Quantcast
Channel: Mitsuuko de Ak
Viewing all 127 articles
Browse latest View live

www.mitsuuko.cz | Juchůůůů


Aktuální denní péče o pleť | Červenec 2014

$
0
0

Dnes to bude trochu recyklované, protože v mé pleťové rutině se nachází půlka produktů, o kterých jsem vám již psala, se kterými jsem spokojená a jsou to mé stálice. Ale zase za ně dám ruku do ohně. Co byste tedy našly v minimalistické Mitsuuko denní péči za poslední 3 měsíce?
Další informace »

Repelent aneb Naprostá brnkačka | DIY

$
0
0

Nádherně voňavý, účinný, neškodlivý, vhodný jak na kůži, tak na oděv. Podrobila jsem ho všem možným zátěžovým zkouškám jako jsou bažiny, rybníky, večerní pivo na zahrádce, nebo na kole v lese a vyšel na jedničku. A stačí vám na to 4 lehce dostupné ingredience.
Další informace »

CDD = Co dům dal | Kosmetické vychytávky

$
0
0
 
Stačí vám pár základních ingrediencí a uděláte z toho doma za pár minut pořádnou kosmetickou parádu. Jak si smíchat uživatelsky velmi přátelský lávový šampon, jak si přizpůsobit tonikum, jak udělat z jakéhokoli oleje máslo, co dělat, když vám dojde čistící gel, jak si vyrobit vlastní aloe za pár kaček, nebo čím srazíte pH u pro vás moc vysušujících přípravků?
Další informace »

Pracovní plocha a skladování surovin | Schovky pro DIY

$
0
0
 
Dneska nakoukneme do mé kuchyně - kde se vaří krémy, másla, séra, míchají oleje a vyrábí mýdlo. Nebyla by to úplná kuchyně, kdyby chyběly skladovací prostory a protože se mi trochu rozrostly zásoby, tak jsem se roztáhla i do další místnosti na druhé straně bytu a udělala z ní pracovnu, kde se momentálně nachází sklad obalů a sušárna mýdel.
 
Vlastně se divím, že mě toto téma na článek nenapadlo samotnou. Začal vznikat až na popud několika z vás, které se mě ptaly, jak vše skladuji a kde. A víte co? Já tyto články, fotky a videa z dílen mých oblíbených blogerek miluju. Až je mi líto, že jich není víc, protože pokaždé najdete jen jedno, které už se později neaktualizuje a já se přitom tak ráda kochám.. =D Takže dneska nakoukneme do kuchyně k Mitsuuko. Mám jedinou kliku, že linku vymýšlel nějaký megaloman, který ji udělal přes celou zeď a pěkně ji rozdělil sporákem na dvě části. V praxi to vypadá tak, že linka má dohromady cca 5,5 metru na délku + další dva metry polic od země až po strop. Na té kratší části linky u okna, za perfektního denního světla kuchtím cca na 1,5 metru kosmetiku Hned po pravé ruce mám sporák a tomu po ruce uzpůsobené police a zásuvky, které jsem vyklidila právě za tímto účelem.

Takhle vypadá kosmetická výrobní linka před, nebo po vaření (ty obablané mísy a stěrky jsou od mýdla a odpočívají po dobu 24 hodin, než je budu moct umýt)

Druhá část linky má 2 metry a je zakončena dřezem, kam se přesunuju, když jdu vařit mýdlo -  za neustálého vyhazování všech živých bytostí, které nenapadne v tu chvíli nic lepšího, než si začít v kuchyni házet tenisákem, nebo obíhat okolo luxferu (ten odděluje kuchyňskou část od obýváku, má asi 3 metry a dá se obejít z obou stran, což se ukázalo jako velice nepraktické, protože mi tak vpadne do zad každou chvílí pes, Ondra nebo tenisák). No a protože ten, kdo vymýšlel tuhle kuchyň, byl opravdu koumák, tak linka pokračuje ještě cca 35 cm vedle dřezu, kam se mi už vešel akorát toastovač a rychlovarná konvice. Stačí si tam odložit jeden hrnek a už se vám tam nevejde ani lžička na kafe.

A takhle to vypadá za plné polní - vaření několika krémů, mlék, sér, šamponů a masek najednou. Říkám tomu organizovaný chaos - vše má své místo a opravdu vše má své upotřebení a úlohu. Např. ocet vpravo je na popáleniny od louhu (ještě jsem ho naštěstí nepotřebovala, ale naposled jsem třeba k čerstvému mýdlu čuchala tak intenzivně, až jsem si ho omylem plácla na pusu a to jsem se radši hned pooctovala), nebo mlýnek na kafe, ve kterém se mlely nejdřív bylinky do masky a posléze zinek do krému a ještě posléze titan do mýdla..

Jinak, luxfery oddělující kuchyň od obýváku pokládám za velmi praktické a docela i nápadité, oku lahodící řešení. Jste tak celou dobu v kontaktu s lidmi v obýváku, přitom na vás není vidět, ale zároveň je, když chcete. Navíc je pracovní prostor natolik velký, že ani tři lidé vařící spolu zároveň si nebudou šlapat po krku ani po končetinách. Při vaření kosmetiky v kuchyni ale stejně kromě Matesáka nesnesu ani nohu. Ještě teď vzpomínám, jak jsem si vše připravila - nádoby, prostor, linku vydesinfikovala lihem - začala míchat a do toho přišel Ondra a začal smažit hamburgry v pánvi hned vedle.. =D Celou kuchyň jsem vám bohužel nevyfotila, tak budete muset zapojit fantazii. Teď po jednotlivých skříňkách a policích..

Police nad linkou.. Zdálo by se, že mám všude jen metly a stěrky, ale věřte mi, že byť jich mám dohromady asi 20, jsem schopná během jednoho víkendu všechny upotřebit. A když to pak proháníte vždycky v myčce, kvůli pořádnému vyvaření, tak jednomu stěrky i v takovémto počtu mohou dojít..

V polici hned nad linkou  bývaly čaje. Museli se však upozadit o patro výš pro potřeby vyšší, hehe. Tady skladuju drobnosti a nejčastěji používané oleje, které se u mě dlouho neohřejou, takže je ani nedávám do lednice. Po pravé straně mám umístěny v plechovkách pigmenty a v té velké umělohmotné bandě nově i 1/4 kilovku titanu, jehož zásoby se mi nějak podezřele rychle tenčí. Bych nikdy neřekla, že u mě oxid titaničitý bude spotřebním zbožím! =D Mezi těmi nejpoužívanějšími oleji tam mám Karanju, který hrozně ráda používám do mýdel a tak už mám na dně a nedostalo se ani na nějaký hojivý tělový krém (je skvělý na ekzémy - taková mírnější a voňavá verze neemového oleje), hroznový olej, neemový olej po 10 ml flaštičkách, baobabový, malinový apod..
 
Skladuju zde i kádinky od Hadka (momentálně jich mám asi 10 ve všech možných objemech a je to jeden z nejpraktičtějších druhů nádob na vaření kosmetiky vůbec). Odpočívají zde i dva kapučínovače. Jeden mi spadl na zem a od té doby moc nemixuje, spíš tak divně kvrdlá šejdrem, tak jsem mu pořídila posilu. Vzadu vlevo pak po kilovkách schovávám lávovku, bentonit a jedlou sodu (je lepší je mít na stojáka, než někde položit a pak zametat jemný prášek ze zásuvek). Když se kouknete doleva hned dopředu, uvidíte mou svatou čtveřici. Je to vysokoprocentní líh v rozprašovači (na desinfikování všeho), rostlinný glycerin na rozmíchávání pigmentů do mýdel, velká piksla Cosgardu (konzervant do krémů) a velká piksla vitaminu E. Po této čtyřce sahám prakticky při každém vaření, takže je mám pěkně po ruce.



Hned pod linkou se nachází tahle kouzelná, snad i nafukovací, zásuvka, kterou už všechny znáte z předešlých článků. V té době však její  náplň byla téměř poloviční. Skladuju zde všechny vosky, emulgátory (GS, GSC, Olivem, lecithin..), koncentráty a prášky (chlorela, sušené kozí mléko, aktivní uhlí..), pudry (banánový, pomerančový, malinový..), extrakty (aloe, lípa..), barvy, sušené květy, éterické oleje a nejpoužívanější pidi nástroje (kosmetické nerezové špachtle, měrné lžičky, pipety, stříkačky..
 
Mám zde i setinovou váhu na měření emulgátorů, koncentrátů a louhu do mýdel (do těch menších dávek). Tato zásuvka je hodně omezena výškou, takže se sem na stojáka vlezou jen maximálně 20 ml lahvičky a zbytek polehává po platech, viz ÉO. Takhle se jich zdá málo. Počkejte však, když se všechna tři patra od každého platíčka rozloží.. Překvapení!! =D


 
Nejčastěji zde najdete ÉO od Karla Hadka a Manipury. Z Manipury už kupuju jen určité druhy (vanilku, benzoe a okurku), ostatní se bohužel ukázaly jako účinky ne moc kvalitní a ani co do vůně nedosahují mých požadavků. Tato fotka už však taky není moc aktuální, protože od nafocení cca před týdnem přišel "Santa" Hadek ještě 3x a doplnil zásoby nejčastěji používaných olejů, které mi už opravdu chyběly (Levandule extra, Čajovník, Rozmarýn, Grep, Pomeranč, Citronová tráva..) a má na triku další platíčko ÉO.
 
A jdeme dál. Potud by už prohlídka téměř končila nebýt mé poslední nejnovější posedlosti výrobou mýdel. Zde už se nepočítají oleje na mililitry, ale na gramy a spíš na kila, takže to vyžadovalo další opatření. Vždycky mi tetris šlo celkem obstojně a nejvíc jsem této dovednosti zatím využívala při balení věcí na dovolenou do kufru auta. Teď jsem za pomocí tohoto mistrného umění takhle dokázala přesunout věci z nacpané skříňky do zbytku kuchyně, aniž by to někdo poznal. Schovka na mísy, formy, silikonová tvořítka, bandasky s louhem, metly a jiné příslušenství tak byla na světě a celá jen pro mě.


U nás to totiž funguje tak. Doma řeknu, že jsem do myčky právě dala nádoby po mýdlech a že ještě čekám na odmočení jedné formy a pak myčku pustím a do té doby, ať se k ní ani Mates ani O. nepřibližují (O. má totiž takový zvyk, že má na čaj jeden hrnek a když mu ho dám do myčky, vezme si ho klidně špinavý zpátky a používá dál. A s věcmi byť předem umytými od louhu, bych to nerada zažila). Takže je musím patřičně vyděsit, jinak jsou schopni všeho - jeden myčku bude olizovat, druhý z ní vybírat a používat špinavé nádobí. No a tohle vyděšení naposled fungovalo asi 14 dní, takže když jsem přišla do kuchyně s otázkou, proč mícháš čaj nožem, vždyť je umyté nádobí v myčce, zněla odpověď - vždyť jsi nám zakázala na myčku jenom sahat.. To ale bylo před dvěma týdny a od té doby se to nádobí v myčce už asi 10x vystřídalo..!! =D
 
Takže si tak vyčleňuji prostor a celá domácnost už ví, že když chtějí mísu na salát, do této skříňky pro ni rozhodně nepolezou. Tak dál..


 
Teď se omlouvám za strašnou fotku, ale je to v opačném rohu kuchyně, kam ani ve dne nedosvítí denní světlo natolik, aby mi to dělalo ostré fotky. No nic, aspoň si představíte, kde skladuju litrové láhve s oleji do mýdel. Na fotce je jich pět, momentálně se tam sešlo cca 8 litrů olejů od mandlového, přes ricinový, řepkový, palmový až po olivový. Másla a dražší oleje mám v lednici.
 
Poslední hrozná fotka, níže, slibuju. Je to ještě stále v rámci kuchyně a nalézají se zde veškeré drobné spotřebiče. Vpravo vidíte tříštivý mlýnek na kafe (původně), bez kterého se neobejdu při míchání minerální dekorativky jako jsou makeupy a tvářenky. Melu v něm i titan a zinek, protože se jejich tvrdá hrudkovitá konzistence ukázala jako nežádoucí i v mýdlech. Teď už to tak dělám automaticky - přijde mi zinek, nebo titan a já ho rovnou po vybalení přemelu najemno a pak teprve uložím.



Hned vedle něj je mini hnětač/sekač a jánevímcoještě, který se ukázal na kosmetiku jako nepraktický a nemám pro něj žádné využití ani v běžné kuchyni. A vpravo, původně pouze na banánový koktejl, ruční mixér, který tvoří nedílnou součást mé kuchyně - mýdlo bez něj prostě neuděláte, to byste se dřív prokvedlaly do tenisových loktů a zápěstí.
 
Už je to, koukám, nějaké roztahané. Baví vás to ještě? Zkusím to zkrátit. Právě se ocitáme v opačné části bytu, v pracovně. Je to nejmenší pokojíček z celého bytu, který má rozlohu snad nějakých 10,5 m2 a nalézá se zde původně pracovní zóna, která se přeměnila v lenošící. S přidáním rozkládací sedačky se z pracovny rázem stal hostinský pokoj, kde spí návštěvy, hrají si psi, voní zde sušící se mýdla a při vaření sem každou chvílí lítám pro prázdné obaly.


Dřív jsem měla půlku obalů v kuchyni a pak jsem lítala z jedné strany bytu na druhý a hledala, kam jsem sakra tu 50ml dózu dala. Mezitím mi ztuhnul krém a už ho nešlo malebně vlít, ale jen stěrkou řupansky překydat. Vyklidila jsem tak dvě zásuvky, ve kterých skladuju veškeré prázdné obaly, ať už nakoupené jako nové, nebo recyklované a schované cokdybynáhodou. V neposlední řadě se sem dostaly i rezervní balíky epsomské a himalájské soli a menší formy na mýdla.

Sušárna/Odpočívárna č. 1: A zase.. fotila jsem ještě za polo-prázdného stavu. Dva dny po focení jsem nakrájela další tři várky mýdla a musela se tak přesunout i do Sušárny č. 2..

A teď už jsme se dostaly do úplného závěru naší prohlídky, kterou zakončíme voňavou třešinkou v podobě sušárny na tvrdnutí mýdla. Vlastně jsou to takové mýdlové odpočívárny po dobu, kdy v mýdlech probíhá reakce, louh s kyselinami z olejů se mění na soli a vzniká tak mýdlo, které pečuje, hladí, voní a krásně krémově pění.
 
Úplně dole se nachází moje první várka mýdla - jde to poznat na vůni (nijaká) i na vzhledu (hodně podivný). Vpravo výš jsou pak jogurtovo-citronové cupcakes, které voní jak piškotové těsto s citronem, jsou zdobené ovesnými vločkami a božsky voní i krémově pění. Je to první mýdlo, které jsem si riskla vyzkoušet bez rukavic a už po týdnu nevysušovalo a nádherně pečovalo. Vlevo je pak série šampuků pro podporu růstu vlasů a zamezení jejich vypadávání (a taky pro citlivou pokožku hlavy - takový můj multi koktejl na vlasy) - světlé pro všechny, tmavé s hennou pro zrzky s mírným barvu povzbuzujícím efektem ;)



A tohle je Sušárna/Odpočívárna č. 2 (viz výš). Je ve stejné knihovně v pracovně jako první sušárna s tím rozdílem, že ta první byla v polici, kdežto ta druhá už se vešla jen nahoru ke stropu. Protože se tam hodně práší, mám normálně obě sušárny překryté pečicím papírem. Kdyby to někoho zajímalo, jsou to police od dřevěných botníků, které jsem kdysi někde po 200,- koupila a vždycky je používala místo na boty tak jako koupelnové poličky nebo součást knihovny. Na mýdla jsou však ideální, protože propouští vzduch ze všech stran i zespodu a mýdla tak můžou rovnoměrně tvrdnout a větrat.
 
To vlevo je čerstvě nakrájená várka mýdel s kokosovým mlékem, tangerinkou a vanilkou. Uprostřed stále ještě (i po dvou týdnech!!) čeká na svou chvilku a na rozkrájení vánoční kastilské mýdlo z olivového oleje se skořicí a pomerančem a vpravo se vytvrzuje sprchové zvláčňující mýdlo s epsomskou solí, aktivním uhlím, grepem a vanilkou a dneska snad už půjde pod kudlu - nemůžu se dočkat toho, jaké jsou v něm vzory!! =)


*


Tak! A jsme u konce.. Snad jste si to užily jako já. Psala jsem tento článek místo obědové pauzy v práci a byť jsem tak daleko od domova, jako bych se tam teď procházela a očuchávala lahvičky olejů s vámi. Tak mějte zatím krásný den  a pokud jsou tu i nějaké kosmetické kuchařky, kde máte schovky vy? ;)


Co jsem se naučila na letním táboře | Stanujeme se psem, tipy, zkušenosti

$
0
0

O novinkách, kempování, stanování se psem, o Hořicích v Podkrkonoší, o letním táboře, o gumičkách, o mýdlech a tak obecně.. =)
Další informace »

Hrajeme si s xanthanovou gumou | Proč, nač, jak a kolik ji použít

$
0
0

Velmi častá složka kosmetických produktů, ale také potravin, ve kterých ji nalezneme pod označením E415. Z čeho se získává, jak ji můžeme využít, zda je či není škodlivá a jakým způsobem ji můžeme použít?
Další informace »

Čistící sprej a gel na obličej Antiac a intimní sprej Topida | SALCURA

$
0
0

Tak konečně jsem po vlně, která se přehnala  blogosférou už loni, i já schopná sesumírovat své zkušenosti a případná doporučení na produkty značky Salcura. Z původně zamýšlené recenze pouze na mycí gel je to nyní malé pojednání o všech třech produktech, tedy o mycím pleťovém gelu a spreji na akné řady Antiac a intimním spreji Topida. Gel dnes však hraje hlavní roli.
Další informace »

Slevové dny v Greenwave 2014 | NEW IN

$
0
0

Jako každoročně, v době konání dnů Marianne, pořádá své slevové dny i Greenwave, pražský obchůdek a e-shop s kvalitní přírodní kosmetikou. Já jsem byla na kukačce ještě před zahájením akce a ze všech úlovků jsem natolik nadšená, že vám je prostě musím popsat, abyste věděly, na co se zaměřit a po čem prahnout (Karethic, SpaRitual, Primavera, Lavera, JMO..). Akce startuje už zítra ráno..

Nevím, jestli víc miluju podzim pro jeho nádherně pochmurné, po ránu jiskřivě studené, občas zamlžené počasí, nebo pro začínající slevy v obchodech. Poslední dny se ale skloubily mé dvě lásky - podzimní sychravost a nákupy - dohromady a já vás prostě musím vyhnat do světa taky. A to konkrétně na jako už každoroční slevové dny Greenwave, které začínají už zítra ráno a užívat si jich můžete až do neděle. Tak šup, ať to všechno stihneme, mám tu totiž věcí plnou tašku a musela jsem o nich napsat hned, jinak by už nebylo co fotit, protože to prostě musím vyzkoušet už dneska večer.



Začneme postupně. Nejdřív nezbytné náležitosti. Na této adrese najdete celý slevový katalog k akci a v něm plno informací o již známých osvědčených produktech (Primavera, Tropicai, JMO..), tak o úplných novinkách, které si pro vás v Greenwave připravili (Karethic -bambuc na tisíc těch nejvoňavějších způsobů, SpaRitual..). Ve slevě jsou konkrétně produkty značek John Masters Organics, Primavera, Karethic, Weleda, dekorativka Lavera, přírodní parfémy Florascent, Tropicai a Desert Essence. Výši slev dohledáte u příslušné značky v katalogu. 

Jsou tu i speciální dárkové akce k nákupu, z některých jsem spadla přímo na zadek. Moc se mi líbí 200ml balení Rakytníkového sirupu při nákupu Weledy nad 900,- (podobná akce byla i o Vánocích a věřte, že jsem ji z rodiny využila nejen já). Weleda je o letošních slevách vůbec takový "Santa", protože rozdává k nákupu 2 kusů od určitých řad 50 ml balení krémů. Ale teď ten trhák. Při nákupu JMO nad 2.000,- (a znalci vědí, že to není u JMO vůbec problém), tak dostanete plné balení Kakaového tělového mazání s Kapuokovým máslem. Dámy, toto balení běžně koupíte za skoro 1200,- kaček. Mám ho doma, mažu se s ním denně. Je úžasné na ruce, nohy i na tělo a všude kolem vás se bude vznášet vůně vánočního cukroví.



V rámci akce je pro vás i připraveno líčení s Helenkou Tomanovou, která je machr přes přírodní kosmetiku a je snad první, která mi dokázala před rokem odhadnout perfektně sedící odstín MMU jen zběžným pohledem. Líčení je parádní, paní Helenka to opravdu umí a záleží jen na vás, jestli se budete chtít trochu odvázat, nebo se pak vrátit nenápadně do práce (jako já =D). Akce s líčením je plánována na sobotu, během které si užijete 30minutovku líčení Dr. Hauschkou, Laverou a Lily Lolo. Jen je nutné se objednat a zarezervovat termín předem, protože v sobotu tam bude nejspíš nátřesk.

Hehe a teď už konečně začíná "new in"část článku. OJMOuž jsem se zmínila o pár řádků výš. Tělové máslo je božské, nádherně taje při styku s teplou kůží a hned vás ovane vůně oříšků a kakaa. Já tyhle vůně v kosmetice ráda nemám, ale tohle mě dostalo. Je to extrémně výživné bezvodé máslíčko, které se velmi rychle vstřebává, takže ho s klidem dávám i na ruce a do pár minut není po mastnotě ani stopa. Je silně vyživující a dle Johna by se mělo poprat i s neduhy trápící extrémně vysušenou pokožku.



Druhým úlovkem je Bezoplachový kondicionér s měsíčkem a zeleným čajem. S mořskou mlhou mám ty nejlepší zkušenosti a rozhodně se mi nepotvrdilo, že by se rychle kazil (mám ho už rok v koupelně a je stále jako nový a krásně voní po levanduli). Tento kondicionér je něco trochu jiného. Narozdíl od solného spreje, tento o vlásky jen pečuje, není to stylingový přípravek. Můžete ho tak použít jako výživu na sluníčkem, vodou, či častým fénováním vysušené vlasy, nebo jako prevenci a ochranu před žehlením kadeří. Já si ho koupila právě na ochranu při fénování. Sice používám studený vzduch, ale nebudu kecat, občas je mi večer zima, tak pustím i teplý vzduch a to mám pak vlasy jako chroští. Tohle tomu má pomoct předejít. V plné palbě je to docela rána (740,-), ale s 15% slevou a vidinou dárku už je to o hodně stravitelnější cena.

Teď už konečně ten Karethic. Nemůžu se dočkat, až vám o něm něco povím a asi budu první, od koho to uslyšíte (přečtete), protože jsem zatím o této kosmetice nikde nečetla, nikde ji neviděla a jsem z ní nadšená! Jedná se o certifikovanou BIO kosmetiku z eticky získávaného nerafinovaného bambuckého másla. Mám ráda, když má kosmetika něco navíc a tahle má tedy velký náskok oproti ostatním. Bambucké máslo je totiž zpracováváno ručněženami z komunit v africkém Beninu. Nepodporujete tedy jen svou pleť, ale i dobré skutky.  Ruční zpracovávání dodává máslu neuvěřitelně oříškovou vůni a žluťoučkou barvu a je jemné a při aplikaci přjemně mazlavé (ne ty hrudky, které se vám udělají ve většině přírodních produktů).



Od Karethic mám dvě lahůdky a toužím ještě po jedné další, ale počkám si na tužší zimy. Momentálně sedím za noťasem, rozplývám se tu ve článku a každou chvílí otevřu o čuchám piksličku se Sametovým máslem s Mangem (origoš název). Je vhodné na suchou pokožku nejen obličeje a naprosto božsky voní!! Připomíná mi šlehané bambucké máslo s pomerančem od Melvity, jestli některá z vás pamatuje. Na co si brousím zuby, to je pečující Zpevňující máslo s olejem z Baobabu - ten známe, že? =) No, ale tady je bonus v podobě další neuvěřitelné vůně a kdo je z Prahy, tak nezapomeňte při návštěvě obchůdku očichat tester tohoto másla, protože je to vůně, na kterou se mi od rána ještě nepovedlo zapomenout. Za velkou pikslu dáte 605,- kaček, ale je to máslo, vydrží vám tedy o hodně déle než lehké tělové mléko. Navíc, na celý sortiment Karethic je 15% sleva.

Jo a to není všechno. Majitelky smíšené a mastné pleti začnou na můj povel tleskat.. Teď! Je tu Hydratační matující krém s bambuckým máslem a rýžovým pudrem s absolutně ňuňacím složením a co jsem zkoušela, opravdu zanechává pleť vláčnou - hydratovanou - ale matnou. Jako bonus je teď k dostání za zaváděcí cenu, za 149,- kaček, což je cena jak za levné drogerkové šmé. Normálně pak vychází už na 3 stovky, takže pokud chcete vyzkoušet, máte nejlepší příležitost.



A dál.. (nebojte, už jsme v poslední třetině ;) Dekorativka od Lavery, kdo by neznal. Některé věci jsou fajn, některé víc a některé ani nechci zkoušet (třeba přírodní řasenky jsou vesměs většinou hodně zlobivé a nemám chuť to ani riskovat). To si radši nějakou vyrobím sama =D. Zlákaly mě však dvě věci. Dostala jsem ke zkoušení z Greenwave a od Lavery 2 skvosty. Jeden testuju už přes týden a jsem z něj nadšená - lesk na rty Glossy lips v odstínu Delicious Peach. Barva odpovídá svému jménu a je to opravdu nádherná přirozená jen lehce zvýrazněná barva rtů s odstínem do broskvova. Narozdíl od všech mých tělovek však není do studených podtónů, ale naopak vám navodí poslední letní dny na dovolené. Navíc, lesk krásně sladce voní (jako javorový sirup) a i sladce chutná. Naštěstí moc nelepí, protože to je důvod, proč lesky nevyhledávám a uchyluji se radši k používání rtěnek.

Druhou věc jsem si vybrala sama a co jsem si tak asi mohla z dekorativky vybrat? Kdo mě zná, uhádne.. Tekuté linky! Za volbu výběru jsem byla pochválena, protože linky jsou to prý velmi žádané a hojně kupované. Zkoušela jsem je na prodejně a černá je opravdu sytá, hrot příjemný a vypadá to na lehkou aplikaci, tak uvidíme, podám report. 



A teď třešnička na dortu celého článku. Vlastně jeden z hlavních důvodů, proč celý článek píšu. Veganská a paraben-free pečující a dekorativní kosmetika na ruce a nehty, nohy a tělo - SpaRitual. Dostalo se mi krásného daru a to pozvánky na proceduru manikúry i se závěrečným design lakováním. Laky jsou "5 f", tedy free od DBP, toluenu, formaldehydu, nebo formaldehydové pryskyřice. Manikúru prováděla mistryně ČR v manikúře 2006 a školitelka SpaRitual, Veronika Mořkovská, která mi kromě nezměrné péče věnovala i hodně cenných rad a spoustu supr tipů, jak třeba prodloužit trvanlivost laku na nehtech až na 12 dní apod (nebojte, bez profi lakování se na 12 dnů nedostaneme my normální smrtelnice ani náhodou). 

Krášlicí rituál pro moje packy začal desinfekcí a pak už se hrnula jedna vůně za druhou. Nejdřív zázvorový peeling s arganovým olejem, potom sladce vonící krém s másly a oleji vonící po něčem co neumím ani vyslovit, pak masáž rukou a prstů, péče o nehtovou kůžičku a až nakonec, po skoro hodině "mazlení" rukou, jsme se dostaly k lakování, kde jsem se zamilovala do lososového odstínu "Last tango" a musela ho vyzkoušet. Výsledek posuďte samy.. 

Říkám tomu "rybí očka" =D

A víte, co bylo neuvěřitelné? Že byť jsem měla z nedělního hennování kůži kolem nehtů zažloutlou a občas někde záděru, tak mě žádná procedura nebolela a ani jedna vrstva laku z těch asi 6ti nepálila. Prý kouzlo neškodného lakování "5 f", podle Verunky. =)



Nakonec jsem si odnesla Base&Top coat a Olejovou tužku na kůžičku s výtažkem z Fuji jablka (zase nádherná vůně) a protože byly vyprodané, další věci doobjednala. Příští týden si tak půjdu ještě pro odlakovač, vitamínovou kúru na nehty a matující top coat. Juch, já se tak těším! Navíc jsem darem dostala na vyzkoušení  vzorečky levandulového peelingu a kadidlový tělový krém a maličkatý krém na ruce do kabelky. Kdybyste cítily ty omamné vůně zázvoru, kadidla, pelargónie a jasmínu, jako já! A to mají ke každé vůni speciální tělovou řadu se všemi výrobky. Ještěže nebyly skladem, protože to už by nebylo do další výplaty ani na ten rohlík a Matýskovi bych to asi těžko odůvodnila. O SpaRitual vám určitě napíšu něco v samostatném článku, protože jestli něco z přírodky chybělo u mě doma, pak to byly právě nezávadné produkty na ruce a nehty. Teď už jsem klidná. Jo a ještě něco - pořád mi nehty voní! Takže nejenže existují Melissy - voňavé boty, ale už i voňavé laky na nehty. 


*


Uff a teď už vás nechám jen poklidně snít, ať se můžete na zítřejší začátek slev připravit =). Kdybyste si chtěly připomenout jak vypadaly slevové dny loni, jukněte do tohoto článku. A já ještě jednou moc děkuju celému osazenstvu obchůdku Greenwave i Denise a Verče za umožnění prožití tak nádherného a rozmazlujícího půl dne a za dárečky k testování.




Koukaly jste do katalogu? Na co se v rámci slevových dnů Greenwave chystáte vy?




PS: Omlouvám se za kvalitu fotek, fotila jsem v přítmí, hned jak jsem přišla domů, aby vyšel článek co nejdřív, kvůli brzkému začátku akce. Jakmile se dostanu domů za denního světla, fotky přefotím a aktualizuju v lepším rozlišení.

Jak si udělat šípkový sirup | Vitamínová bomba z našich luhů a hájů

$
0
0
 
Znáte to.. Papáte prášky na imunitu, cpete se vitamínovými tobolkami, pijete různé čaje podivné chuti a multivitamínové šumáky jsou vaší denní rutinou. No a ouha, ne vždy je to dobré, ne vždy je to levné a ne vždy opravdu víte, co to vlastně polykáte. Dnes si uděláme jeden naprosto výborný vitamínový majstrštyk. Domácí šípkový sirup..
Další informace »

Podzimní sny a přání | WISHLIST

$
0
0

Každý píše podzimní wishlist, já vím. Ale třeba bude tenhle něčím jiný.. To si asi říká každý autor, že? Ale přesto, dneska to bude povídání o tom, co mám právě v hlavě, čeho bych moc chtěla dosáhnout a kam se dostat. Třeba budete mít s něčím zkušenosti a hodíte mi sem tipy a třeba nevíte, kam se teď vrtnout a vezmete si z toho zase něco vy..
Další informace »

Pár fíglů pro přirozeně krásné a zdravé nehty | díl 1. Diagnostika nehtu a výběr vhodné péče

$
0
0

S nástupem podzimu a změnou barevné škály laků se začínají objevovat recenze na nové odstíny a s nimi spojené stesky o nedržícím laku, o odlupujících se špičkách, praskajících nehtech i nalakovaných ploškách, jejich třepení.. Prostě všechny možné neduhy nehtů, které vedou také ke kratší výdrži laků. A víte co? Není to vždy jen o nekvalitním laku.
Další informace »

Dlouhá, dlouhá pauza a změny

Panebože, jsem v tom! | "Jsem v tom", deník - 1. díl

$
0
0

Jo, takže na Silvestra pojedeme lyžovat, v únoru na týden na běžky na Vysočinu, pak zase začneme jezdit do práce na kole a na dovolenou zkusíme jet na kolech na pár etap Tour de France.. Haha
Další informace »

Tipy na vánoční dárky | Levné kupované nebo DYI

$
0
0

Tohle se asi šikne všem, které dávají dárky ne podle finanční hodnoty, ale srdcem a chtějí na tom být i osobně zainteresované. To ze mě asi mluví ještě dušička malé Mitsuuko, která zabalila k Vánocům dědečkovi do novin jablko ze stolu, nebo babičce dala její vlastní květináč. Jen teda upozorňuji, že ne vždy všechno DIY znamená i levné řešení. Ale hodnotu to má nevyčíslitelnou ;)
Další informace »

Ježíšku, proč jsem nedostala žádné ponožky?? | Zánět močáku v těhotenství - co s tím?

$
0
0

Je po Vánocích, ne-abstinenti se už připravují a zásobují na přivítání Nového roku a blogo sféra se články o dárcích jen hemží. Asi jsem byla moc hodná, protože i přes předem vyhlášený rodinný něcojakobankrot, jsem dárků dostala moře. A jak by řekla ta rozumnější neinfantilní část mé rodiny - hlavní dárek už byl nadělen - malý/á Mitsuuko. Tak proč jsem, kurňa, nemohla dostat aspoň jedny ponožky??
Další informace »

Jaké produkty radši kupuju, než bych si je vyrobila sama

$
0
0
 
Kdo mě zná, ví, že nejsem takový DIY radikál, jak by se mohlo zdát. Používám i kupovanou kosmetiku a na některé produkty nedám dopustit. V tomto článku najdete všechny produkty tělové, pleťové i dekorativní kosmetiky a zda se je, dle mého, vyplatí vyrábět doma, nebo radši kupovat.
Další informace »

Nerostou ti prsa a nezvracíš? Pak nejsi těhotná! | "Jsem v tom", deník - 2. díl

$
0
0


Abych už popojela s těmito články do aktuálních dnů, pokusím se vám v dnešním článku shrnout můj 1. trimestr - všechny slasti i strasti a že těch strastí bylo víc..
Další informace »

Zelený mozek = Zelená matka?

$
0
0

Tak nějak to samo vyplynulo. Vlastně jsem tím zjištěním byla až sama překvapená. Vždycky jsem byla toho názoru, že dítěti se musí jasně vymezit mantinely, zastávala jsem spíš "tvrdší" lásku a vždycky jsem se smála těm, které se rozplývaly nad dětskou výbavou, nákupy na miminko a ležením v tematické literatuře. No, smích mě už přešel. Příroda to zařídila fikaně. Od té doby, kdy jsem poprvé pocítila Prtě a jeho pohyby sílily a sílí každým dnem, začaly hormony pracovat i navenek a já se nemůžu nabažit miminkovských věcí, vybíráním kočárků a přemítáním nad vším, až Prtě bude s námi.
Další informace »

Jak šel čas s používanými produkty | Aktualizace receptů a článků

$
0
0

Tenhle článek můžete vzít jako rozjížděcí, nebo jako užitečné info k dříve napsanému. Edity se týkají především mých dlouhodobých zkušeností, které jsem získala vytvářením nových receptů, používáním DIY, ale i kupovaných produktů. V podstatě se jedná o takové pravdivé shrnutí funkcí, pozitiv a negativ produktů, které ukázal až čas a nyní jsou oproštěné od počátečního entusiasmu. 

Tyto edity se pokusím dotvořit k většině dříve publikovaných článků, u nichž se používáním, nebo změnou složení změnil i můj pohled na produkt a je třeba to aktualizovat. Edity najdete vložené přímo pod konkrétními články, což jsem si docela prímově zavařila, protože jakýkoli dodatečný zásah do bloggera mi nadělá paseku ve formátování a většinou odmaže odstavce a řádkování, takže budu časem i upravovat. Teď mi šlo hlavně o ten text. Vkládám je tam hlavně pro nové čtenáře a jen tak náhodné netem surfující. Pro vás, které můj blog sledujete, dávám vše najednou do tohoto článku, abyste nemusely složitě dohledávat konkrétní články a listovat v nich. Dnešní aktualizace se tak týká článků:


Pasty na zuby SUPIRIVICKY a SUMUDU (článek zde)


Jak už to tak bývá, čas vše mění a bohužel tomuto pravidlu jdou naproti i sami v Siddhalepě. Nemám naprosto žádné tušení, proč změnily složení. Základní složky zůstaly stejné, o to větší je to pro mě překvapení, když jsem poslední rok začala na pastách objevovat na předních místech ve složení sulfáty. Proboha, na co?? Pasty pěnily výborně i bez nich. To se chtěly přiblížit kolem panujícímu trendu, nebo co? Vždyť na nic jiného tam sulfát není, žádnou jinou přidanou hodnotu nemá. 

No nic, nebudu se v tom frfňat. Pro ty, které si čtou článek poprvé nyní jen dodám, že pasty i po více než roce používání (konstantního), se ukázaly jako skvělé. I přes v komentářích dosti diskutované absenci fluoridu, nemám zvýšenou kazivost zubů, zuby jsou opravdu světlé a na závislého pijáka černých čajů až nezvykle bílé, což kvitoval i můj zubař. Navíc bojují skvěle proti vzniku zubního kamene a dokážou již se stávajícím dobře zatočit. Stále doporučuju jako nejlepší pasty, se kterými jsem se kdy setkala.


*

Čistící mycí gel (článek zde)
Jak už to tak bývá, ne vše se podaří napoprvé a ne u všeho to hned poznáte. Takže s odstupem času poradím, co se mi osvědčilo udělat jinak.. 


Na tento gel koluje po internetu poměrně dost sdílení a k tomu také komentáře, že časem zvodovatí. Pokud se vám tak už stalo, nevěste hlavu. Zkuse doma vyštrachat nějakou prázdnou lahvičku po čistící pěně s tou príma širokou pumpičkou na dělání pěny a nalijte roztok tam. Z původně mycího gelu budete mít rázem mycí pěnu, která drží a krásně čistí. Docela fajn zlepšovák, nebo přímo recept na pěnu, ne? ;)

A proč se tak děje? Je to bohužel dáno kupovaným gelem Aloe vera. Ten je většinou, ač se to skoro nikde nepíše, dohušťován xanthanovou gumou. A protože vztahy jsou vždy zapeklité, ta se nemá v lásce právě s přírodním konzervantem aka extrakt z grepových jadérek. Tzn., že to extraktu sice trvá trochu dýl, ale časem vám zreaguje a xanthanku rozpustí, čímž se vám z gelu stane voda. Pokud se tomu chcete vyhnout, použijte jiný konzervant (já používám Cosgard, ale zkuste třeba i prý květinově vonící Senzivu z Manipury - mně smrdí jak antibiotika). S ním zůstane gel gelem a nic se vám nerozpustí.

Druhá možná příčina zkapalnění gelu je v jednom z posledních mých článků o DIY, konkrétně o tom, jak si uděláte domácí aloe gel z vody a aloe vera sušeného koncentrátu. Pokud dáte takto vylepšenou "vodičku" do zbytku směsi, pak je naprosto jasné, že jen mycí základ neudrží pevnější konzistenci. Pak musíte postupovat přidáním xanthanové gumy a to nejlépe v poměru 1 - 1,5 % přímo do směsi. Nejlepší způsob je zamixovat xanthanovou gumu do olejové složky v receptu a tu pak jen přilít a zamixovat do zbytku ingrediencí. Nebudete tak mít problémy s odstáváním kvůli bublinkám, nebo úplnému rozpuštění gumy (což může trvat někdy i 24 hodin).



*

Domácí šípkový sirup (článek zde
Jak už to tak bývá, ne vše se podaří napoprvé a ne u všeho to hned poznáte. Takže s odstupem jen poradím, co bych udělala jinak a ještě posichrovala, aby se vám nezkazil.. 


Sirup musíte nalévat opravdu horký do dobře vymytých a vydesinfikovaných nádob. Já jsem je ještě vylívala lihem a na povrch sirupu šplíchala sprejem také líh a stejně se mi pár dávek zkazilo a zplesnivělo. Abyste plísni zabránily, přidejte do sirupu při vaření kyselinu citronovou, funguje jako konzervant ničící zárodky bakterií a zároveň dodá sirupu zajímavý šmrnc. Po naplnění do sklenic je nejlepší ještě celou várku mírně povařit, čímž zmírníte riziko zkažení sirupu na minimum. Nádoby dáte do hrnce, zalijete do půlky vodou a na mírném plameni (jemné bublinky ode dna, ne var jako blázen) prohřejete cca 30 minut. Hlavně to neuvařte moc, jinak zbavíte sirup o všechny jeho živiny a vitamíny. A rozhodně od vychladnutí skladujte v chladu, nejlépe v ledničce. 

U nás se hrozně osvědčil a nejvíc nakonec chutnal jen tak s vodou jako šťáva nebo v období chřipek a lžičku. Jeho levandulová varianta je taky fajn, jen počítejte s tím, že kdo nemá rád levanduli, smrádek z vařených květů doma asi ještě dlouho nevydýchá. =)

*

Pleťový zázrak a odličovací balzám (článek zde)
U tohoto článku je nejnešťastnější asi to, že jsou to vlastně tři články v jednom. Dva recepty a ještě k tomu povídání na téma Zelená domácnost jsou dost pro čtenáře zabijáckou kombinací, takže pokud jste to opravdu celé přečetly a najednou, máte můj neskonalý obdiv. Je v tom prostě bordel. Vzhledem k tomu, že se však recept na balzám vůbec nezměnil a k tématu Zelená domácnost už fakt nemám co dodat, tak to nechám být. Edit si to však zaslouží.

Pleťový Zázrak

Jeho vymyšlení pro mě opravdu zázrak byl. Byla jsem na tom s pletí už hrozně, reagovala mi na všechno a už to hraničilo s nutností navštívit kožní. A pak přišlo zdravé naštvání a zázrak byl na světě. Byl to můj první DIY počin, takže s odstupem času už se jeho verze několikrát proměnila a v dnešní době ho už přes rok používám v nezměněné podobě a znáte ho jako Baobabový krém se zinkem alias "Zinek". Co bych změnila?

- zjistila jsem, že jsem poměrně dost alergická na přítomnost vitamínu C v kosmetice. Moje pleť začne pálit jak spálená sluníčkem, bolet a rudnout. Přestala jsem ho přidávat do svých krémů a v kupované kosmetice se mu snažím vždy vyhnout. 

- tato verze je ač přes složení z rychle absorbovatelných olejů, poměrně hutná a označila bych ji jako vhodnou na zimu na noční regeneraci, nebo do mrazů (přece jen je složena z více než půlky jen z olejů). Nenechte se však oleji zmást, ani jeden z použitých (včetně másel), neucpávají póry a pro náchylnou pleť na neplechy jsou bezpečné.

- i přes nežádoucí reakce grepového extraktu coby konzervantu s xanthanovou gumou (viz edit receptu na Mycí gel), v tomto receptu vám změna konzistence ani žádná podobná nehoda nehrozí, takže nemusíte řešit. 

- do dnešní podoby prošel změnou v podobě přidání emulgátorů, zmírnění podílu olejů a v přidání více aktivní látek (miluju zinek!) a jeho odlehčená podoba je vhodná  k použití jak v létě jako matujícího krému, tak v zimě s navýšením podílu olejů. Obě jsou vhodné pod make-up. 

- tento krém, na rozdíl od "Zinku" je vhodný i pro zralou, citlivou a suchou pleť tak jak je. Sice se podoba Zázraku pro účely k použití na mou pleť dost změnila (prakticky ve všech složkách), ale myšlenka krému a jeho funkce zůstávají stejné, receptura navíc dost vylepšená - hojí jako blázen, neucpává póry, zimní verze hydratuje, letní verze stačí hydratovat a zároveň i víc zmatňovat.



Odličovací balzám Čičorečka

Je skvělý už od začátku. Změna v receptu se pouze týká složek, které jsou naprosto na nic a časem studií jsem i zjistila, že by tam ani neměly být (jsou zbytečné).

- vynechejte konzervant. Je na nic. Jako ano, můžete zakonzervovat samotné oleje, ale vtom případě doporučuju extrakt z rozmarýnu, který se dávkuje opravdu po kapkách a ochrání oleje před oxidací. V opačném případě nepoužívejte žádný. Grepový extrakt totiž slouží ke konzervaci složek nabázi vody a jelikož se jedná o čistě olejový balzám, je zde tento extrakt na nic. Můžete zde počítat s dobou trvanlivosti takovou, jakou nejkratší má jeden z použitých olejů. Pozor na maceráty (např. měsíčkový), tam se to řídí zase olejovým základem.

- přidejte klidně víc ÉO. Já dávám 6 levandule a stačí. Zkoušela jsem i jiné kombinace, ale na odlíčení se mi hodí nejvíc tato. Pleť zklidňuje a připravuje tak nějak celkově organismus na následující odpočinek a spánek.  
- balzám můžete používat nejen na odlíčení, ale také místo večerní péče (to jen, kdybyste  chtěly vyzkoušet, jak se vaší pleti bude líbit balzamování - např. kosmetický přírodní high-end v podobě nočního balzámu od Inlight aniž byste zároveň zkrachovaly).

- pokud s DIY začínáte, výroba balzámu je naprosto ideální. Pokud nechcete kupovat pro začátek vícero olejů, v klidu si vystačíte s dodržením poměrů olejů k podílu vosku s mandlovým olejem a včelím voskem.


*


Tak to by bylo na rozjezd asi vše. Snad se už konečně dokopu ke článku o denní rutině, od kterého se odpíchnu k recenzím používaných výrobků. Poslední dobou, v rámci prokrastinace ve zkouškovém jsem se s nakupováním kosmetiky po dlouhé době utrhla ze řetězu a podle toho vypadá žalostný stav mého konta a i mé netrpělivosti, kdy mi zásilky z Jahody drží na celnici už 11. dnem i přes okamžité zaslání všech podkladů a zažádání o proclení.

To mi připomíná, určitě je vás tu hodně, které mi dokážou poradit. Jak je to momentálně s podmínkami pro zadržení k proclení? Měla jsem za to, že do určité maximální hodnoty v eurech jde zásilka automaticky k doručení adresátovi a v rámci EU taktéž. No, pak pro mě bylo velkým překvapením, když velmi "milá"úřednice ze skladu praha 120 (známe všechny, že?) mi oznámila, že zadržují mou zásilku ze Švédska v hodnotě 700,- Kč. Netušila jsem, že zadržují balíky i takovéto titěrné hodnoty a navíc z EU? Na můj dotaz paní odpověděla, že Švédsko v EU není (!!!) a pokud s proclením nesouhlasím, pošlou zásilku zpět. Tak prosím, kdybyste mi to některá uměla vysvětlit, budu moc ráda.


Viewing all 127 articles
Browse latest View live