně lepší. Jo a ještě se mi líbí, že po jejím použití nemusím hned umývat vanu, abych se nezabila, jak obvykle po peelinzích s oleji klouže. Jasně, je to pálka a zdá se to jako zbytečnost, já jsem však zjistila, že nákupu fakt nelituji a naopak ji využívám víc, než když jsem musela sahat po solných peelinzích (a důkazem toho je, že mám doma už dvě balení Soaphoráckého peelingu a ještě jsem kvůli rukavici ani jedno neotevřela!!).




    Kokosový deodorant Coconut deodorant roll-on/sprej (125 ml 490,- Kč)
    Teď už jen rychlá zmínka o tomto doplňkovém artiklu.. Jak už jsem vám psala na Instagramu a FB, Kokosáčka jsem si kupovala už na veletrhu a naprosto mě okouzlil svou velmi jemnou, ale naprosto pravou vůní kokosové dužiny. Navíc, když jsem koukala na složení, podobá se spíš nějaké drahé pleťové pečující vodě, než deodorantu. Pokožku hyratuje, lehce ochladí, zklidní, po holení neštípe a jemně voní po kokosu.

    Ten objem je na deodorant tak nezvykle velký, že mi snad vydrží i na další rok.


    Pro ty z vás, které by o něj měly zájem a chtěly víc info.. Nepoužívám ho jako deo - držák, se kterým jdu v 30°C běhat se psem. To jsem zkoušela a vůní je tak jemný, že jsem ho ze sebe necítila. A já mám ráda jistý pocit, že když jsem zpocená, tak voním. 

    Coconut Deodorant - složení


    Používám ho tak třeba na večer pro zklidnění pokožky po holení, nebo jen tak přes den, na nákupy, prostě vždy, když vím, že se nechystám podávat upocené výkony. A myslím, že až se oteplí, bude skvělý třeba k vodě, na pláž, na dovču apod..


    *

    AKCE - SLEVA 10 %
    A teď to důležité pro vás. S Natálkou - zástupkyní e-shopu jsme se pro vás snažily vymyslet co nejvyužitelnější akci a protože soutěže o výrobky probíhají na jejich FB stránkách poměrně často a navíc by byla obdarována pouze jedna z vás (výherkyně), domluvily jsme se na 2denní slevové akci na celý nákup. Při objednávce na ecopure.cz tedy do poznámky zadáte heslo "MITSUUKO10" a dostanete 10% slevu na celý váš nákup. Akce platí pro všechny objednávající, které použijí tento slevový kód a bude tak z toho mít "něco" každá.
    Od veletrhu byl sortiment e-shopu už 3x kompletně vyprodaný, ale co jsem koukala, tak ve středu 18. května dojde k plnému doskladnění všech produktů a pro zájemce jsou již otevřené předobjednávky (takže už můžete s klidem objednávat). Sleva je platná po dobu dvou dnů, tedy od pondělí 16. května od 10:00 do středy 18. května do 10:00.

    *  


    Jak jste na tom se samoopalováním? Preferujete přírodní složení i v těchto produktech?

     Zdroj titulní foto.

    Aktuální péče o pleť | Léto 2016

    $
    0
    0

    Sice stále panuje aprílové počasí, mění se teploty, tlak, kroupy v pařáky a naopak, ale pleť už si vyžádala změnu ze zimní péče na letní, takže si už od konce dubna chrochtá novou rutinou. Některé produkty jsem dopoužívala a nahradila novými, které už přes měsíc zkouším, některé jsem dokoupila, protože se jich nedokážu vzdát..

    Navíc, už zase začalo přibývat otázek na mou aktuálně používanou péči, nebo na způsob aplikace a vrstvení některých produktů, takže zřejmě přišel už i čas na tento aktualizační článek mé pečující rutiny. A úmyslně píšu pečující, protože masek se mi od posledního článku nashromáždilo víc a budou mít větší prostor v samostatném článku.

    Ve zkratce pro ty, které to tu neznají nebo jsou tu nově. Blog jsem začínala před několika lety s velmi problematickou pletí. Dělaly se mi podkožní velmi bolestivé boule, které se léčily někdy i několik týdnů a pak po nich zůstávaly další měsíce tmavší fleky (jizvičky). V té době jsem začínala i s přírodní péči a po všem možném zkoušení a hledání vhodné péče jsem si perfektně rozcitlivěla obličej a musela jsem na čas zklidnit. S touto anabází začínám úmyslně, protože mi poslední dobou začaly chodit maily s dotazy od nových čtenářek na produkty, které už nepoužívám, nebo jsem je používala jen určité období, dokud mi sloužily a pak jsem s nimi přestala (viz článek o Biofázích Nobilis Tilia).

    Je asi každé jasné, že se pleť s počasím, ale i přibývajícím věkem mění. Do otěhotnění (loni na podzim) jsem měla pleť smíšenou se sklony k ucpávání pórů a občas problematickými excesy. V době těhotenství, zvláště ve druhé polovině, se mi pleť uklidnila. Měla sklony k zánětům, ale už nebyla ani mastná, ani suchá, prostě normální. Po porodu jí chvilku trvalo, než se znormalizovala a když se tak stalo, dost mě překvapila její změna ze smíšené k sušší smíšené. Zvlášť v zimě jsem s tím bojovala a kdybyste měly podobné problémy, můžete se inspirovat v tomto článku. Tolik co do historie.



    Aktuální stav pleti
    Momentálně mám pleť až nezvykle pěknou. Toto období trvá už cca dva měsíce. Řekla bych dokonce, že ze smíšené pleti se přesunula víc do povahy pleti normální. Nijak zvlášť se nemastím, náchylná na ucpávání pórů jsem stále, ale už se snažím vystříhat ucpávajících složek a nepoužívám je (když mi neulítne nějaký experiment s novou složkou). Náchylná k tvoření problematických excesů je moje pleť stále, ale zřejmě jí teď velmi vyhovuje rutina a čištění, takže se mi sem tam něco utvoří, ale jde o jednoho dva jedince, se kterými je do 3 dnů rychlý konec. Póry mám viditelné nejvíce v oblasti nosu a tváří, ale už jsou tak o půlku menší, než byly loni. Asi vím, co za tím vězí, ale k tomu se dostanu později. Teď mám pleť tak hezkou, jako už dlouho ne - makeup nenosím a korektor už jen pod oči. Prostě jsem s pletí fakt spokojená.

    Už jen doplním, že z tohoto klidného stavu, vlivem silného větrného počasí, vedra, nebo studených skoků, občas vypadnu a pleť se mi lehce vysuší, s čímž zatočím během jednoho maskovacího rituálu a je hotovo. Řekla bych, že zásadní je pro mou pleť správné a efektivní čištění (mám to ověřené - stačí si dva dny po sobě ráno nevyčistit pleť a je hotovo, hned se mi něco nepěkného vytvoří, krupičkou počínaje, neplechou konče). Většinu z vás možná překvapí i to, že mám docela hydratační a nakonec i vyživující rutinu čítající poměrně dost pečujících vrstev (zvlášť na noc) a to jak v zimním, tak i v letním období. Už poslední dva roky se mi osvědčilo nevynechávat olejíček na noc pod krém i přes letní měsíce a myslím, že to má i velký vliv na  vyrovnání funkce mazových žlázek a prostě se už přes den tak nemastím. A teď už k té rutině..





    Ranní péče


    Juliet is back!! Rozjasňující mycí gel Juliet jsem opět zařadila do své péče a vyhodila tak ze sedla lehké čistící mléko od Kimberly. Mléko bylo skvělé a na další zimu ho pořídím znovu, ale na léto mi přijde už trochu zbytečně pečující, zvlášť po ránu. Navíc, Juliet má pro mě po ránu tak nakopávací a návykovou vůni (zelené jablko a kardamom, ale mně to voní po ananasu), že jsem se jí už nemohla dočkat. Ještě stále jsem nebyla schopná se dokopat k dopsání článku o Juliet. Už jsem o tomto gelu napsala tolik střípků na IG, FB, do článků.. že se mi zdá nějak zbytečné na něj psát samostatný článek. Ale jak tak čtu vaše dotazy, asi o něm ještě popřemýšlím, protože to vypadá, že ho zde dostatečně nevychvaluju natolik, aby bylo poznat, že je to má několikaletá mycí stálice a vždy vám na smíšenou pleť doporučím k číštění právě tento.

    Vlevo nové balení s novým složením (o tom až v jiném článku), vpravo původní balení, které mi přijde roztomilejší..


    Ke gelu přibylo jedno zařízení, které používám od ledna a právě jemu přičítám největší podíl na změně mé pleti. Vy, které mě sledujete na IG, už víte, že za touto změnou je Foreo mini. Nejdříve jsem si v lednu pořídila "dospělou" verzi Luna v provedení pro smíšenou pleť a po pár měsících jsem její bonusový anti-age efekt přenechala své mamče a koupila si tu mini verzi. Prosím, neplést s verzí Luna play, která je jednorázová, postrádá dobíjecí konektor a je cca na 100 použití. Má i jiné provedení masážní části a je celkově asi poloviční velikosti. Ze začátku jsem využívala i anti-age masáž, ale neviděla jsem jiný výsledek oproti té béžné čistící masáži, tak jsem toho nechala. Více o tom až v samostatném článku, ať tu neskáču z recenze do recenze.

    Foreo Luna mini (kupováno se slevou na Douglas online)


    Mokrýma rukama tedy nanesu gel na pleť, čímž ho i trochu napěním, vezmu Foreo a provedu cca minutovou masáž. Poté obličej opláchnu studenou vodou a po osušení (speciálním ručníkem k tomu určeným, který měním cca po týdnu - kvůli bakteriím apod.) přestříkám tonikem. Momentálně mám tonikum smíchané z levandulové a citronové pleťové vody od Karla Hadka a z kapiček Diochi. Vody jsou v poměru 1:1 a kapiček pro potřeby smíšené pleti dávám v poměru na 200 ml základu 20 kapek Diocel Biominerál, 4 kapky Astofresh, 5 kapek Diaflex Biobalzám. Funguje to jako lehce póry stahující, jemně po bylinkách a větrovkách vonící tonikum. Protože jsou jeho zásoby díky koncentraci kapiček snad nekonečné, rozhodně s ním nešetřím a přestříkávám celý obličej, dokud  není úplně mokrý (je mi to hrozně příjemné a zároveň si užívám i lehké aromaterapie). O Diochi kapičkách taky chystám pár řádků, do té doby mi klidně napište, kdybyste je chtěly zkusit a potřebovaly vědět dávkování pro jiný druh pleti (- pro suchou, normální, nebo aknózní a mastnou je jiné dávkování).

    Kouzelné kapičky Diochi (některé jsou určené i k vnitřnímu použití)


    Jakmile se tonikum vstřebá, vmasíruju do něj Rozjasňující sérum od Kimberly Sayer. Když jsem ho zkoušela loni poprvé, trochu jsme spolu bojovali. Pořád jsem si nebyla jistá jeho kladnými účinky a zda mi nezanáší póry. Tak ne, nezanáší, už jsem si to za poslední rok dostatečně ověřila a vyzkoušela. Pokud by vás na séru nalákal název "Brightening" (jako mě), tak si uvědomte, že je to čistě přírodní záležitost a jako takové to přírodním složkám trochu dýl trvá, než "to" rozbalí a vy uvidíte účinek. Dnes jsem právě začala 4. lahvičku séra za sebou a spíš než pro bělící účinky, ho stále kupuju pro jeho hydrataci, kterou dodá v dostatečném množství a i přes svou lehkou krémovou konzistenci pleť nezanese ani nezatíží a můj čumák ho prostě miluje. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč bych sérum za Ł25, které ani po celé vypoužívané lahvičce nedělá, co slibuje (tedy nebělí), kupovala pořád dokola. Jo a nějakých zesvětlujících účinků jsem si všimla až teď, po 3/4 roce používání. Jako hydratační sérum pro smíšenou a mastnou pleť ho však můžu doporučit všema deseti a kdybyste o něj měly zájem, na Lovelule bylo ještě tento týden k sehnání s akcí (při nákupu nad Ł30 za Kimberly produkty dostanete mandlový peeling v plném balení zdarma - kód FACE).

    Už 4. butela Rozjasňujícího séra Kimberly Sayer


    Ani nečekám na vstřebání séra a ihned přemáznu obličej klasikou - Mistrem Zinkem a krk Jako Pírkem. Rozděluji to tak schválně.. Zinkový krém díky obsahu oxidu zinečnatému používám především pro hojení a prevenci zánětlivosti pleti (navíc má i lehce matující efekt), což za prvé na krku nepotřebuji a za druhé nechci krk vystavovat možnému vysušování ze strany "zinku", když to není nutné. To samé platí, pokud mám na obličeji nějaké přesušené partie, např. vlivem rýmy v okolí nosu, nebo na tvářích od sluníčka apod. Na ta místa pak aplikuju buď kombinaci zinkového krému s Jako pírkem, nebo jen samotné Pírko. Píšu to tak proto, že většina i komerčně prodávaných krémů na léčení problematické pokožky může vysušovat i partie, které léčit nepotřebujete a pak tím i zbytečně trpí. Nejjednodušší pak je hojivý krém aplikovat lokálně a vhodně kombinovat s hydratačním.

    Oční sérum MaterNatura (seženete zde)


    Málem bych zapomněla na oči!! S očním okolím jsem nikdy problémy neměla. Nemám nijak zvlášť velké vrásky, netrpím na kruhy ani otoky. Normálně si vystačím s dobrým hydratačním krémem a stačí mi to. Poslední roky ale čím dál víc používám rozjasňující korektory pod oči, protože se mi to prostě víc líbí a obličej pak vypadá zdravěji. Poslední měsíc tak používám Rozjasňující sérum pod oči od MaterNatura, který mě docela překvapil, protože mám pocit, že mi spodní část, kam jej aplikuju, opravdu trochu rozjasnil (je to vidět v poměru k tmavosti očních víček, která ničím nemažu a výchozí barvu měla stejně tmavou jako pleť pod očima). Ještě je brzo, abych na něj měla už utvořený názor, ale zatím jsem s ním spokojená. Navíc mě překvapilo to náhodně zjištěné mírné zesvětlení a pak ta úžasná unisexová vůně (což se asi majitelkám citlivých očí moc pozdávat nebude), která mi evokuje pánské sportovní sprcháče na dovolené u moře.

    Oční krém se zeleným čajem (opět rozjasňující, jak koukám) od Skin Blossom


    Pokud to nepřeženu se sérem, vstřebává se do minutky a na něj nanáším oční krém Reviving eye cream od Skin Blossom. Dostala jsem ho v rámci loňského letního Lovelula beauty boxu a když jsem se konečně dostala na dno tomu zázvorovému 30ml krému, viz článek o zimní rutině (fakt nespotřebovatelné množství - a to jsem půlku odpumpovala mamče!!), vystřídal ho tento. Řeknu to takhle - dělá, co má - hydratuje a namaže, tečka. Nijak nevoní, je v praktické pumpičce, když ho dám moc, zůstávají po něm bílé šmouhy, které se dají do kůže jen vklepat. Dobře se na něj aplikuje korektor, nijak se neroztéká ani nezlobí. Nedělá však nic extra zásadního, pro co bych si ho chtěla pořídit znovu. Myslím ale, že pokud chcete přírodní hydratační, nemastící, přesto účinný a neparfemovaný oční krém, jukněte po něm, všechno splní dokonale. Ještě podotknu, že jedinou potíž, kterou s očními krémy mám, je, že některé mi ucpávají póry a dělají se mi po něm mílie (viz oční krém Antipodes, nebo Lush). Tento to nedělá, tak mu nemám co vytknout, ale nemám na něm ani co zázračného vytknout, jestli si rozumíme..


    Tím končí ranní rutina, jejíž sepsání mi zabralo asi o dvě hodiny déle, než trvá ve skutečnosti to všechno na sebe namazat (=> necelých 5 minut i s masáží Foreem). Libovolně pak můžu aplikovat minerální makeup, tekutý makeup, nebo BB krém a pokračovat dál v dekorativní fázi, která je poslední měsíc díky nebývalé čistotě pleti dost minimalistická a zabere stejně dlouhou dobu.





    Večerní péče


    Vždy začínám samostatným odlíčením očí micelárkou Bioderma Sensibio H2O. Všechny určitě znáte, máte/měly jste a používám ji k tomuto účelu už od 15 let, což je víc jak polovina mého života, takže nemá cenu ji tu dál rozebírat. Pokud mám opravdu silný nános makeupu, stahuju ho micelárkou pomocí velkého vatového tamponu tzv. nanečisto, ještě před dvojím čištěním. Pro tyto účely jsem zkoušela ušetřit a pořídila si na to micelárku od Mixy (měla jsem dvě - pro citlivky a ve verzi s panthenolem) a za mě je to naprosto zbytečné vyhození peněz, protože si neporadila (narozdíl od Biodermy) s půlkou krémových stínů, linek, nebo řasenek, které vlastním a to nemám skoro nic ve voděodolné verzi.

    Bioderma Sensibio H2O - už jsme spolu dlouhých 17 let..


    Oproti zimní rutině jsem tu letní opět vylehčila a vrátila do ní Vyrovnávací mýdlo Mádara (opěvovala jsem ho už v tomtočlánku). Jak jsem na IG házela upozornění na změnu složení, tak po čase používání toho s novou recepturou myslím, že trošku víc vysušuje (absence oleje, místo něj už jen extrakt) a zanechává lehký povlak na pleti, který tedy smývám druhým krokem čištění. Navíc i rychleji ubývá a celkově s ním už nejsem tak spokojená jako s původním. A kdo by chtěl vyzkoušet tu fialovou čistící verzi Mádara mýdla - ta mě vysušovala už v původním složení a nyní opět změnili recepturu, takže při dosazení do rovnice "nová receptura = horší účinky" se dá očekávat, že to už bude stát vůbec za starou belu.. (aspoň teda pro potřeby mého obličeje).

    Pokud jsem neměla na pleti makeup, který bych teď z pleti mýdlem dočišťovala, použiju  Foreo a provedu opět minutové čištění s mýdlovou pěnou. Mýdlo udělá hutnou krémovou pěnu, takže to s ní jde perfektně. Pokud potřebuju pleť před masáží ještě umýt od zbytků makeupu, pak Foreo používám až s druhým čištěním, které je s opět navrátivší známou - Caudalie čistící pěnou. Po dopoužívání prvního balení pěny (zhruba v době dopsání článku o zimní rutině), jsem pak zkoušela mycí gel od Sukin, který jsem měla nachystaný už pěkně dlouho. Mohla jsem si to odpustit, protože jsem se s gelem vůbec neskamarádila a po třech dnech ho odložila mezi přebytky na poličku a načala druhé balení Caudalie pěny.

    Caudalie čistící pěna a nová (nahoře) i původní verze (dole) Vyrovnávacího mýdla Mádara (taky tu vidíte tu do očí bijící změnu "k lepšímu"??!)

    Po téhle rychlé střídačce mi došlo, že Caudalie pěna je vlastně fajn - jemně čistí, naprosto nevysušuje a hezky završí čistící rutinu, kdy pleť zanechá jemnou, nepnoucí a takovou akorát připravenou na následující péči. Pokud "foreeuju" až s Caudalie pěnou, tak to dělám se zavřenýma očima, protože pěna utíká po celém obličeji a už to není zas takové labůžo, když v očích začne štípat.

    Následuje hydratace pleťovou vodou. Naprosto jsem se zamilovala do Růžového hydrolátu od Záhiru, který mi naproso božsky voněl. Růžové vůně obecně moc nesnáším - zatím jsem našla jen tuto jedinou, která mi nesmrděla a nebolela mě z ní hlava. Voda úžasně osvěžila pleť a zároveň hydratovala a její vůni jsem měla před spaním moc ráda. Bohužel je jen ve 100ml balení, které mi vydrželo cca 3 týdny a byl konec. Než se dostanu zase k další, zkusila jsem už slavnou Okurkovou vodu od Soaphorie (miluju okurkovou vůni, ale tato mi voní po čerstvé dýni, ne po okurce a s pletí mi vůbec nic nedělá). Zatímco jsem si stěžovala, že u Záhiru má pleťovka "jen" 100 ml, u Okurkové Soaphorie vody jsem ráda, že má jen 50 ml a že jí byl brzy konec. (Okurkovku jsem nekupovala, dostala jsem ji od čtenářky - moc děkujuuuu!! - na vyzkoušení i s tou Slaměnkovou a jsem ráda, protože už mě koupě žádné z těchto vodiček neláká..)

    Okurková voda - znovu nechci, Růžová voda Záhir - bomba a chci aspoň litr do zásoby!, Šalvějová voda MaterNatura - opravdu desinfikuje a jako ranní voda pleť i příjemně osvěží a lehce stáhne póry


    Momentálně na večer používám Šalvějový hydrolát od MaterNatury a sice mi dost silně bylinkově zavání, ale na pleti je moc příjemný. Bohužel mi každý večer nedochází to, že šalvěj má přirozené adstringentní účinky (póry stahující), takže je vhodná spíš na ráno. Naštěstí nevysušuje, naopak hezky zklidňuje a má i desinfekční a protizánětlivé účinky, takže přes noc pomáhá zahojit, co se přes den občas vyskytne. Její plný potenciál bych využila asi opravdu až v tu chvíli, kdy si vzpomenu použít ji ráno. A já si jednou vzpomenu! Nebo si to napíšu..

    Teď trochu ve zkratce, ať se neopakuju. Po vstřebání pleťovky mažu pleť opět hydratačním sérem Kimberly, pod oči nanáším nejdřív rozjasňující sérum, po jeho vstřebání i oční krém. A nyní přichází na řadu olejová fáze.. Do dlaně si 2-3x stříknu před chvilku používanou pleťovku a do loužičku kapnu 4 kapky olejíčku.

    Momentálně používaný Černuchový olej Záhir (olej z čeného kmínu), už dopoužívaný Sacha Inchi od Health Link - do krémů fajn, ale účinky pro přímé použití na obličej se tomu od Primavery nevyrovná. Nakonec Opunciový olej Záhir - pro můj ksichtík moc vyživující, nechávám si ho jako super péči pod oči..


    V zimě jsem ještě používala Sacha Inchi od firmy Health Link a řeknu vám, takhle s odstupem jsem opravdu zaznamenala rozdíly v kvalitě a zpracování olejů různých značek. Když mi došel můj dříve používaný Sacha Inchi od Primavery (aka Oříšek Inků a podrobný článek o něm najdete zde), nahradil ho Arganový olej od značky Arganeol, který jsem dostala k recenzi (omlouvám se za velký skluz s recenzí, ale je stále v pořadí). Dřív jsem zkoušela argaňáky různých výrobců, ale nic mi to nedělalo, tak většinou po pár dnech letěl do kosmetické kuchyně na vaření. Tento ale byl jiný. Fungoval na stejném principu jako Sacha Inchi od Primavery - hojil, hydratoval, neucpával, prostě skvělý olej! 50 ml mi vydrželo přesně půl roku a když jsem ho poté nahradila "Oříškem" od Helth Link, byla jsem v šoku, že mnou dříve zavrhovaný argan najednou funguje líp jak milovaný "Oříšek". No a tolik asi k oleji Health Link, který opravdu nedosahuje stejných kvalit jako ten od Primavery a k Arganeol argaňáku, který se zase ukázal jako úžasně fungující regenerační olejíček i pro zánětlivou smíšenou pleť.

    Momentálně, abych to olejově ještě trochu zamotala, jsem vyřadila z péče poslední dva týdny používaný čistý Opunciový (= kaktusový) olej od Záhir, protože se ukázalo, že můj ač 30+ obličej si s jeho vyživujícími schopnostmi stále neví rady a je na něj příliš. Kaktusák jsem tak zase dala odpočívat  jako speciální péči o oční okolí (tam mi kupodivu vyhovuje skvěle) a zařadila nově Černuchový olej (opět Záhir). Zatím jej používám cca 3 dny, takže nemůžu nic moc říct, snad jen, že velmi silně a nezvykle voní jako černá leštěnka na boty z dob mého dědečka (takové to rybičkové otáčecí kovové otevírání, pamatujete?) a je na hraně, zda mi to je ještě příjemné, nebo už mi to intenzitou trochu vadí. Účinky má mít naopak silně protizánětlivé a je speciálkou na mastnou pleť, tak snad zase na mě nebude až moc lehký. Pokud jo, zakončím své olejové pokusy se Záhir argaňákem (už čeká v kosmetické špajzce na svou chvilku slávy), se kterým by to už mělo být bez problémů, coby s univerzálním regeneračním olejem pro všechny typy pleti.

    Na olejíček dávám ještě své obvyklé hydratační krémové kombo, tedy Zinkový krém na obličej a Jako Pírko na krk. Pak už si jen vypucuju zuby ajurvédskými pastami (opět jsem se vrátila ke svým milovaným z tohoto článku), vyndám čočky, rty přemáznu balzámem Reve de Miel (za mě je to stále top balzám, ať si půlka blogosféry klidně juchá nad jinou kelímkovou novinkou) a po půl hodině padám z koupelny. Brnkačka, no ne? =D



    Co vy a staré/nové/staro-nové kosmetické lásky? A taky se k některým produktům neustále vracíte?



    Hojivá a zklidňující měsíčková mast se zinkem | DIY

    $
    0
    0

    Tato mast vznikla, jak už to u mých každodenních zázraků bývá, zcela náhodou a naprosto mě ohromila svým okamžitým a opravdu až zázračným účinkem. Její výroba je velmi jednoduchá, obsahuje 4 ingredience, je nabitá přírodními v bylinkách a máslech přirozeně obsaženými účinnými látkami a můžete ji použít třeba na spáleniny od sluníčka/sporáku, kožní podráždění, záněty, vyrážky, suchá místa, nebo třeba po holení.

    Včera jsem házela na Instagram foto Ániných zad před a den poté, kdy od namazání mastí a projevení se účinky dělilo pouhých 8 hodin. Minulý týden byla asi tři dny po sobě vedra, kdy se teplota vyšplhala až k 37°C. Áňa je dítko poměrně neposedné, takže furt lítá, nebo se koupe v bazénku na balkoně, nebo sedí v kočáru a projíždíme se po venku (spíš k večeru, když už se dá venku existovat). Prostě je věčně v pohybu, takže mě překvapilo, když se jí po několika krátkých spáncích udělala v místech, na kterých spala nejčastěji (na zádech a pravém boku) vyrážka. 

    Proto jsem to ani nepřikládala na účet zpocení, ale nejdřív jsem promýšlela, jestli to nemá z nějakého druhu ovoce a zeleniny a nejedná se tak o potravinovou alergii. Poslední týden totiž dostala poprvé v životě avokádo a špičku rohlíku. Nezdálo se mi to, ale vyloučit jsem to nemohla. Pak jsem si všimla, že vždy po probuzení je to nejhorší, po umytí vyrážka opadá, až se téměř vytratí. Pak ale přijde další spánek a je to horší než předtím. 

    Áňa v té nejhorší svědivé fázi "PŘED"

    Abych rovnou odpověděla na možná vznikající dotazy (na IG i na FB padly) - Áňa nebyla a není pod žádnou medikací, já také ne, stravuju se kvalitně a převážně zdravě, Áňa je plně kojená, jí převážně zeleninu a ovoce a myju ji čistou vodou. Jen pokud je opravdu zpocená nebo špinavá (hlína, záhony, tráva, jídlo apod.), tak ji vydrbu v jemné Alverde mycí dětské emulzi. Mažu ji buď zbytky Alverde dětského tělového mléka, nebo svou lanolinovou mastí (hlavně pozadíčko =D).. Takže z nevhodné kosmetiky to taky nemá. No, prostě jsem musela vyloučit všechny možnosti, než jsem zakotvila u toho zpocení z horka. A bohužel se jí to po jedné fakt tropické noci zhoršilo natolik, že vyrážka lehce natekla, zčervenala až působila jako klasická kopřivka a začalo ji to i svědit, protože se drbala a drbala. Zkoušela jsem na ni tu lanolinovou mast, ale ta kvůli obsahu pokožku mastícího a zatěžujícícho lanolinu moc vhodná nebyla - spíš se pod ní potila ještě víc. To, co na zadeček funguje jako skvělá ochrana před vlhkostí, to na potničky fakt nezabralo (pod plínky a na rychlé hojení a jizvy je však dokonalá a návod najdete zde). Vyzkoušela jsem i uklidňující hydratační sprej od Salcury. Nic nepomohlo.. Až tahle mast. A to po jednom namazání! Pro zvýšení účinků a zklidnění pokožky jsem ji ještě před spaním vykoupala v ovesné koupeli (rozemlela jsem si 100g ovesných vloček, umixovala s vodou a přidala do vany - pokožka potom byla krásně vláčná a hebká).

    A teď už k té mastičce.. Áně je rok, takže jsem do ní použila pouze jemné účinné látky a bylinky. Pokud budete chtít mastičku udělat pro starší děti, nebo pro sebe, můžete do ní přidat třeba kvalitní Levandulový éterický olej (už leta kupuji jedině tento od Karla Hadka - mám ověřeno, že je opravdu kvalitní a velmi účinný), který podporuje hojení, zklidňuje a navíc potlačuje i svědění, nebo další jiné látky. Já se tu radši držela jednoduchosti. 


    Ta samá oblast zad po jednom namazání a po 8 hodinách spánku. Foceno hned po probuzení.

    Proč bambucké máslo? Protože promaže, ale nezmastí, dobře se vstřebává, regeneruje a pečuje, je velmi jemné a vhodné i do pečujících přípravků o citlivou dětskou pokožku. Kupuju po kilech nerafinované a v BIO kvalitě zde (a doporučuju koupit rovnou aspoň kilo, protože je to skvělé máslo, v perfektní kvalitě, krásně voní už samo o sobě a užijete ho buď samotné, nebo na úžasné maceráty, o kterých si povíme dál). 

    Proč měsíček? Měsíček lékařský, jak už napovídá jeho název, je léčivkou, která léčí záněty, ničí viry, snižuje otoky, je antimikrobiální, s protiplísňovými a protizánětlivými účinky, napomáhá uzavírání kožních ran a podporuje obnovu nových tkání. V bambucu navíc nádherně voní! Právě jsem ho dosbírala.. Pokud máte takový poklad na zahrádce, jděte pro nůžky a ostříhejte zralé květy hned teď. Nejlepší sběr je právě okolo poledního, kdy je vlivem sluníčka koncentrace účinných látek v květu nejvyšší - prostě jsou dostatečně nabité a připravené ke sběru. Suší se pak na vzdušném a stinném místě. /sušený měsíček můžete koupit zde/

    Proč zinek? Kolik už jsem toho napsala o zinku! Oxid zinečnatý, dále už jen "zinek" je naprosto dokonalý lék na hojení kožních zánětů a poranění pokožky. Napomůže potlačit svědění pokožky, uklidní pocit pálení, léčí kožní záněty i vyrážky. Ne nadarmo se přidává téměř do všech dětských mastí na opruzeniny. Může však, při dlouhodobém používání a při zvýšené koncentraci v krémech lehce vysušovat, proto ho do preventivního mazání "na zadek" nedávám, tam si vystačím s lanolinovou mastí. /OZ kupuji zde/

    Proč mandlový olej? Protože je dostatečně jemný, že jej snese i dětská pokožka, svými pečujícími účinky skvěle doplňuje předchozí zmíněné složky, pomáhá regenerovat, dobře se vstřebává a potlačuje i svědění a podráždění pokožky. Nejlepší je v kvalitě lisované za studena (LZS). Já jsem přidala meruňkový olej, který je vhodný také, ale třeba vlastnost "proti svědění" už nenese.. Použila jsem meruňku, protože mi akorát došel mandlový LZS a už jsem měla jen lisovaný za tepla, ale chtěla jsem využít všechny dobré látky obsažené v LZS olejích. V masti je čistě jen pro svou tekutou konzistenci, která naředí bambucké máslo, aby se cílový produkt lépe aplikoval. Proč však nevytřískat i z toho nějaké dobroty v oleji obsažené, že.. /Mandlový olej mám odsud, Meruňkový olej odsud/


    *



    Macerát v bambuckém másle

    Na netu, v knihách i recepisech najdete spoustu různých způsobů macerací za tepla. Můžete macerovat v horkovzdušné troubě (tam se mi trochu hůř hlídá teplota), ve vodní lázni, můžete macerovat v rozmezí 40 - 55°C a můžete macerovat téměř cokoliv. Také si můžete vybrat, zda budete macerovat zcela sušené bylinky, nebo jen den zavadlé (čerstvé se moc nedoporučují, protože obsahují hodně vody, která se pak může kazit - jistotou jsou sušené). 

    Macerace za tepla vám vlastně nahradí 6týdenní macerační proces, který se obvykle používá při klasické maceraci v olejích. Já jsem potřebovala macerát co nejdříve, navíc v bambuckém másle, díky jeho tuhému stavu, nemůžete macerovat jinak než za tepla. Tato macerace pak trvá 8 - 10 hodin, na jejímž konci vás čeká macerát k okamžitému použití. Pokoud popužíváte sušené bylinky, pak bude mít macerát dobu trvanlivosti takovou, jakou má sám o sobě nosný základ, v mém případě tedy bambucké máslo. Z toho důvodu se pro macerace i záměrně volí oleje a másla s nízkou oxidací (caprylic, bambuc, babassu, kokos, jojoba), v opačném případě budete musít konzervovat. Oleje konzervuju CO2 Rozmarýnovým extraktem, maceráty na bázi vodní složky s obsahem glycerinu do 60 % klasickým Cosgardem (víc jak 60% obsah glycerinu se má za samokonzervační), lihové nejsou třeba konzervovat vůbec.

    Já jsem si zvolila maceraci na plotně ve vodní lázni, do které jsem položila velkou zavařovací sklenici naplněnou kusy bambuckého másla. Na sporáku mám rozpětí 1-9 a využila jsem pouze stupně 1-2, kdy "2" dosáhla cca 54°C a použila jsem ho hned ze začátku pro rozpuštění másla a pak už jsem zmírnila na stupeň "1" (odpovídá teplotě cca 44°C), na kterém jsem celý den macerát udržovala. Nesmíte přepísknout teplotu, abyste se neochudily o účinné látky jak z měsíčku, tak z másla. Snad v žádném návodu, které jsem četla, se autoři neshodli na jednotné teplotě, tak jsem se snažila to alespoň udržet v uváděných rozmezích.


    Nabraná mast (vlevo); Po pár vteřinách rozteklá do mléčné konzistence (vpravo)



    Macerát často mícháte a po pár hodinách si můžete všimnout, že vám kuchyň a později i byt provoní jemná až sladce oříšková chuť měsíčku a másla. A já si přitom myslela, že měsíčkové masti jen smrdí, jak jsem na ně byla zvyklá z obchodů. Holt, důležitá je i nosná látka, ve které macerujete a bambucké máslo funguje jako opravdu skvělý nosič vůní (třeba kokosový olej už přehluší vůni bylinky svou typicky kokosovou vůní - dokáže mi tak změnit vůni i některých krémů, když nepoužiju ten rafinovaný, nebo deodorizovaný). Pro mě je bambuc prostě mistr a budu se ho držet. Z macerátu, jeho účinků, vůně i rychlosti přípravy(oproti 6týdennímu procesu) jsem byla tak mile překvapená, že jsem hned druhý den macerovala i levanduli a to byla panečku paráda. Už pokukuju po dalším bejlí.

    Po 8 - 10 hodinách směs zceďte a ještě bylinky promačkejte přes plátýnko (já ho doma neměla, takže jsem použila pár kávových filtrů). Čekala jsem, že máslo bude sytě žluté, ale chytlo jen nažloutlou barvu. Levnadulový macerát byl zase nazelenalý. Vůně v něm ale zůstala. Část macerátu zpracujeme dál v následujícím návodu na mast, zbytek si uzavřete do dózy nebo kelímku a dejte do ledničky, aby rychle zchladlo a vytuhlo. Pokud necháte bambucké máslo ztuhnout přirozenou cestou při pokojové teplotě, utvoří se v něm tvrdé hrudky, které se nejenže blbě rozpouští,a le jejich roztírání natož na podrážděné kůži je doslova za trest. Díky rychlému zchladnutí a ztuhnutí se hrudek vyvarujete a máslo bude mít jemnou konzistenci.


    *


    Měsíčkové mazání se zinkem

    A teď už návod na samotnou mast. Je to opravdu mega jednoduché a to nejtěžší už máte za sebou - měsíčkový macerát. ;)

    Budete potřebovat:

    60g macerátu
    10g OZ (oxid zinečnatý)
    30g mandlového/meruňkového oleje

    Pokud budete pracovat ještě s teplým macerátem, tedy rozpuštěným, pak vám stačí opravdu vše jen smíchat. V případě, že budete používat už ztuhlý macerát, budete ho muset ve vodní lázni při velmi mírné teplotě rozpustit a pak až přidat olej a OZ. Zinek pak doporučuju předem namlít buď v tříštivém mlýnku, nebo alespoň rozemnout v hmoždíři. Pokud nevlastníte ani jedno, zabalte ho do pevného igelitového sáčku a párkrát ho přejeďte válečkem na nudle, nebo flaškou.

    Vše promixujete a máte hotovo. Když směs ihned po promíchání zchladíte, zinek by měl zůstat ještě dobře rozptýlený a ne spadnout ke dnu. Pokud si to však chcete posichrovat, nechte směs v ledničce chvilku zatuhnout a až se do ní bude dát udělat prstem ďůlek, vše vymixujte třeba ponorným tyčákem a opět nechte zatuhnout. Mast se dobře nabírá, není tvrdá jako samotné bambucké máslo. Při styku s teplotou pokožky pak taje do konzistence mléka a perfektně se roztírá. Plně se vstřebá do pěti minut a kůže po ní pak krásné nasládle a oříškově voní až do umytí. Na kůži má, kromě zklidňujícího a hojivého účinku i změkčující efekt. Klidně použijte mazání na ošetření pokožky po holení.


    Blogo-asistent už opět v plném pracovním nasazení..

    Jsme teď s malou na prvních týdenních prázdninách na venkově, takže sběrem měsíčku to jen začalo a jsem ráda, že jsem vám sem stihla sepsat aspoň úplný návod v podobě článku, protože posty na IG i FB jsou dost znakově omezené a po několika marných pokusech, kdy jsem se nedostala dál než k výčtu potřebných surovin jsem radši zasedla k bloggeru. Teď už nahrávám článek, vypínám a letím za děckama ven. Asi budou na oběd špekáčky a grilovaná cuketa.. =)


    Mějte se krásně!!!

    Pleťové masky | Jaké ANO

    $
    0
    0

    V maskách jsem si udělala pořádek už před nějakou dobou. Mám je všechny v jedné polici pospolu. Starých a plně nefunkčních kusů jsem se zbavila, některé ležáky mi tam však stále trůní, přesto radši než po nich, skoro vždy sáhnu po mé stálé pečující trojici - enzymatickém peelingu, poté po čistící masce většinou z ajurvédských bylin a jílů a nakonec i po něčem na hydrataci, po čem však stále ještě pátrám. Dnes tedy povídání o maskách, které bezmezně miluju pro jejich účinky a příště zas o maskách, které mi doma jen leží, protože jsem po nich tolik toužila, ale nefungují mi..

    Jestli se mi dneska podaří dopsat a zároveň publikovat tento maskovací souhrn, bude to makačka. Těch masek mám totiž dost, o většině z nich dosud nevím, co si myslet a to málo, co točím stále dokola, už znáte z mnoha postů na FB i IG. Byť jsem o mých maskovacích stálicích nepsala snad tři roky, tak se o nich dost často zmiňuju např. v rámci článků o denní pleťové rutině a nějak nevím, co bych o nich ještě vypisovala do samostatného postu. Asi by toho bylo dost, ale jejich neustálým používáním už jsem s nimi natolik sžitá, že jsem na jejich účinky zvyklá a beru je za samozřejmé. Do reality mě pak vždycky dokáže vrátit nějaká maska typu GlamGlow, 3min maska Decleor, momentálně propíraná Radiance Face Mask od BALANCE ME apod.. A já si najednou říkám, jaká je škoda, že o těch opravdu fungujících a mně perfektně sloužících tu není ani pořádna zmínka. Tak tedy dnes..


    Moje pleť
    Smíšená pleť se sklony k ucpávání pórů a tvoření boulí po vyšším obsahu látek jako jsou glycerin, silikony, alkohol, vitamin C nacházející se ve složení. Což může napovědět, že má i velké sklony k přecitlivělým reakcím. Pleť se mi však osypává i po pro jiné dost nekonfliktních složkách jako jsou kokosák, sezamový olej, olej z pšeničných klíčků, kakaové máslo, kukuřičný olej apod.. Tvorbou mazu v T-zóně už moc netrpím, ale na vysušování a podráždění dost a pokud se dostanu do styku byť jen na chvilku - v čistící masce - např. se zmiňovaným glycerinem, po jejím smytí se mi do druhého dne udělá krupička, pár černých teček a čistící efekt je ten tam. Při dodržování kvalitního čištění pleti 2x denně a vyhýbání se rizikovým složkám mám v celku v pohodě pleť, kterou nemusím poslední měsíce ani kamuflovat makeupy.


    Moje požadavky na účinky
    Chci takovou masku, aby byl nejlépe okamžitě vidět její efekt. Zároveň však nesmí dráždit, musí být na obličeji příjemná, nesmí smrdět (syntetickými přívoněmi apod., čímž vyřazuju i např. všechny plátýnkové masky Dizao, které nejsou za prvé složením nic extra, za druhé mě na pleti pálily a za třetí mi smrděly a byly velmi nepříjemné). Měla by se i dobře smývat, což byl třeba velký problém u masek od Ilcsi, jejichž popisky sice nikde nepsaly o tom, že by byly slupovací, ale na tváři zasychaly do slupovací vrstvy, která se pak ale nedala sloupnout. Z obličeje jsem ji pak slupovala klidně i dalších 30 minut po milimetrových proužcích. Když jsem je chtěla podle návodu jen smýt vodou, protekla mi kohoutkem snad celá vana, než se mi to podařilo. Masky to byly sice úžasné, voňavé, příjemné a i docela pracovité, kvůli jejich sundávání je však nechci už ani vidět. Leda že by k nim byla přibalena i kosmetička, která by je sundávala za mě (měla jsem dýňovou, višňovou, rakytníkovou, sírovou, medovo-bylinnou a už nevím, jaké další).



    *


    Můj postup


    Protože chci mít pleť po maskovacím rituálu vyčištěnou, vypnutou, zdravím zářící, zároveň i hydratovanou a příjemnou  na dotek i na pocit, už dávno jsem přestala hledat jeden ideál typu 3v1. Taková maska prostě neexistuje. Ani nemůže, protože o každý druh z vyjmenovaných účinků se starají jiné složky a ty najednou jaksi nepracují (rozhodně ne správně). Postupuji tedy ve třech krocích:

    1. Příprava na masku v podobě peelingu 
    2. Čistící maska
    3. Hydratace + závěrečná péče



    1. Příprava na masku v podobě peelingu




    Naprosto nejlépe mi funguje enzymatický peeling a pokud ho vysadím byť jen na 2 týdny, je to na mé pleti znát. Mým stálým a největším oblíbencem zůstává:



    Regenerační Enzymový Peeling Pudr, KNEIPP
    Je jemný k citlivé pokožce a přitom za sebou nechává jemnou, vyhlazenou a vypnutou pleť bez jakéhokoli podráždění. A to po pouhých 10 minutách účinkování. Jednoduše si nasypete malé množství do dlaně (na obličej i část krku stačí množství viz foto), druhou namočenou dlaní jen promnete, čímž dostanete krémovou a lehce pěnivou konzistenci, kterou jen rozetřete po obličeji. Já přetírám i oblast obočí (dřív byla u mě hodně problematická a není přesně od doby, kdy si už tolik nevytrhávám obočí plus ošetřuji maskami i tuto oblast). Vrstva okamžitě průsvitní a zasychá. Smývá se velmi rychle a jednoduše a ten účinek tam prostě je hned. Stojí cca 280,- Kč, dá se sehnat v některých lékárnách, ale já kupovala online zde. Vzhledem k množství na jednu masku vám butelka vydrží, počítám i dýl jak rok..? Já ho používám opravdu pravidelně od začátku tohoto roku a jsem teď cca ve 3/5.



    Je to jediný "enzymák", po kterém nejsem červená a který má okamžité účinky (a to ho porovnávám se všemi mými dříve zkoušenými - Elemis, Mádara, Glow Tonic Pixi, Ilcsi i s těmi v chystané druhé části tohoto článku). Protože mám od těhotenství sklony k tvoření pigmentových skvrn, dávám si majzla na jeho použití v slunných dnech. Když ho však vynechám z pravidelné péče, pleť ztrácí jas a začíná se ucpávat, proto ho používám i přes léto (vím, že se to nemá) a to vždy navečer, kdy mají následovat zamračené dny a ještě to pak sichruju SPF30. Když zapomenu na SPF, má to bolestivé následky.

    Na celý obličej plus krk stačí toto množství, fakt, nekecám


    - Bohužel, můj citlivý čumec zase nesnese velkou dávku kyselinek (takže sbohem Pixi.. Ozkoušeno a potvrzeno =/), takže je střídám, teď se podržte, s mechanickým peelingem. Iwi z MakeupMania to krásně vystihla, když někde k mechanickým peelingům pronesla něco na způsob, že teď nejsou v módě. A měla pravdu. Kolik let říkám, že mi na přecitlivělý čumák nesmí mechanická zrníčka peelingů, protože pleť nejen poškrábou, ale i poničí a velmi rozcitliví. A já se přesto zamilovala do mechanického peelingu..

    *

    Creamy Face Scrub, FRANK BODY
    On je totiž jiný.. Sice to působí jako strašné klišé z filmu alá červená knihovna, ale je to pravda. Frankův peeling je totiž v základu hodně krémový, tu peelingovou část v podobě kávových zrníček ignoruju a nepoužívám ho tak. Přesto dokáže účinky směle konkurovat enzymáku od Kneipp. Ve složení má totiž tolik aktivních látek, že pleť i bez využití jeho obrušující funkce zjemní, vyhladí a rozjasní. Hlavně ten hebounký efekt je tam dost znatelný.  A voní jak čerstvě namletý mák na knedlíky.



    Množství o velikosti většího lískového oříšku si rozmatlám po pleti (velmi jemně, abych nebrousila), pak namočím prsty a lehce a jemně promasíruju (nepeelinguju, spíš jen zapracovávám krém do pleti). Nechám působit někdy až 3 minuty, ne víc - zrudnete! káva přece jen dělá své, někdy smývám okamžitě (foto jako důkaz mám někde na FB i IG). Pleť je hned po smytí heboučká a jemná. Překvapivě mi na pleti nevadí obsah kokosáku ani kakaového másla. Kupován za €19,95 zde (poštovné zdarma))




    2. Čistící maska




    V naprosté většině případů sahám buď po jedné z práškových masek Khadí, nebo po jílovce od Aesop. Občas si pak vzpomenu na Revitalizační masku od Dr. Hauschka, kterou z nějakých nepochopitelných důvodů považuju za hydratační a mám tak tendenci ji dávat jako třetí krok, to samé Auru od Antipodes.. Ale když potřebuju čistit = viditelný výsledek a silné okamžité účinky, pak sahám po jistotách v podobě prvních dvou zmíněných. Zbylé mám ráda pro jejich rozmanitost, nebo vůni, ale čistící účinky už mají jemnější.

      *


    Parsley Seed, AESOP
    Pecka, pecka, pecka! Ze začátku jsem z ní byla lehce rozpačitá, ale po dvou použitích si mě získala. Má silnou květinovo-kořeněnou vůni, jako spojení geránia a anýzu a z obličeje voní po celou dobu působení. Nevím proč, ale překvapilo mě, že je to jílovka. Na složení jsem se nekoukala a když jsem na ni dostala na Jahodě slevu, rovnou jsem házela do košíku, ale složení jsem si nevšímala.



    A ona je to klasická zasychací jílovka. Vlastně tak moc klasická není. Perfektně se nanáší i v tenké vrstvě, připomíná spíš krém, ale zasychá jako jiné jílovky a účinkuje také tak. Dovedu si představit, když ji necháte působit dýl jak  20min (přičemž doporučovaných je jen 15), že suchý čumák může pořádně stáhnout.



    Miluju ji pro její super rychlé a pohodlné smývání - jako když si umýváte obličej čistou vodou - nepotřebujete nic drhnout, maska se vám rozpustí pod rukama a neudělá ani bordýlek na umyvadle. Miluju ji pro její okamžité čistící účinky, ke kterým si ještě přičtěte stáhnutí a zmenšení pórů a vyhlazení pleti. Miluju ji pro její zvláštní vůni, která dost připomíná voňavý repertoár Dr. Hauschka produktů. Ve světě anglických youtuberek byla před pár lety slavná a celou tu dobu jsem ji toužila vyzkoušet. A teď, co se mi ji konečně podařilo zkusit, nedokážu pochopit, proč ji na prvních místech v oblíbenosti nahradily jiné..



    Srovnávala jsem ji kupříkladu s bílou verzí GlamGlow a to se nedá - GG na můj čumec neměla žádný efekt. Jak jsem ji vyzkoušela poprvé, nedokázala jsem používat jinou. Tak se stalo, že dnes, když o ní píšu, zbývá v tubičce masky maximálně na jedno použití a já si už šetřím na novou tubu. U nás ji seženete v Ingredients na Pařížské, ale fakt nevím, za kolik. Já ji kupovala na Jahodě se slevou za cca 950,- Kč, jinak tam běžně stojí o dvě stovky víc.

    *

    Orange, Vetiver, Santal, KHADI
    Práškové masky od Khadí jsou prostě klasikou, kterou zná snad každá milovnice přírodní péče. A pokud ne osobně, přinejmenším o nich slyšela z vyprávění a doporučení. Všechno jsou to práškové masky určené k vymíchání blátivé směsi s vodou, bylinným/květinovým hydrolátem, mlékem, jogurtem, nebo olejíčkem. Každá obsahuje určitý podíl prášku ze sušených mletých ajurvédských bylinek a jílů podle toho, na jakou pleť a jaké problémy je určená. Všechny tři mám vybrané pro svůj typ pleti..



    Santal je určena pro všechny druhy pleti včetně citlivé. Funguje proti pigmentovým skvrnám, má mít lehce chladící efekt, který jsem teda nezpozorovala a zmenšuje póry. Pleť čistí velmi účinně a viditelně hned po prvním použití. Je jemnější a vyhlazenější, což ale dělají všechny tři masky stejně.

    Vetiver je určená na problematickou pleť a má především zklidňovat záněty, pleť čistit a tím předcházet tvoření nových a hojit již vzniklé neplechy. A to dělá. Všechno. Měla jsem ji jako první masku od Khadí a v té době, kdy jsem měla denně novou bouli zachraňovala mou pleť i sebevědomí. Kompletní recenzi na ni si můžete přečíst už v tomto přes dva roky starém článku.


    Orange maska je určená přímo na potřeby smíšené pleti - vyrovnává mastné zóny střídané těmi suchými a potlačuje problémy tvořené z této rozdílnosti. Ze všech tří mi smrděla jen ta santalová, protože vůni santalu opravdu nemusím. Vetiver byla klasická bylinková a hodně voněla po neemu. Orange maska voní po alpě a lehce po pomerančové kůře - prostě větrově - jemně chladí, má zesvětlovat pigmentové skvrny (obsahuje silnou koncentraci z pomerančů a plus neem, takže byste ji měly brát jako zesvětlující a tím pádem s ní ani nelézt na sluníčko - ostatně, je to tam i napsané). Orange používám paradoxně nejradši právě v letním období, protože krásně zklidní a zchladí pleť. Ale bacha, čistí velmi silně (přirovnala bych ji tak na stejný level jako Aesop), s čímž je třeba počítat, nenechat ji působit déle než 15 minut a pokud máte citlivější a sušší pleť, klidně zkraťte dobu působení a prokládejte ještě s jinými maskami, jinak vám vysuší čumec. Abych si ji v hlavě znovu osvěžila, použila jsem ji při psaní tohoto článku, zapomněla a smyla po půl hodině a měla jsem rudý celý obličej a lehce pálil, takže ji neberte na lehkou váhu.

    *

    Ajurvédské prášky Multani Mati a Neem, AYUURI
    A pro mě již klasika  v podobě práškových masek, které si míchám dohromady. Používám je již několikátým rokem a kdybyste nechtěly investovat velké peníze do masek, poradím vám stopro krabičku neemového prášku za kilo a když se budete chtít plácnout přes kapsu, dosypněte to jílem Multani Mati a máte na rok s maskováním vystaráno, zaplatíte dvě kila a budete mít krásně čistou pleť ;) A celá recenze na obě je zde na blogu už téměř tři roky.


    Pokud mám pleť v nepohodě a vím, že potřebuju nejen akutně čistit, ale taky hydratovat, použiju na to samokonzervační Mask of Magnaminty z Lush.





    3. Hydratace jako závěrečná péče


    Zde to je tak trochu parodie na hydratační masky. Všechny zmiňované totiž slibují hydrataci a pouze ta od Lush to dokáže splnit. Jinak jsou všechny opět převážně čistící.


    Mask of Magnaminty - samokonzervační verze, LUSH
    Je velmi důležité mít pro tyto účely samokonzervační verzi, protože ta s konzervanty obsahuje na prvním místě jíl, zasychá do tvrdé krusty, má silný peelingový efekt a čistí jako jílovka (tedy vysušuje), kdežto její samokonzervační sestřička obsahuje na prvním místě med, na obličeji vám nikdy nezaschne, pleť nezanechá vysušenou, ale vláčnou, přesto krásně chladí, mátově voní, čistí a hydratuje.


    Sice po ní zůstává v umyvadle blátíčko, ale oproti konzervované variantě se dobře smývá. Nezanechává na pleti žádný povlak a ani ji nevysuší. Pro mě co do úspory času i dvojitého účinku je to jasný favorit. Navíc vychází oproti ostatním maskám naprosto úžasně - 250 ml za 395,- Kč!!




    Revitalising Mask, DR. HAUSCHKA
    Celou dobu jsem tuto masku považovala za hydratační a pak se divila, že nehydratuje. Ono se není čemu divit, na krabičce je totiž napsáno, že je "intenzivní, regenerační, hydratační a vyjasňující" a že zároveň "zjemňuje póry..., zklidňuje iritovanou pokožku...". No a až na to projasnění a vyhlazení pórů jsem si propagovaných účinků moc nevšimla. Takže je to vlastně čistící maska, byť má v popisu něco jiného. Nedoporučuju ji tedy zkoušet jako hydratační masku po čistící, protože to může být na čumec moc a mohla by vás i pálit.



    Ale jinak ji mám docela ráda. Voní takovou klasickou "Dr. Hauschka přírodní přívoní", její konzistence je krémová, nikam z obličeje necestuje a spíš se do požadovaných minut působení do pleti skoro celá vpije, než byste měly co pracně smývat. Na pleti, i přes svou krémovou strukturu, nezanechává žádný povlak a pleť rozhodně musíte neprodleně namazat, protože se prostě chová jako čistící maska a může lehce vysušovat.



    Jinak i krásně vypína a vyhlazuje pleť, takže kdybych chtěla jednu cestovní masku s sebou, beru tuhle, protože Mask of Magnaminty je co do balení, aplikace i smývání dost nepraktická (nebo tu Antipodes). Kupovala jsem v obchůdku Greenwave a vyšla na nechutných skoro 900,- Kč, což mi přijde složení začínající - voda, olej, alkohol - jako pěkná zlodějna, no.. Ale je fajn.

    *

    Aura Manuka Honey Mask, ANTIPODES
    Jak jsem psala už dřív, měla jsem za to, že toto je hydratační maska a ono ouha, není, asi jako ta Revitalizační od Hauschky. Popisky od výrobce proklamují hloubkovou hydrataci a čistící účinky. S prvním moc nesouhlasím. Ona mate i její konzistence - je to lehký nažloutlý krém, který se skvěle roztírá a působí mastnějším dojmem. Za 15 minut působení se do pleti ani plně nevstřebá a zbytky smývám vodou. Jde to velmi dobře a k mému překvapení se smývá úplně a nezanechává na pleti naprosto žádný film, tedy ani ten pocit péče, který bych čekala od "hloubkově hydratující" masky.


    Maska však naprosto božsky voní - po kardamomu, skořici a ještě něčem, lehce nasládle a pro mě má i osvěžující a mysl klidnící účinky (prý tak byla i zamýšlena). Maska tak středně dobře čistí, pleť je hladší, póry menší a je projasněná. Nemá takové silné účinky jako ajurvédské práškové masky, ale pro sušší a citlivější pleť bude Aura jemnější a asi vhodnější varianta (rozhodně pro častější použití).



    Bohužel s ní mám občas problém - ještě jsem nepřišla na to, proč a kdy se tak děje, ale někdy má tendence hned po nanesení lehce štipkat. Většinou to bylo po aplikaci na rozcitlivěnou pleť od sluníčka, nebo jiného poškození. Tak jen bacha - nezdá se, ale taky není žádná jemná třasořitka. Kupováno na Lovelula zde za Ł22 se slevou (mají slevový systém věrnostních bodů z nákupů).


    *


    Vyživující a pečující masky zde bohužel nenajdete. Po všech krémových, které jsem dosud vyzkoušela, jsem se okamžitě osypala a ohodila boulemi, takže jsem naznala, že na ně mám času ještě dost =D. Jediné, které mohu doporučit, byly "slupovací" masky od Ilcsi, které hydratovaly i vyživovaly (ty k tomu určené), aniž bych se po nich osypala. Asi za to mohla jejich zvláštní slupovací konzistence (tedy odlehčené složení..?).

    Po maskovacím rituálu pleť ošetřím v rámci denní rutiny naprosto standardně. Toť poslední krok. Všechny masky v tomto článku s klidným svědomím doporučím. U kterých jsem psala nadšené ódy, ty si většinou kupuji i opakovaně a jsou stálicemi v mém maskovacím arzenálu. Taaaak a koukám, jak je to dlouhý. Na jednoho až moc masek najednou, že? Takže to tu skončím a masky označené za nežádoucí nebo nevyhovující budou v dalším článku. Nechci to tu zahltit.



    Dnešní otázka tedy zní.. Jaké vám nejlépe fungují masky a proč?

    Co je pro mě toxické? | Úvahy zeleného mozku pokračují

    $
    0
    0


    Víte,  že látky obsažené v krému se přes kůži do organismu dostanou do 20 minut? A za jak dlouho na vás začne působit třeba kofein v opravdu silném kafi? Nebo třeba panák vodky? A co kdybych vám řekla, že za chronickou rýmu může špatný krém?

    Většina syntetických látek (a jsou to většinou levnější synteticky vyrobené alternativy pro drahé přírodní aktivní látky a extrakty) je pro tělo toxická a má i závažnější následky než je jen pár pupínků a začervenalá pleť. Mohou jimi být alergie, ekzémy, chronické záněty kůže, ale také hormonální výkyvy, poruchy plodnosti, nebo rakovinné bujení. Přírodní péče je prostě ve všech ohledech lepší, pro tělo přirozenější, účinnější a méně nebezpečná. Ale taky musíte vědět, po které sáhnout..

    Pokud chcete znát důvody, které mě vedly k používání přírodní péče, jakým složkám se ve složení vyhýbat, jaké naopak preferovat, čím se řídit při hledání dokonalého produktu právě pro vás, nebo vás zajímá vysvětlení, jak je možné, že špatný krém může za chronickou rýmu, nenechte si ujít můj článek "Složení mě nezajímá, když to funguje.." - Jako vážně?!, který právě vyšel v rámci soutěže LOHAS Blogger 2016. K sepsání normálního článku jsem se už přes 1/4 roku nedokopala, ale letošní vyhlášené téma Co je pro mě toxické? mě zvedlo ze židle. Snad zvedne i vás, tak šup na pročítání již publikovaných soutěžních příspěvků ze všech možných kategorií (od Lifestyle, přes Beauty až po Fashion) a pokud budete chtít, můžete pro ten svůj nej v každé kategorii i hlasovat.

    Na přednášky, semináře a workshopy se přihlašujte zde


    Pokud vás téma zajímá a není vám ukradené, co jíte, co na sebe mažete, do čeho se oblékáte, jaké věci a kam vyhazujete apod., určitě si nenechte ujít skvělou akci, na kterou - moc doufám - dostanu mateřskou dovolenku, protože jinak tam půjdu klidně i s Áňou a to uvidíte to tóčo! =D Jedná se o Green Beauty Market pořádaný 12. listopadu - v podstatě první vystavovatelem opravdu kontrolovaný "zelený" veletrh u nás, kde se nemusíte bát, že u stánků narazíte na kosmetiku s toxickými látkami ve složení a účast značek je opravdu skvělá, jen koukněte do odkazu. Po celý den budou navíc probíhat přednášky a akce pro návštěvníky, kde se naučíte vyrábět DIY kosmetiku, nebo ochutnáte fair trade dobroty. A mimo vše zmíněné dojde na veletrhu i k vyhlášení vítěze LOHAS Blogger.


    Tak se, doufám, uvidíme za 14 dní na veletrhu. Zatím mějte krásný podzim!


     

    (před)ADVENTNÍ KALENDÁŘ | Inspirace na nové blogy, dárky a tipy na soutěže

    $
    0
    0

    Asi každému říká něco zákon "akce - reakce". Dokud změnu chcete jen ve své hlavě, ale nic pro to neuděláte, pak se s největší pravdepodobností ani nic nestane. V opačném případě stačí začít třeba jen změnou té nejmenší věci ve vašem každodenním životě a začnou se dít alotria.. Já jsem takhle letos naprosto nepromyšleně kývla na soutěž LOHAS Blogger a v den uveřejnění mého článku (který jsem dodala těžce po termínu navíc s mnoha zaječími úmysly, které tomu předcházely) se mi do mailu dostala moc milá zpráva s nabídkou zapojení se do jedné vánoční akce. Vlastně před-vánoční akce. A protože Vánoce miluju, jde tu o design, o 24 soutěží a představení 24 nových blogů, tak jsem opět kývla a rychle vám tu přiblížím už dnes startující projekt (před)ADVENTNÍ KALENDÁŘ..

    Znáte film YesMan? Jooo, tak takhle si poslední dobou připadám a je to super! Asi jsem už doma, momentálně bytem na dědině, začala zakrňovat a potřebovala jsem takové nakopnutí k aktivitě. A teď už k akci.. Jedná se o 24denní záležitost, které se účastní 24 originálních a něčím zajímavých blogů (čímž si moc vážím nabídky na účast, protože by mě ve snu nenapadlo si troufnout do něčeho takového přihlásit sama, přeci jen se spíš než v DIY pohybuju v kosmetice). Překvápko to bude i pro mě, protože zbylé oslovené blogy neznám a dosud jsem se v blogo sféře orientovala jen mezi těmi kosmetickými, tak pro mě designové a DIY blogy budou novinkou. 

    Můžete to brát jako dárek pro vás čtenáře (díky 24 pořádaným soutěžím), nebo inspiraci na nové blogy, na kterých dále najdete tipy a návody na různé DIY dárky všeho druhu, či na koupi originálních kousků (pokud má daný blogger e-shop). Klasika, jsem trochu ve skluzu, takže (před)Adventní kalendář započal již dnešním dnem. Najdete ho na stránkách blogu Tamarki, kde také naleznete vysvětlení celé akce (daleko stručnější a výstižnější, než to mé, jak jinak). Pro tápající - "(před)Adventní" kalendář je to proto, že schválně začíná ještě před započetím toho opravdového adventního času, abyste případně stihly dárky podle inspirací z blogů vytvořit/vyhrát, či koupit a mohly s nimi tedy i počítat. A taky, kdo má rád honění na poslední chvíli, navíc v době adventu, kdy finišují uzávěrky v práci kvůli dovoleným a vánoční večírky, že jo..



    A jak to tedy bude probíhat?
    Na blogu TAMARKI bude počínaje dnešním dnem (4. listopadu 2016 - to pro zpětné historické určení) uveřejněn každý den článek s představením jednoho blogu a s přiblížením tvorby jeho autora. V daném článku bude také uveden odkaz, díky kterému se dostanete na daný blog a tam už najdete vyhlášenou soutěž o cokoli něčím specifického danému autorovi. Zatím dobrý, ne? V praxi to bude vypadat tak, že si ráno přečtete u Tamarki o nějakém blogu a přes odkaz na něj rovnou skočíte do čerstvě otevřené soutěže. Teď mě napadá, doufám, že to nebude jako právní klauzule u většiny velkých firem, že se nemůžou soutěží účastnit účinkující a jejich rodiny, nebo jo?? =D Akce končí 27. listopadu vyhlášením poslední soutěže a to přímo na autorském blogu kalendáře - u Tamarki.

    A kdo za to celé může?
    Nikdo jiný než samotná Tamarki, tedy krásná Markétka a věřte, že taky setsakra nadaná. U ní na blogu najdete tvorbu všeho druhu a to myslím bez jakýchkoli příkras, od vlastnoruční rekonstrukce bytových prostor až po krásná super udělátka (kdo z vás nepomýšlel na udělání vlastní tašky, baťohu, designové lampy, kusu nábytku, nebo ozdobných kousků do bytu? A kdo je umí? Já teda ne, vlastně zatím.. A myslím, že Markét odlívá i betonové záležitosti!), na která najdete na jejím blogu velmi podrobné a jasné návody včetně nákresů, ale také odkazy na její e-shop, kde svoje skvosty i prodává. A ne jen tak něco ledajakého. Jako zlatý hřebík celé akce bude zakončení kalendáře u Markétky na blogu (vše končí tam, kde to začalo a kruh se uzavíra =D) v podobě soutěže o jeden extra kousek z její dílny. Malé lákadlo..

    Ložní povlečení "FLOW"


    A to je pro dnešek vše, přátelé.. Šup na první (před)vánoční soutěž k blogu, který vše zahajuje a držím palce v soutěžení! Jo, málem bych zapomněla! Článek o Mitsuuko blogu  i se soutěží vyjde 25. listopadu, tak buďte připravené ;)


    Mějte zatím nádherné podzimní dny!


    Zdroj titulního obrázku.

    Kosmetický veletrh GREEN BEAUTY MARKET 2016 | Nákupy, nové objevy, značky, produkty, informace

    $
    0
    0

    Kdybych měla popsat tuto akci jednou větou, vzmůžu se asi jen na: "Bylo to skvělý!"!! Ono to totiž skvělé bylo.. Představte si, když můžete nakouknout do koupelny někomu, kdo v ní má samé krásně zabalené přírodní produkty pro Vás známých i neznámých značek. Kolem nevšedně řešených designových umyvadel obkukujete pyramidky lahviček, tubiček, dóz a flakonů a v každé koupelně vás přivítají buď přímo majitelé značky, nebo její výhradní distributoři, či zástupci. Pozvou vás dál, k popisu produktů přidají i příběh, jak se zrodila jejich značka a vy odcházíte z koupelny s nakoupenými poklady a s pocitem sounáležitosti.. Tak přesně to se stalo mně na letošním prvním ročníku Green Beauty Marketu pořádaném v prostorách designového ukázkového studia koupelen Prague Gallery Laufen..
    Další informace »

    "Vanilkový rohlíček" | (před)ADVENTNÍ SOUTĚŽ

    $
    0
    0


    A za chvilku je tu advent. Jen dva dny a bude první adventní neděle. Jen dva dny a  budou se rozsvěcet vánoční stromečky po celé zemi. Kuchyněmí začne vonět vanilka a skořice, lidé začnou pálit františky a já budu rozehřívat vosk a odlévat vánoční svíčky a míchat Vanilkové rohlíčky, coby  pleťové oleje, péct cukroví a balit vánoční dárky. A zapomněla jsem na pouštění starých českých a amerických koled (já je prostě miluju)  a vaření domácího vaječňáku. A někde mezi tím budu psát články.. Nejradši mám právě ty vánoční. A tím dnešním to začnem..

    Nevím, jak vy, ale já jsem si s (před)Adventním kalendářem u Tamarki stihla  zasoutěžit jen asi třikrát (komu tato akce ušla, tak v tomto článku najdete stručně shrnutí "vocogou"). Jsou to tak zajímavé nové blogy, že jsem si články o nich šetřila na chvíle klidu, ale nějak se mi jich nedostávalo, takže jsem jen rychle prolítla fotky, uložila článek na později, dala "Follow" pro mě zajímavým blogům a praštila sebou do postele. A musím tuto akci zhodnotit, už před jejím ukončením, jako velice úspěšnou. Pro mě účel splnila dokonale. Našla jsem spoustu nových úžasných autorek blogů s neuvěřitelně zajímavými a důmyslnými výtvory.

    Každá ze zúčastněných blogerek dala do soutěže svůj originální výtvor. Když jsem tak obdivovala všechny nádherné kousky, došlo mi, že já jsem vlastně ty svoje kosmetické výtvory nikdy do žádné soutěže nedala. A taky mi došlo, že jsem vlastně už svou soutěž strašně dlouho nepořádala. A tak mám radost, že nejenže  můžu s vámi tímto článkem odstartovat své přípravy na Vánoce, ale snad i vám, které je ještě necítíte, případnou výhrou pomoct navodit vánoční atmosféru.. 



    Ve hře tedy bude Mitsuuko balíček s vánočními produkty - povzbuzující a dobrou náladu navozující vánoční svíčkou "Citrusy na sněhu" (můj pokus o dupe Dedicy od O-Way), organzovým pytlíčkem plným aroma vosků s vůní Vánoc a jako zlatý hřeb pleťový olej "Vanilkový Rohlíček", o kterém vám píšu na Instagramu i FB poslední dva dny a jsem z něj nadšená. Pro ty, co to nečetly, malé vysvětlení - jedná se o téměř 5měsíční velmi koncentrovaný, tedy i velmi účinný a převelice voňavý macerát z Bourbonské vanilky s pečujícím třtinovým skvalanem a se speciálně přidanými bio extrakty Vanilky a Tonka beans (mají certifikaci ECOCERT). Nejenže je olej lehounký a ihned se vstřebá do pokožky, aniž by zanechal mastný povlak, nebo třeba ucpával póry, ale všechny látky v něm obsažené ocení hojivým a regeneračním efektem pleť mastná a problematická, nebo anti-age působením protí vráskám a podporující pružnost pokožky pleť suchá a zralá. Navíc se dá používat i na ráno jako bonus k běžnému krému pro podporu výživy a ochranu pleti do zimního počasí, samostatně místo denního krému pod make-up, nebo na večer jako extra péči. Já ho prostě miluju. A voní božsky po vanilce a tonce.. Jako vanilkové rohlíčky!!

    Pravidla soutěže budou následující.. Odpovězte mi na otázku, jak prožíváte letošní Vánoce a jestli a čím už pro vás začaly?  
    • Za odpověď sem pod článek máte jeden hlas  (ke komentu připište i svůj mail)
    • Pokud nasdílíte na Instagram fotku s tím, co vám letos navodilo vánoční náladu s hashtagem #ukazmisvojevanoce a označíte mě u ní (tedy @mitsuuko_de_ak), tak máte další hlas 
    • A pokud to samé uděláte i opět s mým označením veřejně na váš FB profil, máte možnost dalšího hlasu
    Dohromady se tak můžete účastnit každá  třikrát. Soutěž bude ukončena na Mikuláše, tedy 5. prosince o půlnoci. Následující den vylosuju výherce a oznámím ho pomocí dostupných sociálních sítí. 



    Hodně štěstí a krásnou první adventní neděli!!

    Vonná přírodní svíčka | Vánoční DIY dárky

    $
    0
    0

    Nestíhám, jen vařím, nepeču cukroví, ale odlévm svíčky, tavím směsi na aroma vosky, šlehám krémy a séra, míchám šampony a tak tak jsem stihla aspoň na kredenc natáhnout řetěz s žárovičkami na tužkové baterky. Ale baví mě to, doma to voní po Vánocích (to ty svíčky) a protože nejsem sama, kdo radši něco vyrobí, než koupí, tak vám sem rychle házím pár receptů.

    Snažila jsem se napsat něco jako souhrn všech receptů, ale jsem až moc ukecaná/upsaná a sama mám ráda, když je u receptur uvedeno, že když použiju A, musím pak použít B a proč a to už na samostaatné články vydá. Takže dneškem startuju mini sérii  "The best of DIY Christmas presents". Recepty jsou to jednoduché a na suroviny nenáročné, navíc dost variabilní a každý si je tak může přizpůsobit svým preferencím i zásobám. A začneme mým nejoblíbenějším..



    Vonná přírodní aroma svíčka

    Na pálení svíček mě nikdy moc neužil. Miluju vůni přírodní kosmetiky a pak si budu domů tahat svíčky z drogerky a kochat se synte parfemací? To už můj rozmazlený nosánek moc nedává.. Na vonné svíčky jsem nebyla přesně do té chvíle, dokud jsem nenarazila na veletrhu Green Beaut Market (zdečlánek z akce) na voňavý skvost v podobě svíčky od O-Way Rolland. Na veletrhu jsem ji koupila za 350,- a byla to má nejdražší svíčka v životě. Od prvního zapálení jsem však byla ráda, že jsem za ni ty prachy dala. Ta vůně byla božská!! Citrusová, přesto voněla jako Vánoce a navíc mi dodávala dobrou náladu a povzbuzovala. Vydržela mi asi tři dny celodenního pálení. Když jsem se sháněla po dalším kousku, zjistila jsem, že jsem na veletrhu udělala pěkný kauf, protože běžně stojí 700,-! Ale po dopálení svíčky mi vůně doma chyběla a bylo mi po ní smutno. Prostě jsem se na ní stala závislá..



    Tak jsem si jednoho dne vzala svou sbírku éteráků a začala míchat a snažila se přijít na podstatu vůně této úžasné svíčky. A víte co? Ono to vyšlo!!! A jsem na tuto svíčku opravdu patřičně hrdá, protože bez ní nezačínám den, provoní celou místnost a vždy mě nakopne energií, když to potřebuju. Hodně z vás mi psalo, že nechápete, jak toho dokážu dělat tolik a přitom ze mě stále čiší vánoční klidná atmosféra - za to může tato svíčka!!! Můžete si udělat vůni, kterou chcete, stačí jen dodržet procentuální podíl ÉO na objem vosku.. Pokud do ní použijete vhodné éterické oleje, pak bude fungovat i aromaterapeuticky (levandule bude uklidňovat, bergamot povzbuzovat, eukalyptus a borovice zase desinfikovat jako prevence rýmiček apod.).. 

    Víc netřeba


    Co budete potřebovat:
    • skleničku (doporučuju koupit ty z tmavého hnědého skla se šroubovacím víčkem, svíčce dodají punc originality, při sfouknutí jen zašroubujete a svíčka nečudí a navíc, vypadají jako profi drahý exkluzivní dárek - kupováno na Ekokoze)
    • knot z biobavlny (nepálí se do černného dýmu a neobsahuje zpomalovače hoření, ani bělidla, tedy fuj toxikálie)
    • plíšek na knot
    • sójový/palmový/včelí vosk
    • éterické oleje

    Skleničky jsou lepší ty větší 60 ml a knoty zase s označením č. 1 knot kulatý - oboje na Ekokoze. Vlastně vše seženete na Koze včetně těch plíšků. Můžete tam koupit i barvy do svíček, ale já je nechávám bílé (v tmavé skleničcce je vám barva stejně k ničemu, když není vidět) a jen lehce popráším vršek svíčky nějakou třpytivou slídou. Volba vůně je čistě na vás, ale pokud se budeme držet přírodní a zdravé varianty, pak jedině ÉO a doporučuju kupovat kvalitní a ne ty z květinářství alá "lahvička za tři pětky". Já do nich dávám Hadkovy. Je to znát na vůni i na účincích. Navíc by to totálně rozhodilo i dávkování a možná i strukturu vosku, takže bacha na to.

    Éterické oleje na směs Citrusy na sněhu


    Recept:

    92-94 %  vosku
    6-8 % ÉO

    - pokud dáte víc ÉO, bude to i víc vonět, ale bacha, třeba ta originál svíčka od O-Way byla až moc silná a musela jsem ji ze začátku po chvilce sfoukávat, protože mě z ní občas až bolela hlava,  jak byla intenzivní. 6 % se mi osvědčilo coby optimální dávkování pro ideální vonný stav. 

    Postup je jednoduchý. Rozehřejete ve vodní lázní vosk (já to dělám na pánvičce s vodou a dám do ni velkou kuchyňskou odměrku z varného skla, která je ponořená cca 4 cm). Až se vám rozpustí skoro všechen vosk, odstavte nádobu a domíchejte do rozpuštění posledních kousků. Nechejte vosk trochu vychladnout a pak až vlijte ÉO (abyste si je "nespálily" hned ze začátku - ne všechny silice vydrží velké teplo). 



    Zatím si ustřihněte dostatečně dlouhý knot (aby dosahoval ještě aspoň cm nad okraj skleničky) a provlékněte jej plíškem, na jeho konci ho secvakněte trochu klíšťkami, aby se knot nevyvlékl (nemusíte, pro mě je to však jistota a jdnodušší na následnou manipulaci a lití vosku). Pak to celé namočíte do vosku a přilípnete na dno skleničky. Aby byl knot rovný a uprostřed, osvědčily se mi dobře kolíčky na prádlo, do kterých knot zachytíte. Pak už jen zalijete voskem a necháte řádně zatuhnout. A voilá, svíčka je na světě!



    *


    Tipy na vánoční směsi ÉO:
    • pomeranč, skořice, hřebíček, kardamom
    • pomeranč, hřebíček 
    • a moje milovaná alá "Citrusy na sněhu": pomeranč, citron, citronová tráva, grep

    *

    Pokud nechcete míchat vonně směsi a chcete si to maximálně zjednodušit, tak doporučuji u Hadka koupit jednu z již hotových vánočních směsí (nejvíc se mi osvědčila směs Ježíšek). Je to sice poněkud dražší, ale úspěch máte předem zaručen a ssamostatné silice by vás taky nevyšly zrovna levno. Svíčka vydrží vonět hrozně dlouho, hořet také, vypadá perfektně zabalená jako dárek, ale i na stole - bude součástí naší štědrovečerní tabule a navíc se na ní Áňa naučila říkat slovo "hoří" =D. 

    Efekt námrazy, který dělá palmový vosk



    Pokud si svíčku budete dělat, budu moc ráda, když hodíte foto třeba na Instagram a označíte mě u ní (@mitsuuko_de_ak), nebo na FB, nebo mi pošlete foto výtvorů do mailu ;)



    A takhle už vypadají zabalené a připravené na Vánoce pod stromeček


    Jelikož to jsou mé vlastní originální receptury, prosím, abyste zachovaly jejich autorství a pokud je někde budete sdílet, tak vždy s uvedením mě jako autora. Pokud je budete chtít použít někde dál, prosím o zaslání žádosti předem do mailu..

    Vonné aroma vosky | Vánoční DIY dárky

    $
    0
    0

    Pokud jste si na základě předchozího článku objednaly balík sójového vosku a svíčky pro celou rodinu, sousedy i vaše blízké a vzdálené okolí už jste udělaly a vosku snad neubývá, nezoufejte, dnešní recept vám od podstatné části vašich zásob vosku i éterických olejů zase odpomůže. Dnes si budeme v Ježíškově dílně odlévat sójové aroma vosky do aromalamp. A budou obsahovat jen přírodní barviva, kvalitní éterické oleje na ovonění a žádný parafín ani syntetické vůně.

    Stejně jako minule, i dnes bude recept jednoduchý na přípravu i na suroviny. Dokonce jednodušší než předchozí recept na svíčky. A opět.. Budeme vařit z čistě přírodních surovin, tedy při zahřívání a tavení vosků v aroma lampě nebude docházet k uvolňování zdraví škodlivých toxických látek jako u parafinových svíček obarvených a ovoněných syntetickými látkami. A jdeme na to..


    Co budete potřebovat:
    • sójový/palmový/včelí vosk
    • barvy do svíček/pigmenty (minerální oxidy a slídy)
    • éterické oleje

    A to je opravdu všechno.

    Struktura palmového vosku

    Vosk a jeho výběr je čistě na vás. Buď můžete pracovat s tím, co máte doma a tam tedy není žádné rozpakování a dlouhé přemítání, nebo si můžete vybrat podle požadovaných efektů. Palmový vosk vám udělá efekt námrazy a bude to patrné i ve struktuře vosku. Sójový udělá naopak souvislou hladkou a jemnou strukturu. Palmový se lépe barví, sójový trochu barvy žere a zjemňuje je. Zase proti palmovému můžete mít etické a ekologické námitky. Navíc, palmový mi dělá občas jeskyňky a výdutě, kdežto sójový vosk má strukturu celistvou a nijak se nedělí ani nezlobí. Co do praktických záležitostí - hoření - jsou na tom v podstatě stejně. Je tu však ještě jedno ale, kterým vás možná nalomím. Palmový vosk využijete fakt jen na svíčky a na aroma vosky, kdežto ze sójového můžete dělat i masážní svíčky, protože má nižší teplotu tání a hezky se maže - takže i na tělo a sice jsem to nezkoušela, ale možná by šel pak použít i jako zahušťovací vosk místo včelího do nějakého balzámu nebo jako koemulgátor..


    Barva je čistě na vás. Pokud budete používat přírodní včelí vosk a budete mít klasiku, nikoli dezodorizvaný a bělený, pak máte už předem danou nažloutlou barvu a nasládlou medovou vůni. S tím je třeba počítat a místo potlačování a marné snahy vosk vybělit spíš doporučuju využít včelího potenciálu a dodat třeba jen trochu zlaté slídy a máte krásné nazlátlé vosky. To samé pletí o vůni. Místo snahy ji z vosku dostat, podpořte ji třeba pomerančovým a hřebíčkovým éterickým olejem a máte nádhernou vánoční vůni. Já barvím vosky barvami do svíček (Ekokoza) a k tomu dodávám pro metalické odlesky barevné slídy v požadovaném odstínu - při tavení pak vosk tvoří úžasné efekty (viz videa na Instagramu). A samozřejmě můžete nechat vosky přirozeně bílé. Občas dělám to, že pak jen vezmu plochý štětec a popráším je nějakou slídou.

    Sójový vosk poprášený zlatou slídou

    Éterické oleje a tvoření jejich směsí je také jen na vašich preferencích. Platí zde to samé, co u svíček. Můžete je udělat podle požadovaného účinku - povzbuzující citrusy, desinfekční jehličnaté a bylinné (máta, eukalyptus, jedle apod..), nebo vánoční s pomerančem, hřebíčkem, kardamomem, skořicí a jinými. Tipy na konkrétní směsi jsem vám psala už u receptu na svíčky. 


     *

    Jak si vytvořit vlastní vonnou směs z ÉO?

    Pokud budete chtít kombinovat vícero ÉO do směsí, doporučuji si vše nejdřív vyzkoušet "nanečisto" předem, než ve výsledném produktu zahučíte na plný objem ne zrovna levných ÉO a pak zjistíte, že to není ono, popřípadě, že je to slabé, nebo moc silné. Jasně, je tu ještě poslední možnost, která se mi právě dřív dost stávala a to ta, že z toho vyjde i něco naprosto nečichatelného a hnusného (i to se může stát) a proto jsem vymyslela fígl na testování a v podstatě vyvíjení nové vonné směsi. Dělám tak všechny složitější směsi, nebo tak postupuju v případě, když se snažím přijít na vůni něčeho koupeného. 
    1. Nastříhám si kousek papírové utěrky a smotám do malé ruličky a na ni pak kapu požadované druhy ÉO, které chci ve směsi použít a to v poměru 1:1 (prostě od každého jeden díl - kapku)
    2. Nechám chvilku odpočinout nos i vůni a vyzkouším, zda je to ono. Pokud chci něčeho přidat a vím konkrétně čeho, tak to udělám - přidám toho konkrétního ÉO jednu kapku. Důležité je si vše zapisovat, abyste pak věděly, jak jste směs připravily.
    3. Takhle postupuju až do požadovaného výsledku. Pokud si nejste nějakou vůní jisté, nebo jste na cestě za jinou výslednou směsí narazily na jinou ideální kombinaci, tak si ji poznamenejte, uložte ovoněný zámotek do dobře uzavíratelného sáčku (nejlíp zip bag), označte jej poměry a skladbou ÉO a začněte znovu.
    Když s ÉO začínáte, ať už do krémů, nebo do svíček, pak se asi budete radši držet jedno-složkových variant. Pokud však budete chtít míchat směsi, tento postup mi několikrát zachránil kůži i cenné ingredience. Jen si musíte uvědomit, že to, co jste zrovna namíchaly, je koncentrovaná podoba, takže v krému při 1% koncentraci to bude o dost jemnější a u svíček se zase při jejich zapálení a zahřátí může vůně rozvinout i zcela nečekaným směrem. A teď zpět k voskům..


      *

    Efekt námrazy u palmového vosku


    Recept:

    96 % vosku
    4 % ÉO

    No a to je vlastně všechno. Rozehřejete vosk opět ve vodní lázní (používám varnou litrovou odměrku s uchem, se kterou se dobře manipuluje a má i zobáček pro snadné nalévání). Po rozpuštění jej odstavte a zamíchejte do něj barvy a pigmenty (jde to překvapivě velmi snadno). Pokud si nejste jisty výsledným odstínem barvy, vezměte si bílý talíř a jednoduše na něj kapněte a počkejte, až vosk zatuhne. Podle potřeby pak dál dobarvujte, nebo nechte být. Nechte chvilku vychladnout (ale ať vám zase nezačne tuhnout) a zatím si připravte formy.


    Já používám silikonové formy na čokoládové bonbony z Kik. Osvědčily se mi nejvíc, protože ty z Ikea na led nesnesou s jistotou i vysokou teplotu roztaveného vosku (je to na nich i napsané,  radši jsem to neriskovala), navíc jsou z nějaké tvrdší pryže a špatně se z toho cokoli dostává). Formy nemusíte vysypávat, vymašťovat, vosk půjde z těch měkkých silikonových ven dobře. Pak už do směsi jen vícháte ÉO a vlijete do forem. Před litím vždy promíchejte, protože se pigmenty rády usazují u dna. Tip: pokud budete pracovat s více silikonovými formami najednou, tak doporučuju vzít si nějaký plech, nebo tvrdou rovnou podložku, abyste po vylití voskem mohly z formami dál manipulovat a třeba je někam uložit, než vosky řádně vytuhnou. Pak už je jen vyloupete a máte hotovo. A třeba takhle je můžete zabalit a pak někoho podarovat..



    Jelikož to jsou mé vlastní originální receptury, prosím, abyste zachovaly jejich autorství a pokud je někde budete sdílet, tak vždy s uvedením mě jako autora. Pokud je budete chtít použít někde dál, prosím o zaslání žádosti předem do mailu..

    Vánoční dárky na poslední chvíli | Tipy na nákup

    $
    0
    0

    Do mailu mi chodí jedna nabídka už povánočních výprodejů za druhou, všude se na mě valí slevy a nákupy dárků na poslední chvíli. A když nestíhají přepravní společnosti, můžete si koupit aspoň voucher na nákup, který vám pošlou mailem. No ideál, ne? Ani se nedivím, že většina lidí morousovatí, že se Vánoce staly obyčejnou konzumní a komerční záležitostí. Tak si je udělejme zase pěkně klidné a veselé. Kdo nechcete dárky vyrábět DIY, tak se koukněte na mé tipy na nákup. Udělaly mi všechny radost a pokud je nevlastním, tak bych ale moc moc chtěla. A pokud se nechcete vrhnout do nakupovacích davů, pak se na to vybodněte, jděte do špajzky na pajtl na cukroví a zapněte pohádku. V dalším dílu seriálu výroby vánočních DIY dárků můžete vše dohnat i z pohodlí domova a bez nákupní horečky.


    Diář Moleskine
    Univerzální dárek pro šéfa, mámu, babičku, ségru.. Já třeba diáře miluju! Léta jsem byla příznivcem Filofaxu, ale Moleskine by mě ani nenapadlo koupit. Nikdy mě ani z pultů neokouzlil - byl to pro mě černý fádní pohřební diář. Pak jsem ho jednou dostala - prý, že se na něj dobře píše. Hmm, tak jo, já ho zkusím, ale stejně jsem si říkala, že bude ležet neúčelně v zásuvce. A ono ne. Ono se do něj fakt dobře píše!

    Pásek z vánoční okenní fólie - pozadí velmi umělecké a fotky mi Blogger sám otáčí, tak vám nevím..


    Má jakoby křídový ale polomatný papír a všechny propisky i popisovače na něm vypají líp. Takže i já se svým škrabopisem obdivuju a hlavně po sobě přečtu poznámky a se zalíbením se koukám na plnící se stránky. A víte co? Už jsem si koupila Moleskine na další rok - zase černý - a jako dárek jsem koupila sadu diáře a notesu i mamče. A doporučuju, jestli ho ještě někde seženete, ten s měkkými deskami. Vleze se do něj v pohodě spousta papírků, záložek, účtů i poznámek, můžete do něj zavřít i tužku, pak jen zagumičkovat a nic vám nevypadne. Na rok 2017 už jsem sehnala jen s tvrdými deskami a není to ono.

    Tvrdé desky a na nich výzdoba z dřevěné dýhy - počítám, že design bude aktuální do konce ledna a pak nevím, co s ním udělám =D


    Musím je nějak změkčit, aby byl víc poddajný. Jo a zdobím si ho dle potřeby a momentální nálady. Na tom ještě aktuálním mám ozdobný pásek z nalepovací vánoční okenní fólie a na druhém už mám z dřevěné dýhy vyřezávané vánoční motivy nalepené oboustrannkou (snad to půjde pak lihem dolů, jinak mi na něm budou lítat sobi i v létě).


    *


    Skleničky na čaj/kávu, Coffeeshop Company
    To jsme tak byly s kamarádkou na naší pravidelně nepravidelné kávičkové seanci ve Štěrboholech a tu se vytasila s nádhernými skleničko-hrnečky s vánočními motivy, že jí v tom donesli čaj a že se jí tak líbily, že se zeptala, zda jsou k mání, ony byly a už je měla zabalené. Bohužel, poslední dva kusy. Ale prý je ve středu naskladní. Tak snad na mě aspoň jeden zbyde. Chtěla bych ho dát mamče - milovnici všeho skleněného a všeho s dětskými natož ještě s vánočními motivy.

    Zdroj


    Navíc jsou i praktické, protože vše horké udrží mezistěna a vy pohárek vlastně držíte zvenku a nespálíte se tak. Pak jsem nad tím přemýšlela, že stejně bych tak vařící nápoj, co mi dokáže opařit ruku přes stěnu hrnku, přece nepila, ale nebudeme se v tom pitvat, skleničky jsou nádherné a jako dárek naprosto boží. Navíc mi to přípomíná super ekvivalent těm všude vyzdvihovaným kelímkům ze Starbucks.

    *

    Beauty box předplatné, Lovelula
    Další z dárků, který bych moc chtěla, ale holt se najdou vždycky lepší investice, než dát jednorázově za něco, co stojí na rok 6 tisíc a nemáte to fyzicky v ruce a pak vám chodí měsíčně balíček. Možná si ho jednou koupím, třeba jen ten 3měsíční, ale na ten roční jsem ještě stále nepřekročila v hlavě svůj psychický blog - dát za vzorky kosmetiky takovou částku. Ale kdyby mi ho dal Ježíšek, aniž by se mě před tím ptal, pak bych byla šťastná jako blecha. Škoda, že můj Ježíšek si tyto články nečte. Takže asi smolíček =D Jo a doporučuju klidně koupit pro dobrou kámošku i jen ty boxy na 3 měsíce - i tak je to kupa přírodní kosmetiky neznámých, ale většinou vždy úžasných značek a myslím, že každou nadšenkyni přírodky prostě nemůžete nenadchnout. A kdybyste chtěly vlastnit aspoň střípek z těchto boxů, teď je na Lovelula zase akce na box zdarma při nákupu nad 50 liber. Jeden už se řítí mým směrem. Edit: Bohužel, během publikování článku už kód zneplatnili. Ale když si počkáte, tyto akce dělají skoro každý měsíc..

    *

    Zvlhčovač ve dřevě, Amazon
    V odběrech na Youtube se mi náhodou objevila nová kosmetická duše RachhLoves a nejenže mě dokáže dobře pobavit (asi nejvíc zkoušením Pinterest Beauty Hacks), ale v jednom z posledních vánočních videí mluvila i o tomto zvlhčovači/provoňovači vzduchu a mně se to hrozně líbí. Navíc není ani tak drahý, jak bych čekala, takže se na něj zaměřím a časem bude můj. Někdy totiž nejde jen tak pálit svíčky a taky ne vždy si zrovna zvolenou směs - třeba na nachlazení - ihned vyrobíte ve svíčkové verzi pro případ  náhlé potřeby.


    Zdroj

    Takhle bych teď vzala jen pár éteráků, nebo Hadkovu směs Atemol a bylo by po problému (si myslím/doufám já - v týdnu jsme si totiž od pražské babičky přivezli super bacila - nejdřív lehla babi, která nám to volala, půl dne na to Áňa s vysokými teplotami a teď to leze i na mě s Ondrou.. To budou opravdu "šťastné a veselé" =D).

    *

    Sonický kartáček na zuby Rose gold, Philips 
    To jsem tak jednou koukala na další video na YT Sharon Farell, kdo ji ještě neznáte, doporučuju všema deseti - je to velmi zábavná profesionální vizážistka  a beauty youtuberka momentálně žijící v Austrálii (kdo tedy nemá rád naši sychravou mokrou zimu a chce se ohřát, nechť zavítá na její druhý kanál Life with Sharon, na kterém probíhá vánoční Vlogmas - denně jedno video - a protože mají v Austrálii právě léto, pak by vás mohly docela dobře rozmrazit jejich běžné teploty kolem 35°C a výlety v prosinci na pláž. Jo a zpět ke kartáčku. Kartáček dostala od Philips k testování a jedná se o opravdu barbie kartáček, který by za vás snad i splachoval, kdyby to uměl (a kdyby Barbie chodily na záchod). Jasně, je to kartáček za deset tisíc, takže bych si ho koupila, jen kdyby mi na něj někdo dal, nebo bych vydělávala závratné částky, ale fakt mě láká. Beru to takhle - za jednu korunku dám 3 tisíce a to jsou ještě levné. Díky špatné předchozí zubařce musím teď předělávat 4 korunky. No a třeba kdybych měla tento kartáček, tak to bude sice stejně drahé, ale zuby mi zůstanou vlastní. =D

    Zdroj


    Jo a proč se mi líbí? Je to asi jako mít iPhone místo jiných dotykáčů se stejnými funkcemi. Je k tomu fakt krásné cestovní pouzdro s vlastním dobíjecím zařízením a klasická nabíječka je v designu skleničky a bezdotyková - jen do ní kartáček postavíte. Navíc - barbie prvek - všechny detaily jsou v kvalitním a hlavně opravdovém růžovém zlatě. Prostě dárek pro Barbie =D.

    *

    Sada popisovačů, Stabilo 
    Pro milovnice papírnických potřeb tu je klasika v podobě jejich per/popisovačů (ty klasické s označením "point 88"). Jsem jednou z nich - takovou tou bláznivkou, která když přijde do papírnictví nebo knihkupectví, tak začne očuchávat hřbety knih a stránky skicáků. A mě tento dárek potěšil teda maximálně! Navíc není den, kdybych jimi nepsala (nahradila jsem jimi i všechny běžně používané propisky).



    Tato sada obsahuje opravdu snad všechny druhy barev, které můžete na běžné užití potřebovat a praktický a docela vtipný obal na suchý zip a rolování alá měkké pouzdro na štětce mi přijde jako parádní vychytávka a dárkové balení v jednom. Když k tomu přidáte knížku omalovánek, máte dárek pro dítě, nebo dnes už i pro dospělého jako vyšitý.

    *

    Luxusní čaje Kusmi Tea
    Ač strašně nemám ráda toto nadužívané slovo "luxusní" (protože většinou za sebou ukrývá něco naopak strašně neluxusního), tak tady nemůžu najít lepšího popisu. Černý čaj Tsarevnu v přenádherném plechovém obalu coby limitky ke 150. výročí založení značky vám ukazuju na fotkách už od té doby, co jsem ji dostala. A dar je to opravdu honosný, nejen cenou, ale hlavně tou chutí (a samozřejmě i obalem). Jedná se o černý kořeněný čaj s pomerančovou kůrou, skořicí, lékořicí a ještě něčím, co tvoří nádhernou vůní zalévající celou místnost, ve které se s hrnkem čaje zrovna nalézáte. Nikdy jsem čajová moc nebyla (miluju černý čaj s bergamotem samotný, nebo hezky po anglicku s mlékem, ale to je všechno), ale Tsarevna mě změnila natolik, že jsem ji začala pít dokonce i ráno občas místo kávy (neslýchané!).



    Je to moje první zkušenost s Kusmi Tea, takže jsem jiné ještě neochutnala, ale tato zkušenost už mi stačila k lásce jako trám. Jestli máte doporučení na nějaké jiné jejich čaje, které máty rády, sem s nimi, vítám každý tip. Teď dost pendluju mezi domovem a bytem mamči a tam mi Tsarevna bytostně chybí (uvařený Pickwick na zkoušku jsem musela vylít), takže ji beru s sebou i na Vánoce. Tato velká skoro 1/4 kilová plechovka vychází na skoro 900,- Kč, ale podle mého teda stojí za každé zrníčko.

    *

    Lístky "na kultůru"
    Za mě určitě vedou lístky do divadla a do kina  - letos na "Anděl páně 2". Já vím, že normální smrtelníci chodí do kina docela pravidelně a rozhodně častěji než já (cca 1-2x za rok), takže toto už dávno viděli v rámci začínajícícho adventu. Ale já to třeba dávám jako dárek k svátku své mamče (Eva, takže ji obdarovávám ráno na Štědrý den), která se do kina nedostala snad už 10 let a dokonce patří mezi ten typ lidí, kteří ani nechtějí chodit do kina, protože je rozpláčou i animované filmy. A Anděl páně je prostě pecka a na dvojku jsem zvědavá. Kdo má kino za všední záležitost, pak může darovat lístky do divadla. My jsme "před Áňou" chodili každé Vánoce do Městských divadel pražských na České Vánoce a na Lakomou Barku - mají to úžasné a řádně vyprodané, takže je možné, že už to letos stihnete jen na stojáka, ale i za to to stojí, to mi věřte. A když si to poznamenáte na další rok, tak tam můžete s dětmi (ale i bez nich) strávit Mikuláše - hrají Lakomou Barku, pořádají před představením a během přestávek vánoční jarmark, rozdávají domácí vánočku a rozlévají vaječňák a svařené víno.

    *

    Knihy
    Každý rok vám sem píšu, že chci a ráda i podarovávám kuchařky. Teď si momentálně brousím zuby na Kuchařku ze Svatojánu 3, kompletní kuchařku Hanky Zemanové a na nového Jamieho Olivera, který je ale asi jen v angličtině. Pro Áňu chystám ilustrovaného Harryho Pottera a moc se mi líbí i Půl století s Cimrmanem, která ale vychází na něco přes litr a mám dojem, že bude k mání až nejdřív těsně před Vánocemi.

    Zdroj


    Ondrovi už knížky nedávám, dostal jich dost během podzimu, kdy měl svátek a narozeniny a ještě na ně ani nesáhl. Pro milovníky DIY a výroby mýdla tu bude nová mýdlová kuchařka od "Evíka", kterou můžete znát jako autorku blogu Moderná Alchymistka a prý budou nějaké kusy k mání už před Vánocemi!

    *

    Kosmetické ošetření v salonu
    Pro dámy zase doporučuju rozmazlovací a neuvěřitelně relaxační a přitom účinné kosmetické ošetření přírodní německou kosmetikou Primavera v salonech Greenwave (jeden najdete v Poděbradech a druhý nově u Tesca na Národní ulici v Praze). Byla jsem na něj sice jenom jednou, ale od té doby není den, kdy bych si na něj nevzpomněla, někomu ho nedoporučila,  nebo jej nedala darem. A furt ho nikdo nedal mně, kurňa! Jaké to zhruba bylo se dočtete ve článku z dámské jízdy z Poděbrad. 

    *

    Slupovací laky, Little Ondine
    Pro milovnice přírodního života je ideálním dárkem slupovací  lak na bázi vody z pryskyřic a minerálních pigmentů. Pokud o něm navíc nikdy neslyšely, budou z něj paf, to mi věřte. Barev mají požehnaně, ty třpytkové jsou doslova famózní a já z nich už mám doma seskládanou celou sbírku, která vytlačila všechny dosud používané běžné fuj laky. Seženete je na Liviny.

    Laky z Cosmic Collection


    *
    Samoopalovací pěna, Eco by Sonya
    Opět ideálním darem pro milovnice přírodní kosmetiky je ultra rychle účinkující samoopalovací a čistě přírodní pěna Eco by Sonya Cacao mousse, která úžasně voní a navíc i znatelně vypíná pokožku. Já vím, že vám sem tuto samoopalující kosmetiku cpu docela často, ale já ji miluju, používám pravidelně každý týden a myslím, že každá vynaložená koruna za Soniny produkty mi za to fakt stála. Ona má totiž neuvěřitelné "vedlejší"účinky v podobě regenerace pokožky, hydratace, uklidnění a hlavně, mně osobně, léčí pupínky po holení a to je bomba. A jinak se sem tato kosmetika dostala celkem i právem, protože to není opravdu levná záležitost, jeden krém vás vyjde na cca 800,- a tedy i cenově už jej povyšuju na vánoční dárky.

    *

    Cokoli od May Lindstrom
    A zase něco pro milovnice přírodní péče. Ale pozor, tohle už je opravdu vyšší cenovka v řádech tisíců a nemá cenu ji dávat někomu, kdo ocení prosté Alverde. May Lindstrom je bývalá modelka, které se podařilo prorazit do světa špičkové přírodní péče jen po pěti letech od zavedení jejího prvního produktu na trh.


    Zdroj

    A že ty produkty jsou úžasné! Všechny jsou omamně voňavé, složené ze samých extraktů, vzácných olejů, koření a bylinek a bohužel jsem jedna z těch, kterým až na 2-3 produkty vše maximálně sedí) jen letos to Ježíšek už opravdu nezvládl). Seženete v eshopu Ingredients, nebo v jejich kamenné prodejně na Pařížské.

    *

    Yaa-Saam baby fashion
    Teď udělám trochu reklamy seskupení maminek (a mezi nimi i Káje, kterou určitě znáte pod jejím původně psaným blogem Plum´s Foolery), které stojí za touto super dětskou a hlavně miminkovskou módou a doplňky. Najdete tu vše, od fusaků do auto sedačky, přes přebalovací podložky, až po úžasné zimní kombinézy a soupravy prádla. Kdyby už Áňa nebyla větší, tak mi věřte, že by u nich byla oháklá od hlavy až k patě.  Jejich největší devizou jsou originální vzory a zpracování, střihy a do sad k sobě ladící soupravy podložek, tepláčků a bund apod.

    *

    Koření, čaje a sirupy, Sonnentor
    Na Instagramu jsem vám už ukazovala fotku nákupu na Organictime.cz, kde jsem vykoupila snad celý Sonnentorský sortiment. Přijde mi to jako neuvěřitelně praktický a hlavně variabilní druh dárku, který můžete dát naprosto komukoli - sadu gurmánských bio kořenících sad pro Ondru, ovocné poctivé bio čaje pro tchýni, sirupy a nealkoholické ovocné punče a svařená vína pro kamarádky, rodiče, prarodiče.



    Čaj na rýmičku Pro usmrkané rarášky  jsem vzala rovnou třikrát a dám ho do vánočního balíčku do každé rodiny. 

    *

    Přírodní parfém Florascent a Accorele
    Tady se musím přiznat, že jsem si ty poslední parfémy (aroma spreje, abych byla přesná), co jsem vám ukazovala na IG, koupila zcela nepokrytě pro sebe. Florascent má mnoho parfémových řad rozlišených nejen podle druhu vůní, ale i jejich intenzity a tomu adekvátně jsou i odstupňovány cenově. Mezi mé favority patří parfémy Umami a Pevonia, ale posledně koupené aroma spreje jsou jen jednosložkové esence - Tonka a Yuzu. Ze začátku jsem z nich nebyla vůbec nadšená, protože po Yuzu nezbyla do 5 minut na ruce ani památka  a Tonka na mne měla až moc hořký ocásek. A tu najednou, když jsem je podle doporučení v návodu smíchala, vznikla z toho úžasná vůně, kterou podržel základní tón Tonky a osvěžila ho jemná a sladká mandarinková vůně Yuzu. Od té doby se s nimi voním každý den. Narozdíl od Umami jsou totiž velmi lehké a jemné a příjemné.


    Accorele jsem vám popisovala už v článku z veletrhu Green Beauty Market, kde jsem se s nimi setkala poprvé a na přírodní parfémy z čistých esencí jsou velmi jemné a řekla bych až evropského ražení, protože jsou svěží a univerzálnější, než osobité silné vůně např. Flarascent. Mamče jsem tam kupovala parfém Tea Garden, protože miluje vůni zeleného čaje a toto je vážně top.

    *

    Vonná svíčka, Bath & Body Works 
    Svíčka je super dárek, který provoní domov každému, udělá sváteční atmosféru a snad nikoho zvlášť tímto obřím balením se třemi knoty a nádhernou plechovou tepanou pokličkou neurazíte. K těmto svíčkám mě opět přivedla kamarádka a my jsme pak nad kafem bláznivě očuchávaly její verzi "Cinnamon, Sugared Donut", která je nádherná a sladká a vánoční a můžete s ní s přehledem nafejkovat i vůni pečeného cukroví, zatímco ho někde koupíte. Vůbec jsem nevěděla, že už tuto značku prodávají i u nás! Ty obří mají 411 g a vychází na 605,- kaček. Pokud však chcete obdarovat opravdového voskového gurmána, tak se jukněte na svíčky Diptyque, které sice vyjdou dvakrát tak dráž, ale ve světě svíček už je to pojem. No a pokud si je chcete udělat, tak tady na ně máte recept.

    *

    Řada"Merry Christmas", Soaphoria
    Ač mám jejich stránky ve sledování na IG, tak jsem tuto vánoční limitku objevila jen náhodou díky kamarádce. Prodává se mimo jiné i v Notinu, kde jsem ji koupila i já. Docela se po ní zaprášilo. Kamarádka v regále chytla ještě cca 10 kusů a když jsem přišla o dvě kafe a hodinu a půl později já, zbylo tam na mě jen jedno a poloprázdný tester. Tak jsem vzala k jedné tělové Maně (něco jako tělový krém, protože  kategorii másel zase zastupují tělová souflé) i tělové mléko a dám to mamče jako dárek k Vánocům. Abych se nepřipravila ani já o tuto vůni, tak jsem si odnesla ze stejné řady aspoň tělový peeling.



    Voní to jako Vánoce, ale sladce a cukrově. Kdybych ale měla jmenovat jedinou složku, která je ve vůni zastoupená, asi bych nedokázala nic přesného odhadnout. Soaphoria má pro mě docela tajemné a neidentifikovatelné vůně. Cenově to není žádná láce - Mana 339,- Kč, mléko 239,- a peeling podobně jako mléko, to už jsem se ani nekoukala. Jo a pro příznivce čokoládových vůní tam měli tělová souflé "Nebeská čokoláda" (nevím, jestli je to novinka, nebo ne, ale na veletrhu na jaře ji v sortimentu ještě neměli).

    *

    Odrážedlo FRAM, Beatitudo pro ty nejmenší
    Tak zde už mám jen poslední dva typy.. Firma Beatitudo založená v ČR vyvinula neuvěřitelné odrážedlo, které můžete nastavit od odrážedla pro nejmenší, přes odrážedlo pro větší (posuvné sedátko), až po tříkolku pro velké děti. A vše to máte v jednom. Navíc si k tomu za něco přes stovku můžete dokoupit i designovou sadu ručně malovaných polepek, které vám z původně černé motorky udělají stroj, jaký jen tak někdo nemá.


    Odrážedlo ještě bez vytunění polepkami (zdroj)

    Co se mi na tom líbí nejvíc, tak že má vlastní košíček třeba na převážení důležitého nákladu - hraček - nebo svítící kolečka, která jsou z gumy, takže nekloužou a dobře drží směr a navíc nerachotí ani na plovoučce. Celá "motorka", jak tomu říkáme, má vynikající stabilitu a Áňa ji nejraději tlačí tam a zpět po dvorku a vozí v ní tenisáky, což Matýsek zrovna neoceňuje s nadšením a nespustí z ní zrak. Pro miminka má firma zase krásnou uměleckou podložku ve formě listu i s hračkami vyráběnou v chráněných dílnách, na které můžete mimčo přebalit ve volné přírodě, dítko s ní přikrýt v kočárku, nebo si na ni sednout, protože slouží jako izolant a je nepromokavá. Na tu je ale Áňa už moc velká. "Motorku" můžete koupit zde.

    *

    Houpací prkno 
    Druhou záležitostí, která u nás měla být pro Áňu od Ježíška, bylo houpací prkno. A my jsme tak dlouho otáleli, že už jsou objednávky až do února plné. Vyrábí se totiž ručně, jedná se o český patent a stojí za ním rodiče, kteří začali původně na barefoot botách a skončili u výroby zdravých hraček pro své ratolesti. A nejen pro své.

    Zdroj


    Pořád jsem nevěděla, jestli vzít to klasiké houpací prkno, které by uneslo i mě a Áňa by v něm mohla odpoledne při houpání i usínat, protože není tak vyklenuté, ale dřevěná houpačka Rainbow, kterou mají také v sortimentu, mě lákala zase pro širokou škálu možností jejího využití - od podlézačky, přes přelézačku, prodejní pult, bunkr až po samotnou houpačku. No a tak dlouho jsem otálela, až nezbyly kusy skladem - dělají se totiž na základě objednávky ručně. No, tak příště.




    Tak, pokud zde najdete mraky chyb, tak věřte, že jsem to psala po nocích, na mobilu, na cizích PC, prostě kdykoli jsem se dostala na chvilku k psaní, protože mi Áňa lehla s bacilem a vyžaduje 24/7 péči. Tento článek měl vyjít už v neděli, ale prostě to nešlo. Ale protože máme malého Terminátorka, tak se z 39° horeček oklepala za den a už řádí venku, takže dopisuju článek a chyby budu opravovat až postupně časem, abyste vůbec něco z článku měly a nečetly ho až po Vánocích. A zítra zase bude pokračování seriálu na výrobu DIY vánočních dárků..


    Tak krásné předvánoční dny!!

    Pečující krém na vrásky "Pro maminku" | Vánoční DIY dárky

    $
    0
    0

    Chytla jsem nějaký psací ajfr, tak se ho snažím využít, co to dá. Pokud už máte dovolenou, což se mi nikdy v práci poslední týden před Vánocemi nepodařilo, tak už byste ideálně mohly jen zdobit své domovy, péct cukroví, číst knížky a shánět poslední vánoční dárky. A pokud se vám to poslední právě vůbec nechce, tak dneska tu najdete návod na jednoduchý, přesto velmi účinný a složením milionkrát lepší krém na vrásky, než se jich většina za strašné prachy prodává. 

    Když už jsem pro jednu z vás - na základě nákupního seznamu surovin - tvořila recept na krém pro maminku, říkala jsem si, proč ho neposkytnout všem? Vždyť do DIY seriálu je to naprostý ideál. Navíc, tento krém využijí nejen vaše maminky, babičky, ale i kamarádky a vy samotné, pokud máte pleť buď sušší, nebo s prvními vráskami (na plnou hubu, prostě pro pleť 30plus). Krém je navíc lehčí, než proti-vráskové krémy obvykle bývají, takže bude ideální i pro pleť náchylnou na neplechy nebo ucpávání pórů. A teď už jdeme na to, mám jen pár minut, než se Áňa vzbudí..


    *


    Co budete potřebovat:

    Meruňkový olej
    Třtinový skvalan
    OliveOil emulgátor

    Růžový hydrolát
    Aloe extrakt

    Panthenol
    StrongSkin (směs aktivních látek na zpevnění pleti)
    Vitamin E
    Cosgard (konzervant)

    ÉO Levandule
    "ÉO" pryskyřice Benzoe

    Vše najdete na e-shopu Kosmetické suroviny, ale v určitých obměnách, pouze za dodržení poměrů, můžete využít i to, co máte právě doma - jiné hydroláty/výluhy/destilovanou vodu, aloe můžete vynechat, ÉO můžete změnit, stejně tak použité oleje i směs Strong Skin. Pak ale počítejte s tím, že už krém nebude splňovat to, co jsem předeslala začátkem článku a bude mít účinky jiné.



    Recept na 100 ml:

    10 ml Meruňkový olej 
    10 ml Třtinový skvalan 
    5 g Oliveoil

    66 g Růžového hydrolátu
    5 g Aloe extrakt

    2 ml Panthenol
    2 ml StrongSkin
    1 g Vitamin E
    0,6 ml Cosgard (18, radši 20 kapek)

    15 kapek ÉO Levandule (já vždy používám Levanduli extra od Karla Hadka, ale je to na vás)
    0,5 g pryskyřice Benzoe

    Dodržujte i dané objemové jednotky. Vodní složky lze počítat na gramy, ale oleje měřte na mililitry, jinak se vám může rozjet výsledná konzistence, protože si objemově nebudou odpovídat vodní složka s tou olejovou (u vody obvykle platí, že 1 ml = 1 g, ale u olejů není 1 g = 1 ml - je to kvůli odlišné hustotě apod.). Pro zjednodušení tedy používám u vodních složek gramy, ale u olejů jedině mililitry. Jo a vše máte samozřejmě desinfikované lihem (už to beru jako samozřejmost, ale kdyby náhodou někdo šel jen podle návodu - já používám ten 96% kosmetických líh opět z eshopu uvedeného v odkazu výše).




    Postup:
    1. Na sporák si dejte dvě pánve a do každé pak přijde jedna nerez miska (nebo  miska z varného skla) - jako do vodní lázně. Jedna miska bude obsahovatolejový základ (zatím jen OliveOil a Meruňkový olej) a druhá vodní základ. 
    2. Během doby, kdy se bude rozpouštět emulgátor (doporučuju ho předtím nakrájet na co nejmenší kousky, ať rozpouštěním nestrávíte věčnost), připravte si do kádinky fialovou složku a pro zjednodušení klidně vše do jedné a najednou. Jsou to aktivky a látky, které se dávají až na konci emulgace, protože nesnesou tak vysoké teploty.
    3. Když je už emulgátor rozpuštěný, tak do olejů přidejte poslední složku - třtinový skvalan - a nechte chvilinku, cca minutu, zahřát na teplotu zbylých olejů.
    4. Nejdříve z lázně vyndejte misku s oleji a do ní nalijte obsah vodního základu a hned začněte mixovat  buď metličkou, nebo kapučínovačem. Jakmile vám směs zmléční a už se neoddělují oleje od vody, můžete misečku ponořit do studené vody (v jiné větší míse, nebo ve dřezu) a šleháte do vlažna (kdo má teploměr, tak teplota by měla klesnout na 40°C.
    5. Poté přidejte všechny zbylé "fialové" ingredience a velmi dobře zamixujte do obsahu. A máte hotovo.
    Měly byste mít našlehaný krém. Meruňkový olej je i na super citlivou pleť (i na tu miminkovskou) a navíc projasňuje pleť, Oliveoil je zase emulgátor z olivového oleje, který má výborné pečující vlastnosti a dělá bohatou krémovou strukturu, účinek směsi Strong Skin je zase podložen laboratorními výzkumy a je potvrzen, že fakt funguje, panthenol je můj miláček, který pleť hydratuje, hojí a napomáhá regenerovat, vitamin E je zde ve vyšší koncentraci, aby už působil i právě na regeneraci buněk a aloe s růžovým hydrolátem je prostě pečující kombo, které hydratuje, regeneruje a dle mého by měl kvalitní hydrolát a aloe tvořit základ každého krému namísto vody, glycerinu a alkoholu. 




    *
     


    Taaaak a máme to. Budu moc ráda, pokud mi svoje výtvory pošlete do mailu, nebo třeba mě označíte pod jejich fotkou na IG (@mitsuuko_de_ak). Přeji krásné tvoření a krásný den, já jdu snídat!




    P.S.: Jo, výsledný objem je něco málo přes 100 %, cca 102 %, ale už jsem tam nezapočítávala jako součást receptu ÉO a Vitamin E, ani Cosgard, proto dávám o dvě kapky konzervantu víc. Nebojte, nerozjede se vám to ;) Jo a fotky jsou opravdu ilustrační, musela jsem použít, co jsem měla zrovna po ruce, takže jsou z vaření jiných mých krémů, ale bude to vypadat podobně, nebojte =)
    Viewing all 127 articles
    Browse latest View live